Kerpe Ünal Restoran’da bayram coşkusu yaşanacak!

MAKALEYİ DİNLE

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube Başkanı Sevim Deren,

özellikle 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim’deki Milli bayramlara büyük önem veriyor…

Her bayramda farklı bir etkinliğe imza atar… 

**

Zaten okullarda oluşturduğu Atatürk Köşeleriyle Atatürk’e ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor…

Yarın 30 Ağustos Zafer Bayramı…

Sevim Hanım, her milli bayramda olduğu gibi bu bayramda da boş durmadı…

**

Sevim hanım, yönetim kurulu ile birlikte bugün saat 20.00’de Kandıra Kerpe Ünal Restoran’da  30 Ağustos Zafer Bayramı programı düzenledi…

Bu programda Atatürk yine sayı ile anılacak, şehitler için saygı duruşunda bulunulacak…

10’ncu yıl marşı eşliğinde Zafer Bayramının coşkusu hep birlikte yaşanacak…

Tabii ki Türk bayrakları, Türk bayrağını indirmeye teşebbüs edenlere, Atatürk heykelini indirmeye çalışanlara inat, coşkulu ile sallanacak, dosta, düşmana mesaj verilecek…

**

Sevim Hanım, programın davetiyesini de özenle hazırlamış…

Davetiyede Atatürk’ün farklı zamanlarda çekilmiş 11 adet fotoğrafı bulunmakta.

Gerçekten muhteşem bir davetiye…

İnsan eline alınca, işi güzel duygularla kaplanıyor…

**

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini geleneksel hale getiren, Atatürk’e ve Türk bayrağına büyük saygı duyan, Atatürk İlke ve İnkılaplarının yılmaz savunucusu olan Sevim Deren’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz…

 

MHP’li Ünlü müdür kıyımında iyi sınav verdi

Bilindiği gibi Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürleri sınava tabii tuttu. 75 puanı geçemeyenleri öğretmen yaptı. Bu olay büyük tepki çekti. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, gerek basın toplantılarıyla, gerekse sendikaları ziyaretiyle konuyu epeyce gündeme getirdi. Bunun için Ünlü’nün müdür kıyımında iyi bir sınav verdiğini söyleyebiliriz. Ünlü, iyi bir sınav verirken, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, yine yeterince etliye-sütlüye bulaşmama yolunu tercih etti.

 

MHP’li meclis üyeleri muhtarları turluyor

MHP’nin Derince Belediyesi Meclis üyeleri Hakan Karakaş, Ali İhsan Altın ve Abdurrahman Kaya önceki gün Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Hayri Çelikkol ve Deniz Mahallesi Muhtarı Seçkin Altan’ı ziyaret ederek mahallenin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. MHP’liler daha sonra Fen İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Osman Ergin’den belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Tercih; Yabancı yönetici

Secretcv.com’un son araştırmasına göre Türkiye’de son 5 yılda yabancı yöneticilerin sayısı yüzde 10 arttı. Düzenlenen ankette ise çalışanların yüzde 81’i ‘Yabancı yöneticiyle çalışmak isterdim” dedi. Türkiye’deki yabancı yöneticilerin en çok tekstil, inşaat, turizm ve mağazacılık sektöründe tercih ediliyor. Toplam 23 bin yabancı yöneticinin 12 bini İstanbul’da çalışıyor. Bu kişilerin yarısından çoğu ise 30’lu yaşlarında.

 

BBP’den Koç’a ziyaret 

Büyük Birlik Partisi Gölcük İlçe Başkanı Remzi Kaya ve yönetim kurulu Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yöneticiliğine atanan Bahattin Koç’u ziyaret etti. Ziyaretten dolayı BBP heyetine teşekkür eden Koç,“ Yönetim olarak hastanede yöneticisinden, doktoruna, hemşiresinden temizlik personeline kadar ortak bir sinerji oluşturmayı hedefliyorum. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önce insan diyerek yolumuza devam edeceğiz” dedi. Sağlık sektörü çok hassas bir konu. Umarım Koç, ilçede başarılı çalışmalara imza atar.

 

Bat, 100 tekerlekli sandalye dağıttı

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, Fidanlık İlköğretim Okulu öğrencilerinin toplayarak Gölcük Engelliler Derneği’ne verdiği mavi kapaklar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Bat, “Fidanlık İlköğretim Okulu öğrencileri bu kapakları biriktirdi ve bizlere verdi. Bu kapakları geri dönüşüme veriyoruz ve bu bize tekerlekli sandalye olarak geri dönüyor. Şu ana kadar 100’ün üzerinde tekerlekli sandalye dağıttık.”dedi. Biz de Bat’ı bu özverili çalışmasından dolayı kutluyoruz.

 

Kılıç, bayram ikramiyesi istedi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, seyyanen emekli maaşlarına zam yapılmasını istediklerini söyledi. Başkan Kılıç ayrıca Kurban Bayramı'nın yaklaştığını dile getirerek hükümetin emeklilere kurban bayramı ikramiyesi verilmesini istedi. Kılıç istemesine istiyor da, bakalım hükümet verecek mi? Bu arada emeklilerin büyük bir çoğunluğu her seçim öncesi ağlar, ama seçimde gidip tıpış tıpış oylarını iktidar partisine verirler.

 

Gölcük’ün yavru kedileri!

Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, ilçedeki bazı yavru kedilerin kimliği belirsiz kişilerce Şirinköy’e götürüldüğünü ve oraya bırakıldığını iddia etti. . Başkan Taşkın annelerine ihtiyaç duyduğu bir dönemde kedilerin annelerinden kopartılmalarının büyük vicdansızlık olduğunu söyledi. Zaten şu zamanlarda insana saygı bile yerlerde sürünüyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR