AKP’li Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yaptığına bakın!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

YIL: 2004

İsmail Yıldırım, Doğru Yol Partisi’nden Karamürsel Belediye Başkanı seçildi… Sonrasında DYP-ANAP birleşti, DP kuruldu… İsmail Yıldırım da DP’ye geçti…

YIL: 2009

İsmail Yıldırım, DP’den Karamürsel Belediye başkanı seçildi. AKP’yi deviren tek belediye başkanı olarak tarihe geçti. Sonrasında Yıldırım, AKP’lilere, AKP’liler Yıldırım’a verdi veriştirdi. O sıralar AKP’nin en büyük düşmanı Yıldırım idi…

YIL: 2010

12 Eylül 2010 tarihinde referandum yapılacaktı. Bir söylenti çıktı, dendi ki İsmail Yıldırım, AKP’ye geçecek. Sonrasında bu söylenti doğru çıktı ve referanduma sayılı günler kala Ağustos ayında İsmail Yıldırım AKP’ye geçti. Rozeti de miting için İzmit’e gelen Başbakan Erdoğan tarafından takıldı. Yıldırım’ın hangi pazarlıklar sonrasında AKP’ye geçtiği hâlâ tartışılıyor, konuşuluyor. Yani, Yıldırım DP’ye ihanet ederken, AKP’lilere söylediği onca sözü de yuttu.

**

YIL: 2012

Karamürsel Belediyesi’nden gazetelere arandı. Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın Karamürsel’de gazete yöneticileriyle yemekli toplantı yapılacağı duyuruldu. Gazetelerin yöneticileri de Karamürsel’e gidip Balık Adası’nda toplandı. Yemekler geldi, ama İsmail efendi gelmedi. Bir saat bekle İsmail efendi yine gelmedi. Sonrasında İsmail efendinin İzmit’te bir programı olduğu, bu yüzden gelmediği belediye yetkilileri tarafından söylendi. Gazetecileri Karamürsel’e davet eden İsmail efendi… Çağırdığı programa gelmeyen yine İsmail efendi. Bu davranışıyla İsmail efendi, bütün gazetecilerin gözünden düştü. Sözünde durmayan bir belediye başkanı olarak gazetecilerin beyninde yer edindi.

**

YIL: 2013

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Dereköy’de yapılan çalışmaları inceliyor. Halkla sohbet ediyor. Ama vatandaşla sol eli cebinde bir vaziyette tokalaşıyor. Eli cebinde insanlarla tokalaşmak, kibirliliği gösterir, burnu havada olmayı gösterir, karşısındakini küçük görmeyi gösterir…

İsmail efendi, “Elin cebinde bir vaziyette Kaymakam veya Vali ile tokalaşabilir mi?”
Hayır, dediğinizi duyar gibiyim.

**

YIL: 2014

İsmail efendi ile ilgili yukarıda bir kesit sundum. Gelelim asıl konumuza… Yıllarca ulusal gazetelerde gazetecilik yapan 75 yaşındaki Abdullah Karagöz, haftada bir gün gazetemize yazı yazar. Önceki gün Karamürsel Belediyesi’nde kültür müdürlüğü yetkilere ile görüşür. Karamürsel Belediyesi’nin köylerde ve mahallelerde yaptığı çalışmalarla ilgili haber yapmak istediğini iletir. Belediye yetkilileri sıcak bakar. Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a bu teklif iletilir. Yıldırım da bu çalışmaya sıcak bakar. Abdullah Bey’e yapılacak haberlerin yayınlanacağı gazeteden bir miktar alabilecekleri, o bölgelere dağıtılabilecekleri söylenir. Karamürsel Belediyesi, gazeteci Abdullah Karagöz’e araç tahsis eder. Belediyeden bir yetkili de Abdullah Bey’e eşlik eder.

**

Akçat, Avcı, Çamdibi, Fulacık, Karaahmetli, Karamürsel çarşı, Kızderbent, Tahtalı, Yalakdere mahalle ve köylerinde insanlarla görüşülür, fotoğraflar çekilir.  Haber hazır hale getirilir.

**

Dün, belediye yetkililerinden biri Abdullah Bey’i arar.

Abdullah Bey’e, öyle bir teklif yapar ki, beyninden vurulmuşa döner.

Arayan kişi kendisine;  “Abdullah Bey, bizimle 3-4 gün gezdiniz, haberi tamamladınız. Biz size daha önce gazete talebimizin olduğunu söylemiştik, ama biz bu talebimizden vazgeçtik, gazete almayacağız. Emeğinizin karşılığı olarak bize bir fatura kesin, biz de emeğinizin karşılığını ödeyelim” derler.

Abdullah Bey, çok kızar, “Böyle bir teklif ahlaksız teklif olur mu?” deyip tepki gösterir. Bu teklifi kabul etmez.

**

Sevgili okurlarım;

Abdullah Bey, tam 75 yaşında. Karamürsel Belediyesi haber yapılması, yapılan haberler karşılığında gazete talebinde bulunuyor.

Abdullah Bey’i köy köy, mahalle mahalle gezdirip haber yaptırıyorlar.

Biz vazgeçtik, gazete talebimiz yok diyorlar.

Sonra da sana “EMEĞİN KARŞILIĞINDA PARA VERELİM” deyip işin içinden çıkıvermeye çalışmışlar.

Bu resmen bir ahlaksız tekliftir.

Peki, Karamürsel Belediyesi, neden böyle bir davranışta bulundu?

Bu sorunun cevabını vermeye Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yüreği yetmez.

**

Değerli okurlarım;

Aldığım bilgilere göre AKP’li Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, pek rahat değilmiş.

Karamürsel’de muhalefet oldukça güçlü imiş…

DP’ye ihanet ederek AKP’ye geçen İsmail efendiye fena bileniliyormuş.

CHP’nin adayı Mustafa Asım Uğurlu ve özellikle de SP’nin adayı Ahmet Özen, oldukça iddialı imiş.

İddialara göre DP’iler, bu iki partiden birini destekleyip, DP’ye ihanet ederek AKP’ye geçen İsmail efendiyi devirme planları yapıyormuş.

Muhalefetin ittifakından çekinen İsmail efendiyi sıkıntı basmış.

Koltuk gidecek diye büyük telaş içinde imiş.

Yukarıda ifade ettiğim gibi, biz gazetecileri Karamürsel’e davet edip, çağırdığı toplantıya gelmeyen, elleri cebinde, halkı küçük gören bir vaziyette vatandaşla tokalaşan, kulağı çekilince sinip prensiplerinden taviz veren İsmail efendiye, 1000 oyum olsa, birini vermem.

İşte Aras’ın seçim aracı!

Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı Mehmet Aras, mütevazı şartlarda seçim kampanyası yapıyor. Rakiplerinin onlarca lüks seçim aracı var… Ama o maddi imkansızlıklardan dolayı Toros marka Renault bir araç ile seçim kampanyasına devam ediyor. Rakipleriyle sınırlı imkanlarda mücadele etmesi, Kertepelilerin büyük takdirini topluyor. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

mustafa - beyefendi sen su zavallı Mehmet arastan fazlı para almasaydın barı. yaptığın yagdancılık az para etmez hani

Yanıtla . 0Beğen 27 Mart 19:34
02

xxxxx - gerçekten de ismail beyi ancak bu kadar güzel tarif edebilirdiniz..özellikle sol eli cepte gerçektende tam olarak öyle bir kararkter..

Yanıtla . 0Beğen 27 Mart 19:34
01

curnet - Sizlerin yasadiklari konusunda hakli olabilirsiniz ancak o olaylar sizi etkiler yasadiklariniza bakarak insanlarıgazete kköşelerinden etkilemeye calismak yaptiginiz mesleğe yakismaz eski DP illere gelince İsmail başkandan menfaat bekleyip yerine ggelmeyince bizi saatti politikasıyla meydanlarda geldiklerini bizler çok iyi . İsmail başkanlasorun yasamis olabilirsiniz ancak bunu topluma bu sşekildeyansitarak iinsanların oyunu etkileyezsiniz baskanin faydasi olduğu baktigi nice insanlar da var burada sizin kat kat fazla seveni var İsmailbaskanin tatasiz ggazeteciliğe yakismayan bu yazinizi kiniyorum sizler gazeteci olmayi bile hak etmiyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen 27 Mart 19:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR