Karadağ bir taşta iki kuş vuruyormuş!

MAKALEYİ DİNLE

Ahmet Karadağ…
1970 yılında Rize’de doğdu.
Kent Konut A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi ve Altınal AŞ. Genel Müdür Yardımcılığı yapıyor….
Evli ve dört çocuk babası olan Karadağ, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Kentleşme, yerel yönetimlerde stratejik planlama ve kamu finansmanı konularında yayınlanmış birçok makalesi bulunan Ahmet Karadağ, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Anabilim Dalında Master derecesine sahip.
Gelelim asıl konumuza…
Karadağ, Kocaeli Üniversitesi’nde kentleşme politikası ve gayrimenkul branşlarında öğretim görevlisi olarak görev yapmaya devam ediyor. Emlakçılık bölümünde ders veriyor.
Öğrencilerinden Karadağ’a şikayet var…
Diyorlar ki; Karadağ sürekli AKP propagandası yapıyormuş…
Derslerine girdiği öğrencilerin giyimine kuşamına karışıyormuş.
Bayanların makyaj yapmasıyla ilgili telkinde bulunuyormuş.
Ninesi 5 vakit namaz kılıp yüzüne beş vakit su değdiği için yüzü nur gibiymiş…
Hem gece, hem de gündüz derslerine giriyormuş
Ödevleri de Seka Park Oteli’nde yaptırıyormuş.
Mesai günü dışında cumartesi günleri öğrencileri Seka Park’ta toplayıp ödev yaptırıyormuş…
Masrafları cebinden mi karşılıyor, yoksa Kent Konut’a mı karşılatıyor, onu kimse bilmiyormuş…
Cumartesi günü Seka Park Otel’de yapılan derslere gidemeyenler derslerden kalıyormuş.
Dünya görüşünü de öğrencilere empoze etmeye çalıyormuş…
Deniyor ki; Sayın Ahmet Karadağ, Kent Konut’ta iyi bir mevkide, iyi bir maaşı var. Hep bana, Rabbena demesin. Bıraksın da pedagojik eğitimi almış birisi ders versin, hem para kazansın, hem de iş sahibi olsun.[b]Kandıra polisine teşekkür!

Kandıra’da okul çıkışları daha güvenli. Kandıra İlçe Emniyet Amirliği okul çıkışlarında öğrencilerin çıkış yoğunluğunda bir tehlikeye düşmemesi için trafik polislerini seferber ediyor. Okulların trafik yoğunluğunun olduğu yol kenarında olmaları öğrencilerin çıkışlarında tehlike yaratıyordu. Çıkışlarda gelen trafik polisleri araçları durdurarak öğrencilerin herhangi bir trafik tehlikesine girmelerini engellemiş oluyorlar. Bu uygulamadan öğrenci velileri çok memnun olduklarını dile getirerek emniyet amirliğine teşekkür ediyorlar.

[b]Akar’dan Şahin’e 3 soru


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’deki ulaşım sorunuyla ilgili İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yazılı olarak cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına önerge verdi;
1- Trafiği rahatlatacak olan katlı otopark sayılarının arttırılması için herhangi bir çalışma var mıdır?
2- Büyükşehir belediyesinin, seçim öncesinde halka söz verip hala hiçbir çalışma yapmadığı hafif raylı sistem vb. trafiğin rahatlamasını sağlayacak bir projenin hayata geçirilmesi düşünülmekte midir?
3-İmar kanunu ve otopark yönetmeliği uyarınca otopark ücreti tahsil edip yasa ve yönetmeliğe uygun olarak otopark yapmayan belediye başkanları hakkında herhangi bir yasal işlem yaptınız mı veya yapmayı düşünüyor musunuz?[b]Muzaffer Çintimar hatasını kabul etti

Gazetemiz yazarı Abdullah Karagöz, Pazar günkü yazısında olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge ile ilgili bir yazı yazmış ve ölüm yıl dönümünde kendisine vefasızlık yapıldığını yazmıştı. Karagöz haklıydı. Bu kadar başarılı imza atmış bir sporcu kimliğinin yanı sıra eğitime büyük destek veren Bilge, yalnız bırakılmıştı. Dün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar bir mail gönderdi. Karagöz’ün yazısına şu cevabı verdi; Şahsım olarak bu eksikliğimi kabul ediyorum; böylesine büyük bir değerin ölüm yıl dönümünü bilmemek bizim bir eksiğimizdir; ancak bundan sonra bu konunun atlanmaması için gerekli hassasiyet gösterilecek olup, Şampiyon Gazanfer Bilge’ye hak ettiği değerin verilebilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.”
Çintimar hatasını kabul ediyor. “Hatasını kabul etmek erdemliliktir” deyip, böyle duyarlı davrandığı için Çintimar’a teşekkür ediyoruz.


[b]Av. Ruhittin Sönmez Mustafakemalpaşa’da

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Ayvalık’a kısa bir tatil için giderken Mustafakemalpaşa’da dostlarıyla buluştu. Av. Ruhittin Sönmez, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı telefonla arayınca, “Bursa’da uluslararası bir toplantıdayım fakat arkadaşları derhal size yönlendiriyorum. Lütfen yol üstündeki NGS’ye gidin orada buluşursunuz.” dedi. Sönmez eşi Dr. A. Gülden Sönmez ile birlikte NGS tesislerine gittiğinde, MKP Aydınlar Ocağına uzun yıllar başkan olarak hizmet veren Fuat Ergün ve Halil İbrahim Özşekerci ile Belediyespor İdari Koordinatörü Önder Balta tarafından karşılandı. Sönmez çiftine üzerine dondurma konulmuş meşhur M. Kemalpaşa tatlısını ikram etmeyi ihmal etmediler ve İzmitli dostlarına da selam gönderdiler.

[b]Yuh olsun! Cami tuvaletini de soydular!

Daha öncede 3 kez soyguna maruz kalan Gebze Sultan Orhan Camii bu sabah yine bir şok yaşadı. Hırsız, önceki gün gece geç saatlerde camiinin kapısındaki demir korumalıkları levyeyle söktü ve camı kırarak görevli kulübesine girdi. Bağış için toplanan kutudan 70-80 TL çalarak kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarının olmasına rağmen polislerin diğer 3 soygunda da hırsızları bulamamasında şikayetçi olan cemaat “Allah ıslah etsin ne diyelim” diye tepki verdi.

[b]Hatunoğlu’ndan İşeri’ye tam destek
Harb- İş Sendikası eski Genel Sekreteri Ahmet Hatunoğlu ve arkadaşları önceki gün CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri'yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Hatunoğlu, “İsmet İşeri Gölcük'te önemli bir yere sahiptir. Eminiz ki görevde olduğu sürece partisi adına önemli işlere imza atacaktır. Bizlerde sendikacılar olarak her zaman kendisinin yanındayız,” dedi.
Başiskele’ye yeni yollar


Başiskele Belediyesi ekipleri Mahmutpaşa Mahallesi ve Yaylacık Mahallesi’ne sınır olan Fakülte Caddesi’nin 800 metrelik bölümün asfaltı kaldırıldı. Deforme olan zeminde yapılacak iyileştirme çalışmalarının ardından yol asfaltla kaplanacak. Öte yandan Seymen Mahallesi Evrim Sokak, Kuşkonmaz Sokak, Bahtiyarlar Sokak, Taşlık Sokak ve Emin Kahya Sokak’ta imar yollarının açılışı yapıldı.

[b]BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Atların bir ay kadar ayakta kalabildiklerini…

[b]KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR