Carrefour’a şikayet var!

MAKALEYİ DİNLE


Hatırlanacağı gibi Carrefour’da geçtiğimiz aylarda bankamatik kartıyla kasalardan nakit çekildiğinde en az 5 lira kazanılacağı yönünde bir kampanya yapılmıştı. Kasiyerler, alış veriş yapan her müşteriyi kampanyaya davet etmişlerdi. 10 liralık nakitte olsa kampanyadan yararlanılacağı yönündeki sözler ne yazık ki doğru çıkmadı. Carrefour’dan alış veriş yapan ve bu esnada kasiyerin ısrarı üzerine bankamatik kartından nakit çeken A.Y. adlı bir vatandaş bakın bu konuda neler söylüyor:
**
Alış verişlerde kredi kartından ziyade bankamatik kartımı kullanan biriyim. Carrefour’da yaptığım alış veriş sonunda kasiyere bankamatik kartımdan ödemeyi yapmak istediğimi söyledim. Kasiyer, işlemi yaptıktan sonra, “ Kasalardan bankamatik kartınızla nakit de çekebilirsiniz. 10 lira dahi olsa çektiğiniz nakit karşılığında en az 5 lira kazancınız oluyor ve kazancınız kartınıza yükleniyor” deyince ben de “madem böyle bir kampanya var yararlayım” diyerek 10 lira nakit çektim.
**
Aradan birkaç gün geçtikten sonra bankamatik kartımın hesap hareketini inceleyip Carrefour’un kampanyasından yararlanıp yararlanmadığıma baktım. Fakat, hesap hareketlerinde böyle bir şey yoktu. Birkaç hafta sonra meraktan tekrar hesap hareketlerini incelediğimde hiçbir şey göremedim.
**
Yolum Carrefour’a düşünce müşteri temsilcisiyle konuyu görüşüp bilgi almak istedim. Görevli, afişlerle de duyurusu yapılan kampanyanın olduğunu hatta bir ay daha uzatıldığını ifade edip, “Müşterilerimiz yapılan işlemin üzerinden bir ay geçtikten sonra kampanyadan otomatik olarak yararlanıyor” dedi.
**
Bunun üzerine beklemeye başladım. Aradan 45 gün geçmesine rağmen söylenenin doğru olmadığını üzülerek gördüm. Benim derdim kampanyadan yararlanmak değil, vatandaşların kandırılmasıdır. Tepki olarak da bundan sonra Carrefour’dan alış veriş yapmamaya karar verdim.
Biz vatandaşın anlattıklarını aktardık. Her halde Carrefour yetkilileri bu durumla ilgili bir açıklama yapma gereği duyarlar.
İzmit Kadıköy Mahallesi TELEKOM’dan şikayetçi

‘90’lı yıllarda tanıştık ilk olarak internetle. Her eve bir telefon bağlandı önce. Sonra 145 ve 146’lı çevirmeli hatlardan hızı megabaytla ölçülen internet bağlantıları kurduk. İnsanlar arasında iletişimde çığır açmıştık. Milenyum çağı olarak adlandırılan 2000’li yıllarla birlikte arkadaşlık siteleri, sosyal ağlar girdi hayatımıza ve hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturur oldu internet.
Gelin görün ki Türk TELEKOM aynı hızla ayak uyduramadı bu gelişmelere. Her gün televizyonlarda bilmem kaç gigabayt hızda internetimiz var diyerek reklamlar veren Türk TELEKOM maalesef sınıfta kaldı. TELEKOM’un yaşattığı sıkıntıların son örneğini kent merkezinde bulunan Kadıköy Mahallesi sakinleri yaşadı.
2 gün boyunca hem telefonları hem de internet bağlantıları kesik olan Kadıköy Mahallesi sakinlerinden Mehmet Ali Kuru’nun yardım çağrılarına TELEKOM’dan hiçbir yetkili cevap vermedi.
2 gün boyunca internetsiz ve telefonsuz kalan mahalle sakinleri oldukça dertli ve TELEKOM’dan şikayetçi…

CHP Derince’den
Körfez’e teşekkür

CHP Derince Gençlik Kolları Başkanı Seçkin Çelik, 15 Temmuz 'da yapılan pikniğe katkı sağladığı için CHP Körfez Gençlik Kolları Başkanı Erkan Ateş’e ve emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, “İki ilçe örgütünün tek ilçe örgütüymüşçesine birlikte çalışması Körfez ve Derince ilçelerindeki ortak hedeflerimize daha süratli ve daha kararlı bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor” dedi. Ziyarette gençlik kollarında geçmiş dönemlerde başkanlık yapmış Serkan Kaya ve Serhat Şentürk 'te hazır bulundular.
Yerlere kabuk atmak yasak!
Körfez’de “Yerlere kuruyemiş kabukları atmak yasaktır.” “5326 sayılı kabahatler kanunun 41/1 maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.” yazılı tabelaları dikkate almayarak çevreyi kirletenlere ceza yazılacak. Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ortak kullanım alanlarımız kuruyemiş kabuklarıyla kirletiliyor. Çevreye duyarlı vatandaşlarımızdan çekirdek kabuklarının yerlere atılmasıyla ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Bu nedenle halkımızın yoğun olduğu sahillerde çevrenin kirletilmemesi için uyarı levhaları koyduk. Bundan sonraki süreçte çekirdek kabuğunu yere atanların fotoğrafını çekeceğiz ve cezai işlem uygulayacağız. Amacımız temiz bir çevre için mücadele etmektir. Halkımızın bu konuda bize destek vermesini bekliyoruz.” dedi. Körfez Belediyesi tabela asmakta haklı, haksız olan ise biziz..

Şeker, Kandıra’da
AKP Milletvekili İlyas Şeker, önceki gün İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’ı makamında ziyaret etti. Kocaeli’nde İSU’ nun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Şeker, kurumda ve çalışma alanlarında yerinde incelemelerde bulundu. Şeker daha sonra Bayram ile birlikte Kandıra Namazgah Barajına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Bununla beraber bölgede yapılan diğer yatırımlardan Cebeci Atıksu Arıtma tesisi inşaatı ve bölgede yapılan diğer çalışmalarda yerinde incelenerek gezildi. Şeker, “İSU, Kocaeli’de önemli hizmetler yaptı ve yapmaya devam ediyor. İlimizin şirin ilçesi Kandıra’da bu hizmetlerden nasibini alıyor. Kandıramıza hayırlı olsun” dedi.
Orhan Mahallesi’ne yeni meydan
İzmit Belediyesi, mahalleleri güzelleştirici çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Orhan Mahallesi İmam Sokak’taki tarihi Orhan Cami’nin karşısında kalan 450 metrekarelik boş alan, çevre düzenlemesi yapılarak güzel bir meydana dönüştürüldü. Oturma guruplarıyla desteklenen meydan, Körfez manzarasıyla da dikkat çekiyor. İzmit Körfezi’ne adeta kuşbakışı bakılan alandaki çalışmalar için mahalle sakinleri İzmit Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Yakacık Caddesi yenilendi
Asfalt çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yolları bakımlı bir hale getiriyor. Başiskele Yakacık Caddesi’nde genişletme çalışması yapılarak cadde asfaltlandı. Cadde imar planına uygun hale getirilerek genişliği 20 metreye çıkarıldı. Cadde kedigözü tabir edilen yol butonları ile ikiye ayrılarak güvenlik sağlanacak.
Esendal’ın çehresi değişti
Büyükşehir Belediyesi şehir içi yol çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri ekipleri İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde Esendal Caddesinde asfalt çalışması yaptı. Cadde toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullandığı bir güzergâh olması dolayısıyla ulaşım için önem taşıyor.
Gebze’de seferberlik
Gebze Belediyesi, asfalt sezonuna girilmesiyle birlikte kış aylarında bozulan yollarda asfalt yama, bakım, onarım ve serim çalışmalarına ağırlık veriyor. Fen işlerine bağlı asfalt ekipleri, Beylikbağı’nda, Gaziler Mahallesi’nde yolları asfaltladı. Çalışmaların Ulus ve Mimar Sinan Mahallesi’nde doğalgaz ve altyapı çalışması tamamlanan yollarda sürdürüleceğini bildirdi.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
İdrarın zifiri karanlıkta parladığını...

KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR