Kurtarıcılar rantı

MAKALEYİ DİNLE

Yolda kaldınız, ya da evrak eksiğiniz var diye polis aracınızı bağladığında, sizin bulunduğunuz noktaya en yakın kurtarıcı gelir ve aracınızı çeker. Aracınızı otoparktan alırken de çekildiği yerden otoparka kadar olan kilometre hesaplanır.

Kurtarıcı beledi bu kilometre üzerinden hesaplanır.

Bu anlattığım olması gereken.

Bunun birde olmaması gerekeni var.

Size yaşanmış bir örnekle bunu anlatayım.

Bir vatandaşın aracı Hereke’de polis tarafından durduruluyor. Kusurlu bulunan araç trafikten men ediliyor ve otoparka çektiriliyor. Ancak Hereke’de ki aracı İzmit’te ki kurtarıcıya çektiriliyor. Otomobilini almak için kurtarıcının kapısını çalan vatandaşa ise 650 TL bedel çıkartılıyor.

İşte bu da olmaması gereken…

Bu uygulamaya maruz kalan vatandaş, yakını olan Körfez’de ki başka bir kurtarıcıya gidiyor.

Durumun anlatıyor ve İzmit’te ki kurtarıcıda indirim yaptırabileceği bir tanıdığının olup olmadığını soruyor.

Konuştuğu kişinin adı Abdurrahman Uydur isimli başka bir kurtarıcı.

Abdurrahmen Bey, bu duruma aşırı sinirleniyor. Çünkü Hereke, kendi bölgesi. Körfez ile Hereke arası 12 km, İzmit ile Hereke ise 37 km.

Hemen telefona sarılıyor ve kendi bölgesine hangi hakla girdiğini, girmiş olsa bile bu rakamın nasıl bu kadar yüksek bir seviyeye geldiğini soruyor.

Ortalık karışıyor tabi…

Abdurrahman Bey’in iddiası bu iş içinde bir rant döndüğü yönünde. Vatandaşın kazıklandığını söyleyen Uydur, “ Kurtarıcılarında bir açılış bedeli vardır ve daha sonra km başına 8 TL yazar. Bu aracı Hereke’den Körfezli bir kurtarıcı alsa vatandaşa keseceği fatura 200 bilemedin 250 TL’dir” dedi.

Ortada ciddi bir fark var.

Bu da demek oluyor ki, kurtarıcı rantı yeniden horladı.

Emniyet teşkilatının bu duruma el atması gerekiyor.

 

En başarılı 7. Belediye Kocaeli

ANDY-AR’dan en başarılı Belediye Başkanı anketini yaptı. Yapılan Belediye Başkanı anketinde birinciliği Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki aldı. Yaptıkları anketlerle seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden ANDY-AR araştırmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaıosmanoğlu’da 7’incilik koltuğuna oturdu. Kocaeli’de yapılan ankette belediye hizmetlerinden memnun olanların oranı yüzde 48.1. Memnun olmayanların oranı yüzde 36.5, kısmen memnun olanların oranı yüzde 10.5, fikrim yok diyenlerin oranı ise yüzde 4.9 olarak kaydedildi.

 

Tüpraş mezunları kahvaltıda buluşacak

Tüpraş 50. Yıl Lisesi Mezunlar Derneği her hafta düzenlediği olağan kahvaltı etkinliklerinden bir diğerini 1 Şubat Pazar günü Körfez Tütünçiftlik Sahilinde gerçekleştirecek. Kahvaltı etkinliği Sahil Çaybahcesi’nde saat 10.30’da başlaşacak.

 

Fırıncılar, Antikkapı’da buluşacak

Kocaeli Fırıncılar Esnaflar Sanatkarlar Odası geleneksel bilgilendirme ve kaynaşma yemeğini 23 Ocak Cuma günü Antikkapı Renteunatta gerçekleştirecek. Tulum ve kemençelerin çalınacağı kaynaşma yemeğinin başlama saati ise 18,30 olara k belirlendi.

 

Çalık ve Ekibi, İzmir’de barış etkinliği yaptı

Dünya barışını Anadolu topraklarından başlatmak için yola çıkan ve her ay Türkiye'nin farklı İllerinde farklı sanatçıların açtıkları barış sergileri İle tüm dikkatleri üzerinde toplamaya çalışan “Yalnızca Barışa Tarafız Konseyi” yürütme kurulu ilk toplantısını İzmir - Güzelbahçe'de gerçekleştirdi...

Yalnızca Barışa Tarafız Konsey Başkanı Vedat Çalık'ın daveti üzerine gerçekleşen toplantıya , mozaik sanatçısı Av. Ayşegül Özbek, Mersin Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Yıldız Özfırat,  TSK Özel Kuvvetler Komutanlığından Emekli Tümgeneral Enver Topuz ve konsey kurucusu Fatma Gediksiz katıldı...

Toplantıda Kandıra Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek 41 ülkeden 1000 sanatçının katılacağı Yalnızca Barışa Tarafız final sergisi için yönetim organizasyon şeması oluşturulup, görev paylaşımları gerçekleştirildi ve her sene verilmesi planlanan Dünya Barışı Ödülü 2015 yılı çalışması için isimler önerildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR