BİR “HUZUR ADASI” MASALI!..

MAKALEYİ DİNLE

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 Temmuz günü yaptığı açıklamada; “Türkiye, huzur adası olma vasfını koruyor ve ekonomisi her şeyi ile büyüyor” dedi!..

Bu sözlerin doğru olmasını çok isterdim!

Siyasilerin, özellikle iktidar partisi yöneticilerinin bu tür palavralarının çok sık yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz!

Oysa; ülke ekonomisinin ne halde olduğu ortada!

  • Sürekli borç alan, borç faizleri için her yıl 50-55 milyar FAİZ ödeyen bir ülkeyiz.
  • “İşsizlik” en büyük toplumsal sorunumuz. Üstelik, son yasal düzenlemelerle “köle işçilik” düzeni egemen olmuş, genç neslin emeklilik düşleri bile kaybolmuştur!
  • Ekonomik düzenimiz, “üretim ekonomisine değil, kent rantlarını yağmalamaya” yöneliktir!
  • Dış Politikadaki çarpık düzen, komşularımızla her türlü ilişkimizi engelliyor. Turizm sektörü büyük kriz yaşıyor! İhracatımız dibe vurmuş, “DIŞ AÇIK” ve “BÜTÇE AÇIĞI” giderek artıyor. Tarım ve hayvancılığımız tükenme boyutundadır!
  • Hemen her gün teröre kurbanlar veriyoruz. Aynı toprakların çocukları arasındaki “barış umudu” her geçen gün daha da yok oluyor!
  • Yanlış “ulaşım siyaseti” yüzünden, Trafik kazalarında terörde yitirdiklerimizden kat kat fazla kurban veriyoruz.
  • Yetmedi, bir de “Darbe Girişimi” belasını yaşadık! Bu çağdışı olayda yüzlerce insanımız yaşamını kaybetti. Şimdi, onbinlerce insan, gözaltına alınıyor, tutuklanıyor, istifaya zorlanıyor ve ekmeğinden oluyor!

“Huzur Adası” böyle mi oluyor?

İnanç, “Yüce Yaradan ile kul arasındaki bir ilişkidir.”

 Yaşadığımız ülkede de, başka ülkelerde de “farklı inanç grupları” yaşıyor. Her insanın inancı kendisini ilgilendirir. DEVLET’in görevi; “Bu inanç gruplarının hiç birine ayrıcalık tanımadan, tüm inançların özgürce yaşamasına olanak sağlamaktır.” Çünkü, her insan, o devletin “eşit düzeyde” VATANDAŞI ve “Hak sahibidir.”

Devlet’i yönetenlerin, her hangi bir inanç grubunu kayırmaya veya öteki inanç gruplarına çile çektirmeye hakkı yoktur!

Hele, bir inanç grubunu Devlet yönetiminde egemen kılmaya hiç hakkı yoktur!

Ne yazık ki, Ortadoğu’yu bir yangın gibi saran “mezhep devlet” illeti, bizim ülkemizde de kimi siyasetçilerin beynine bir hançer gibi girmiştir! Oysa bu anlayış, ülkeyi önce kaosa sürükler, ekonomisini çökertir ve sonra da ülkeyi kan gölüne çevirerek böler, parçalar!..

Türkiye’nin bir “Huzur Adası” olması, her “normal yurttaş” için temel bir dilek olmalıdır!

Ama bunun için, öncelikle, bir başkasını “düşman” gibi gören “KİNDAR NESİL” anlayışından uzaklaşmalıyız! “Kafalardaki düşmanlığı silemeden, sözde demokrasi havariliği inandırıcı olamaz!”

DEMOKRASİ ve HUKUK DEVLETİ düzeninde yaşamanın temel koşulu, “ikiyüzlü kirli siyasetten” vazgeçmek, vatandaşları “Allah’la aldatmamak”, kin ve öfkeden arınarak tüm ulusu sevgi ve saygı ile kucaklayabilmektir!..

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR