Körfez’de yine pis koku

MAKALEYİ DİNLE

Körfez dün güne yine pis koku ve boğaz yanmasıyla uyandı.

Körfez Yarımca bölgesinde gece yarısı yayılan pis koku sabaha kadar devam etti.  Vatandaş açık olan pencerelerini kapatarak gaz kokusundan korunmaya çalıştı.

İnsanın genzini yakan bu kokunun kaynağı net olarak bilinmiyor. Yarımcalılar sosyal paylaşım hesaplarından bu kokunun kaynağını sorguluyorlar.

Yayılan gaz kokusu ilçenin büyük bir bölümünü etkisi altına aldı.

Koku yüzünden camını penceresini kapatan vatandaş, sabah işe giderken aynı kokuyu yine teneffüs etti.

Bölge sakinleri kokunun kaynağını araştırıyor.

Çevre ihbar hattını aramalarına rağmen kokunun kaynağını bulamadıklarından ve  kokunun giderilmesini sağlayamadıklarından yakınan Körfezliler, Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin konuyla ilgili araştırma yapmasını istedi.

Sık sık benzer hava kirliliklerine maruz kaldıklarını söyleyen ilçe sakinlerinden biri, “Kurulu düzenimiz var yoksa bu gaz kokusu bizi canımızdan bezdirdi. İlçeyi terk edecek durumumuz olsa, bir dakika bu havayı teneffüs etmeyiz” diye dert yandı.

 

Tramvay inşaatı sıkıntı yaşatıyor

Yapımı tüm hızıyla devam eden tramvay hattı bilindiği üzere şehir merkezine kadar ulaştı. Ancak inşaatın geçtiği noktalarda sıkıntı devam ediyor.

Bu gördüğünüz fotoğraf tam Real’in karşısından çekildi. Bir süredir vatandaş bu bölgede karşıya geçmekte zorlanıyor.

Nedeninden bahsetmeme gerek yok sanırım. Fotoğraf, vatandaşın neden rahat yürüyemediğini anlatıyor.

 

 

 

“Pardon sizin yurdu yanlışlıkla kapaktık” dediler ama…

Şehir merkezinde iki öğrenci yurdu işleten Beyaz Marmara Eğitim Turizm ve İnşaat firması sıkıntılı günler geçirdi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından polis ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonla bu firmanın Hacı Hasan Mahallesi’ndeki Dünya Yükseköğrenim Kız Yurdu ve Alemdar Caddesi’ndeki Dünya Yükseköğrenim Erkek Yurdu da kapatılmıştı.

Kapatılma emri ivedi şekilde geldiği için araştırma yapılmadan bu yurdun içerisindeki öğrenciler kapı önüne konularak yurtların kapısına mühür vurulmuş.

Yanlışlığın anlaşılmasının ardından Hacı Hasan Mahallesi’nde ki kız yurdunun mührü sökülerek yeniden hizmete açılmış.

Tabi sorun tam anlamıyla giderilememiş. Alemdar Caddesi üzerinde bulunan Dünya Yükseköğrenim Erkek Yurdu, açılmamış. Nedeni ise bu yurdun bulunduğu adreste daha önceleri cemaate ait bir grubun bulunuyor olmasıymış.

Halen açılışı yapılamayan erkek öğrenci yurduyla ilgili olarak Dünya Öğrenci Yurtları Genel Koordinatörü Davut Çevik, “Girişimlerimizi başlattık. Erkek öğrenci yurdumuz da bugünlerde yeniden hizmete girecek. Yapılan yanlışlık bize büyük ölçüde zarar verdi” dedi.

 

 

Ayranlar Çayırova’dan

15 Temmuz darbe girişimini püskürten vatandaş demokrasi nöbetine devam ediyor. Perşembe pazarı alanında süren nöbete, firma, dernek ve vakıflardan da destek geliyor. Önceki gün tutulan nöbette ilimiz markalarından Çayırova Süt ve Süt Ürünleri firması tarafından getirilen ayranlar, nöbet tutan vatandaşa ikram edildi. Firma çalışanlarından Seyfi Torun, Eyüp Uçar, Mesut Kurul, Gökhan Durum ve Ayhan Durak, hem nöbete destek verdiler, hem de nöbet tutanlara ayran ikram ettiler.

 

 

 

TELEKOM kutusu günlerdir açık şekilde bekliyor

Yuvam Akarca Turgut Konutlarının bulunduğu bölgede İsmail Gaspıralı Caddesi Numara 104 adresi önünde bulunan TELEKOM kutusunun kapısı açık. Risk teşkil eden bu durum bölge sakinleri tarafından TELEKOM’a bildirilmiş. Ancak konuyla ilgilenen şu ana kadar kimse çıkmamış. Bu hatlara verilecek tahribat bölgedeki vatandaşların telefonlarını etkileyeceği gibi faturalarının şişmesine, hatta görüşmelerinin dinlenmesine bile neden olabilir.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR