MHP Kartepe AKP’ye tepkili!

MAKALEYİ DİNLE

SP Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Cepil’in, AKP İlçe Başkanı Hasan Kandaz ile ilgili açıklamalarına dün yer vermiştik…
Bugün de MHP Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül’ün açıklamalarına yer veriyoruz…
MHP’li Karagül, Kandaz’a verdi veriştirdi…
**
Karagül’ün açıklaması şöyle;
AKP Kartepe İlçe Başkanı sn Hasan Kandaz’ın 20.06.2012 Çarşamba günü basında yer alan Kartepe’deki sanayi kuruluşları ile alakalı demecini hayretle okuduk.
İlçe başkanlığımız sürekli ilçemizin yerel ve genel hizmet noktasında Kartepe’nin üvey evlat muamelesi gördüğünü ve bunu siz değerli basın mensupları aracılığıyla halkımıza duyurmaya çalıştık.
**
AMP İlçe Başkanı Hasan Kandaz, bölgedeki sanayi kuruluşlarının ilçemizi kirlettiğini yeterli istihdam yaratmadığını ve defalarca okuyup anlayamadığımız bölgemizde bulunan bir fabrikanın tadilat ruhsatı alıp almadığını merak ediyormuş evet merak eden on seneden beri ülkemizin iktidar partisinin ilçe başkanı AKP’li belediyenin meclis üyelerinin çoğunluğunu elinde bulunduran AKP’li ilçe başkanı basın yoluyla öğrenmek istiyor.
Evet ülkemizin ve yerelde ilçemizin kimler tarafından yönetildiğinin açık ifadesidir bu.
Bir tavsiyemiz var kendisine, madem partinize bağlı siyasetçiler idareciler vermiyor bu bilgileri, bilgi edinme yasasını kullanabilirsiniz sayın Kandaz.
Habaş fabrikası madem ilçemize faydası olmayan bir fabrika, derneğe 40 bin TL para verirken aklınız nerdeydi sayın Kandaz?
Saydığınız işletmelerle uzaktan yakına hiçbir ilişkimiz yoktur ama ülkeye ve milletimize katkı sağlayan bu işletmeleri basın önünde ifşa etmenizi yürütmenin başındaki siyasi partinin ilçe başkanına yakıştıramıyor.
Ve ekliyorum, MHP Kartepe İlçe Başkanı olarak madem ruhsatsız fabrikalara karşı tutumunuz bu kadar netse, gelin beraber sizin ağzınıza alamadığınız büyük sanayi kuruluşlarını beraber açıklayalım…
**
Size görevinizi hatırlatmak, benim halkımda aldığım muhalefet görevinin gereğidir.
Eğer halkın sorunu ile alakalı çözüm aranacaksa bunun yeri iktidar partisinin elinde olan yerelde ve genelde AKP’nin görevlendirdiği kamu yöneticilerinin dikkatini çekerek çözüm üretmektir.
Öyle yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali konuşmakla değil.” dedi…
**
Önce Saadet Partisi, sonra da Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’la ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu…
AKP’li Hasan Kandaz, kendince kaş yapayım derken, göz çıkardı…
Söylediklerinin altında kaldı…
Muhalefetin eline koz verdi…
Muhalefette bunu en iyi şekilde değerlendiriyor…
Bakalım bu işin sonu nereye varacak?


Lütfen! Beni bu araçtan kurtarın

İnternette ilginç şeyler oluyor…
İlginç şeyler yazılıyor…
Önceki gün gazetemizin acar elamanı Adnan Yılmaz bana bir yazı getirdi…
Abi, “oku çok güleceksin” dedi…
Bir yandan yazıyı bana vermeye çalışırken, diğer yandan elindeki yazıyı okuyor, kahkahalar atıyordu…
**
Gülmeyi sevmeyen biri olarak, yazıyı okudum…
İlginç bir yazıydı, ama beni güldürmeye yetmedi…
Yazıda Renault R 9 Spring, 1992 model aracını 4 bin liraya satmaya çalışan bir vatandaşın komik feryadı vardı…
Yazıyı yazıldığı şekliyle sizinle paylaşmak istedim…
**
Açıklama kısmı:
Bayandan değil, erkekten değil, esnaftan kirli Spring.
Aldığım günden beri yıkamadım, o yüzden temiz diyemicem.
Benzini içiyor desem az kalır.
Hokus pokus yapıyor.
Koyduğun benzin, bir anda yok oluyor.
Benzin istasyonuyla akraba olacağız en sonunda…
Aracın değişmeyeni yok, her şeyi değişti.
Aracın her yerinden ses geliyor.
Muayenesi yok, sigortasının bitmesine 1 ay var.
Her ay buji değiştiriyorum.
Arada bir yağ takviyesi yapıyorum.
Hiç su harcamıyor, koyduğum gibi duruyor.
Lastikler 4’ü de farklı. Ayda bir iner, ama benzinciye götürür beleş şişiriyorum.
Tüm bunlara rağmen çalışıyor.
Dik yokuşu 3’le tırmanıyor.
Benzin ışığını görünce ben de düz duvara tırmanıyorum.
Kışın kaloriferi çalışmaz.
Yazın kendiliğinden kalorifer çalışır, kapatamazsın.
Kısacası ocağıma incir ağacı dikti.
Beni bu araçtan kurtarın.
Fiyatı son, 4 bin liracık…
**
Umarım bu yazı sizi güldürmüştür…


Doğan, Gazileri ağırladı
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yunus Coşkun ile Başkan Yardımcıları Celal Akyıldız, Nurettin Recep Sağlık ve Selahattin Koyun’u makamında misafir etti.
Doğan, “Milletler tarihleri ile güçlü olurlar. Gazilerimize, şehitlerimize sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Gençlerimize, çocuklarımıza tarihimizi ve tarih boyunca kahramanlıklar yapmış kişileri tanıtmak daha doğru bir ifade ile tarihi yaşatmamız gerekmektedir. Bu anlamda İzmit Belediyesi olarak tarihi yerlere geziler düzenleyerek buraların ruhunu vatandaşlarımıza yaşatmak istiyoruz. Bununla sınırlı kalmıyor İzmit ve çevresindeki tarihi değerlerimize sahip çıkıyor ve bu alanları değerlendiriyoruz. Yürütmekte olduğumuz projeler ile atalarımıza vefa borcumuzu ödemeye çalışacağız” dedi.
Görüşmenin sonunda Dernek üyeleri tarafından Başkan Doğan’a kalpak hediye edildi.
AKP’li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, gazilerle ilgili güzel sözler söylüyor, ama partisi AKP, gazileri önemsediğini söylemek zor…


Yalakdere Kooperatifi Yıldırım’ı ziyaret etti
S.S. 127 Nolu Yalakdere ve Çevre Köyler Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tahir Eryürek, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Bıyık, Cengiz Akkanat, Mehmet Mustafa Akay ve Murtaza Çul ile birlikte Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret ederek yönetimini tanıttı. Kongrede güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildiğini açıklayan Tahir Eryürek 18 üyelerinin bulunduğunu ve ilçeye bağlı olan köylerde taşımacılık yaptıklarını söyledi.
Başkan Yıldırım ise kooperatif başkanı Tahir Eryürek ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.


Gebze Devlet Hastanesi, İcra Müdürlüğü oluyor
Sultanorhan Mahallesinde, atıl durumda bulunun eski Gebze Devlet Hastanesi, Gebze İcra Müdürlüğüne tahsis ediliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, "Atıl durumda olan eski Gebze Devlet Hastanemizi onarıp, vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmesi için Gebze İcra Müdürlüğüne tahsis edeceğiz. Yeni Adliye Binası yapılana kadar, Gebze İcra Müdürlüğü burada Gebze bölgesindeki vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.


AKP’li kadınlar Uzungöl’de
AKP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Gövez ve yönetim kurulu, Uzungöl Tesislerinde bir araya gelerek aylık mahalle başkanları, yönetim ve yürütme toplantılarını gerçekleştirdi. Kadın kollarının düzenlemiş olduğu kahvaltı programına AK Parti İlçe Başkanı Sedat Yücel de eşlik etti. Başkan Hilmiye Gövez, 14 Temmuz’da İsmetpaşa Stadı’nda yapılacak il kongresine ilçeden 3 bin kişiyi götüreceklerini, her mahalleden en az bir otobüs kaldıracaklarını söyledi.


Dualarla uğurlandılar!
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla kutsal topraklar için yola çıkanlar 187 kişi Perşembe Pazarı alanından yakınları ve sevenleri tarafından dualarla uğurlandı. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Has da Umre’ye gidenlere sembolik hediyeler vererek hayırlı yolculuk dileğinde bulundu.


Ayaz, çalışmaları takip etti
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Fatih Mahallesi’ndeki kaldırım, perde beton ve asfalt çalışmalarını takip etti. Özellikle sağlık ocağının bulunduğu Arifağa Sokak ile bağlı sokaklarda gerçekleşen çalışmaları dikkatle inceleyen Başkan Ayaz’a başkan vekili Ahmet Karaaslan ile meclis üyesi Mustafa Bayraktutar da eşlik etti. Alt ve üst yapısı tamamlanan Arifağa Sokak’ta ekipler şimdi asfalta başladı.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Evinizdeki toz parçacıklarının büyük çoğunluğu ölmüş deri dokusudur.


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR