Hayal edilemeyecek büyük tehlike!..

MAKALEYİ DİNLE

Aslen Suriyeli olan,  son 40 yıldır Türkiye’de yaşayan ve Ortadoğu siyasi tarihi konusunda uzman olan gazeteci yazar Hüsnü Mahalli, Nisan 2016’da gazeteci Özlem Gürses’le yaptığı söyleşide; “Türkiye’yi hayal edilemeyecek büyük tehlike bekliyor” diyordu!

Mahalli, özetle şunları söylüyor;

  • “İŞİD, savaşı Türkiye topraklarına taşır. Bu adamlar her şeyi göze almış. Her tarafta eylem yaparlar, bomba patlatırlar! Eğer Batı, radikal İslam ve İŞİD’e karşı tavır almazsa, Türkiye bu işbirliği içine girmezse, bu coğrafyanın göreceği kan hiç kimsenin hayal edemeyeceği kadar derindir!”
  • “Müslüman Kardeşler’in, Türkiye’de, binlerce lideri, komutanı var. Her hafta bir otelde toplanıyorlar!”
  • “İŞİD’i, Suudi Arabistan, Katar ve oradaki zenginler destekliyor!”
  • “Sevr’in 100. Yılında bir Kürt Devleti kurulmuş olacak!”

Şimdi, Hüsnü Mahalli’nin bu söz ve kehanetlerine ister inanalım, ister inanmayalım. İŞİD’in ülkemizi kan gölüne boğan intihar saldırıları ve son olarak Gaziantep’te yitirdiğimiz 54 insanı nasıl açıklayabiliriz?

İŞİD Terör Örgütü, 20 Mart 2014’den bu güne kadar Türkiye’de 14 saldırı gerçekleştirmiş ve bu saldırılarda 264 kişinin canını almış! 1500 kadar da yaralı bırakmış.

Üstelik, bu saldırılarda çocukları da “canlı bomba” olarak kullanıyorlar!?

İŞİD, çocukları ve kadınları “seks kölesi” olarak kullanıyor, sokak ortasında “köle pazarı” kurup satıyor!

Ama benim ülkemde bir grup türbanlı ve çarşaflı genç hanım; “İŞİD’im, kamçıla beni haşin yiğidim. Katil Rusya çık aramızdan” yazılı bir pankartla –demokratik! Eylem yapıyor!?

Bu insanları böylesine “kör-sağır ve aptal” yapan hangi anlayıştır? Nasıl bir eğitim düzeni bu insanları böylesine köleleştiriyor?

Son 60 yılda, 11 milyon Müslüman öldürülmüş. Bunun 35 bin kadarını İsrail öldürmüş. Geri kalan 10 milyon 965 bin Müslüman’ın katilleri “Radikal İslamcılar” diye tanımlanan çeşitli dinci terör örgütleri!..

Bu, işin bir yanı.

Ama bugün Ortadoğu ülkelerinde yaşanan ve “Arap Baharı” denilen siyasi ve askeri olayların ardında ABD ve Batı Emperyalizmi’nin kirli elleri ve onların “hizmetkarı” olmayı içine sindirebilen –kimi siyasetçiler var!

Bütün hesap, Ortadoğu petrollerine ve enerji kaynaklarına el koymak!

Terör örgütleri ve kimi eli kanlı siyasetçiler ise bu kirli amaçlara maşa olan birer taşeron!

Bütün bunların bedelini ise masum insanlar ödüyor!

Ülkemizdeki ve dünyadaki teröre son vermenin tek yolu, ülkede ve dünyada ekonomik, siyasal, kültürel ve dinsel sömürüye son vermektir!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR