Ak Partili Hatice Abla’dan herkesi şaşırtan cesaret

MAKALEYİ DİNLE

Ak Parti ilçe kongrelerinin tek adaylı olması tüm partilileri rahatsız ediyor.

Adaylık düşüncesi olan hemen herkes, il teşkilatının açıkladığı isimden sonra adaylıktan çekiliyor.

Kimi aday olacağını kendinden bile saklıyor.

Tek listeli kongrelerin heyecansız geçtiği konusundaki öngörüye ise katılmayanınız yoktur herhalde.

Bir nevi atama usulüyle gerçekleşen ilçe başkanlık seçimleri Ak Partililer tarafından tavsif edilmese de buna karşı gelecek bir babayiğit bu güne kadar çıkmadı.

Ama bu güne kadar çıkmadı. Bugün çıktı.

Hem de o babayiğit bir bayan.

Dün herkes onu konuştu. Kartepe’de gönül verdiği partisinin ilçe başkanı olmak isteyen Hatice Bilecen, adaylığını yayınladığı basın bildirisiyle açıkladı.

Bu öyle bir bildiriydi ki adeta karşısında duranlara meydan okudu.

Yaşı beklide benden küçük ama yüreğinin kocaman olduğunu tahmin ediyorum.

Hayatımda adını bile ilk kez duydum.

Yumruğunu masaya öyle bir vurmuş ki, sesi her yerden duyuldu.

Hatice Hanım yaptığı yazılı açıklamanın başında;

‘’Erdem’’ çizgisinden sapmadan tüm uzlaşı ve konsensüs çabalarımıza rağmen, değerli partimizin kıymetli koltuklarında oturan bazı  zât-ı muhteremlerin,  görevlerinin kendilerine yüklediği etik değerlerinden, tüm partililere karşı şeffaf ve iyi niyetli olma zorunluluklarından uzaklaşmış olmaları sebebi ile ve partimizi doğru insanların yönetmesi  gerekliliğinden ötürü  15 Kasım 2014 Cumartesi günü yapılacak olan Kartepe ilçe kongresinde listemdeki kıymetli  yol arkadaşlarımla birlikte Ak Parti’nin yeniden milletle kucaklaşması için adaylık yoluna  çıktım.”

Diyerek açıklamanın ne kadar sert olacağını daha ilk cümlesinde belli etti.

 

Hatice Hanım basın metninin devamında, parti koltuklarının kimsenin babasının malı olmadığını hatırlatarak şeffaflık ve iyi niyettin gösterilmediğinden şikayet etti.

Adaylık süreci içerisinde kendilerine “ÇETE” yakıştırması yapıldığını belirten Kartepeli siyasetçi, kendilerine bu itamda bulunanları kınayarak “Asıl çekte onlar” dedi.

 

Hatice Hanım’ın en sert sözlerinden biri de neden aday olduğunu açıkladığı satırlarda gizliydi.

Hatice Hanım tam olarak şunu söyledi, “ Tüm siyasi sorumluluğu Ankara’ya yıkarak yan gelip yatanları teşkilatımızdan temizlemek için yola çıktık.”

 

Adaylık düşüncesi güdenler birer ikişer bu hayallerinden vazgeçerken büyük bir cesaret örneği göstererek “Bende varım” diyen Hatice Kübra Bilecen’i bu haklı isteğinin peşinden koştuğu için kutluyorum.

Şansı var yada yok, mevcut başkan ondan daha iyi bu işi yapar yada yapamaz hiç fark etmez. Siyaset aynı zamanda bir cesaret işidir ve Hatice Hanım o cesareti gösterebilen ender insanlardan biri.

Ak Parti’de siyaset yapmak isteyip dışarıda kalan herkesin sesi olan Hatice Hanım, gösterdiği cesaretin herkese mazhar olması dileğimle…

 

İsmail Baran, 2015 seçimlerini çok önemsiyor

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 2015’te yapılacak olan milletvekilliği seçimini  “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi” diyerek özetliyor.

Yapılacak olan seçimlere iyi hazırlanılması gerektiğini belirten Baran,  sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapıyor.

Baran, “ Bizim Ak Parti Teşkilatları olarak her zamankinden çok birliğe, beraberliğe ve çalışmaya ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde 2015 seçimleri var. Bu seçimlerden önce teşkilatlarımızın elbirliği gönül birliği içerisinde bir seferberlik ilan etmesi ve Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olan bu seçimlere hazırlıklı olmak durumundayız” diyor.

Seçildiği günden beri en yoğun çalışmasını insanlara yönelik yapan İsmail Baran, cadde cadde sokak sokak Körfez’i gezmeye devam ediyor.

Bu geziler Baran’ın çok önem verdiği 2015 seçimlerinde Ak Parti’ye büyük ölçüde katkı sağlayacak gibi.  Bir dönem belediye başkanını mumla arayan Körfezliler artık her cemiyette belediye başkanını görebiliyor.

İşin aslı İsmail Baran 2015 seçim enerjisini depolamış gibi görünüyor.

 

Gölcük’te tarih kitabı Cuma günü tanıtılıyor

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığıyla Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında hayata geçirilen “Tarihte Gölcük, Gölcük’te Tarih” kitabının tanıtım etkinliği bugün Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda gerçekleştirilecek. Etkinliğe KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ev sahipliği yapacak. Tanım saat 10.00’da yapılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

muhammet - yaşını ben biliyorum muhtemelen bayağı fark atar size sevgili Ekinci...

Yanıtla . 0Beğen 13 Kasım 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR