Eyüp Ayar adını duyunca sevindim

MAKALEYİ DİNLE

Kimi milletvekilliği yapar dönemi biter ve unutulur gider, kimi milletin vekilliğini yapar süresi sona erdikten sonrada hem anılır, hatırlanır.

Bir Bekir Yurdagül, bir Kazım Dinç, bir Eyüp Ayar gibi…

Her biri bu kentte iyi hatırlanan isimler arasında.

Genel seçimin yapılacağı tarih yaklaştıkça eski vekillerin gönlünde yeniden meclise girme arzusu olup olmadığını sorduk.

Ak Partili Eyüp Ayar, bu soruma kendine yakışır bir üslupla cevap verdi.

“Evet, yeniden meclise girmek isterim. Partimizin yapacağı temayül yoklamasına girmek isterim. Ancak o temayüle girmeden önce partililerin beni yeniden vekil olarak görmek isteyip istemediklerini bilmem lazım. O yüzden şu süreçte, parti teşkilatlarıyla görüşüyorum. Çıkan netice sonrasında adaylıkla ilgi net fikrimi açıklayacağım” dedi.

Eyüp Ayar, vekillik yaptığı dönemde iş yerlerini kapatarak sadece milletin vekilliği için çalıştı. İşine yoğunlaşması için diğer işletmeleri düşünmemesi gerekiyordu ve bu sebepten ötürü iş yerlerini kapattı. Vekilliği bittikten sonra ise yeniden işletmelerini kurdu ve başına geçti.

Bu erdemi göstere bilen bir siyasetçi her zaman halk gözünde değerlidir. Eyüp Ayar’ın yeniden meclise görme fikri beni bu yüzden sevindirdi. Allah gönlüne göre versin, Allah yardımcısı olsun.

 

Kim demiş Kandıra’da vekillik yapacak insan yok diye

Kandıra ilçesi zaman zaman haksız eleştirilere hedef oluyor. Kimileri Kandıra’yı köy olarak görüyor, kimileri, Kandıra’da siyasi bir ağırlığı taşıyacak akademisyen yok diyor.

Bunları diyenler halt ediyor.

Kandıra tarihte olduğu gibi günümüzde de siyaseten gülcü olan bir ilçemiz.

Kandıra’da yetişen pek çok akademisyen bu ülkenin de bu şehrinde yönetiminde etkin rol oynaya bilir.

Kabaca baktığımızda dahi gözümüze şu isimler takılıyor;

Prof.Dr.Murat Okçu: Kandıra Şerefsungur köyünden , Kocaeli İmam Hatip Lisesi  ve ODTÜ mezunu, bir dönemde TOBB başkanına danışmanlık yapmış ve halen bir Üniversitede Öğretim görevlisidir.

Prof.Dr.Recep Cici: Kandıra Beylerbeyi köyünden , İmam Hatipli , İlahiyatçı ve halen bir Üniversitede öğretim görevlisidir.

Yard.Doç.Şefik Ramazanoğlu: Kandıra Aydınlık mahallesinde doğdu ve büyü ve halen bir Üniversitede Öğretim  (Mühendis kökenli) görevlisidir.

Em.Yarbay Çetin Ertaş: Akbal mahallesinden (Balcı köyünden)  olup K.K.K. dan emekli bir yarbay.

İrtica suçlayası nedeni ile erken yaşta emekli edilmiş ve kurmay olamamış bir isim.

Dr.Erhan Gezer: Kandıra Bağırganlı köyünden olup, halen bir Üniversitede (Tarım-Ziraat) öğretim görevlisidir.

Av.Mehmet Akın: Kandıra Duraçalı (Alaybey ) köyünden olup yaklaşık 25 senedir İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Hukuk Müşavirliğinde Avukatlık yapmaktadır.

Buyurun size tek nefeste 6 isim.

Her biri alanında deneyimli, ilçelerini temsil edebilecek kabiliyette insanlar. Her biri bu kentin vekilliğini taşıya bilecek insanlar.

Kandıra’da temsil yeteneği olan siyasetçi yok deyip vekillik sıralamasına Kandıra’dan kimseyi almayan siyasi partilere 6 kaliteli isim. Kandıra’ya haksızlık yapmayalım, Kocaeli genelinde Kandıralıların nüfusu 250.000. ile 300.000 civarına dayandı.

                      

 

SP Dilovası’nda art niyetli bir davranış

Önceki gün gazetelere bir haber servis edildi. Haberde SP Dilovası İlçe Teşkilatı’nın kapandığı ve tabelasının da indirildiği yazılıydı. İlimizde hemen her gazetenin internet sitesinde bu haber döndü.

Ancak haber yayına verildikten kısa bir süre sonra SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu gazeteleri arayarak haberin yalan olduğunu açıklardı.

SP kısa bir süre önce ilçeye Mustafa Türet’i atamış ve parti çalışmaları tüm hızıyla devam ediyormuş. Gazetelere servis edilen haber ise kasıtlı olarak yapılmış. Sinan Ejderoğlu, partisinin yıpratılması için böyle bir oyun oynandığını söyleyerek, “ Parti ilçe merkezi farklı bir adrese taşındı. Art niyetli kişilerde taşınma sonra çektikleri fotoğraflarla, partiye zarar verici bir haber servis etmiştir” dedi. Şeytanın bile aklına gelmeyecek bir davranışta bulunan bu kişileri Ejderoğlu, bizim aracılığımızla kınadığını söyledi.

 

CHP’nin bayan adayları sahada

CHP 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için henüz start vermedi. Ancak CHP’den milletvekilliği için aday adayı olmayı düşünen bayanlar şimdiden kollarını sıvadı. CHP’de bu dönem Asude Fırat, Ehlinaz Torun, Hamiyet Göksu ve Semra Başlak’ın aday olması bekleniyor. Aday adaylığı düşüncesi olan isimler arasında Müzeyyen Tan’da var.

Ancak bu 5 isimden en aktif çalışanları sıralarsak Ehlinaz Torun ve Semra Başlak’ın ilk sıralara oturduğunu görebiliyoruz.  

Peki, CHP ön seçim yaparsa bayanlar arasında ilk üç hangi isimlerinden oluşur?  

Bana göre; Ehlinaz Torun-1, Semra Başlak- 2,  Hamiyet Göksu 3 olur. Asude Fırat ve Müzeyyen tan ise bu isimlerin ardından gelir.

CHP’de şimdiden 5 bayan aday bulunuyor. MYK toplantısı sonrası belirlenecek olan adaylık takviminin ardından bu sayının artacağını tahmin ediyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

AYSBERG - Allah nasip etmesin! Nasip ederse de hayrını göstermesin.

Yanıtla . 0Beğen 10 Şubat 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR