AKP, CHP, MHP ve SP’li gençlerden örnek davranış!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Son zamanlarda uyuşturucu illeti yine can almaya başladı…

İlimiz, uyuşturucunun geçiş güzergahı içinde…

Polis, uyuşturucu kaçakçıları ile başarıyla mücadele etmekte…

Darbe üstüne darbe vurmakta…

Ama uyuşturucu ile ilgilenenler mantar gibi bitiyor…

**

Son günlerde de bonzai diye bir uyuşturucu belası çıktı karşımıza…

Bu maddeyi kullanan gençlerin ölümlerine şahit olduk…

Uyuşturucuyu kullanma yaşı sürekli düşüyor….

Uyuşturucu ortaokullara kadar indi…

**

Tam da bu noktada siyasi partilerin gençlik kolları örnek bir çalışmaya imza atıyor…

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, CHP, MHP ve SP İlçe Gençlik Kolları başkanlarıyla ile bugün saat 12.30’da Seka Park Otel’de ortak bir basın toplantısı yapacak…

Konu;

Uyuşturucu ile mücadele…

Basın toplantısına İzmit Belediyesi Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nda yer alan meclis üyeleri de katılacak…

**

30 Mart’ta yapılan seçimlerde birbirlerine rakip olan, zaman zaman atışmalar yapan gençlik kolları başkanlarının Türkiye’nin en önemli konusunda fikir birliğine varması ve bugün basın toplantısı yapması çok önemli bir olay…

 

Bu duyarı davranışlarından dolayı AKP, CHP, MHP ve SP İlçe Gençlik kolları başkanlarını kutluyorum…

 

Cihan Hastanesi’ne  Kırgızistan’dan hasta

Özel Cihan hastanesine yurt dışından gelen hasta sayısı gün geçtikçe artıyor. Aileleri ile Kırgızistan’da yaşayan 12 ve 13 yaşlarında olan Burak ve İhsan Şahinkaya kardeşler Özel Cihan hastanesinde menüsküs ameliyatı oldular. Hastalarımızın sağlık durumu iyi ve taburcu oldular.

 

Hayvan dostu belediye!

Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği tarafından Yahya Kaptan Arastapark  AVM civarında dolaşan ve AVM yönetimi tarafından İzmit Belediyesi’ne ihbarda bulunulması üzerine, zabıta ekiplerince Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım evine yönlendirilen Roni adlı sokak köpek günün konusu oldu. Hayvanseverler, belediyeyi suçlayıcı açıklama yaptı. İzmit Belediye Zabıta Müdürü Nihat Kaymak, konuyla ilgili açılama yaptı. Kaymak, ‘Belediyemize yapılan ihbar ve şikâyetleri değerlendirerek, kaygıları gidermek çabası içerisindeyiz, Belediyemiz gerekli yönetmelik ve yasalara uygun şekilde çalışmalarını yürütmektedir.’ diyerek İzmit Belediyesi’nin bu konudaki hassasiyetini vurguladı.

 

Üzülmez’den özçekim!

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanacağı 1225 numaralı sandığın yönetim kurulu toplantısına katıldı. Üzülmez toplantı sonrasında da Şefkatiye Mahallesi’nde oy kullanacağı 1225 numaralı sandık yönetim kurulu üyeleri ile çalışmasını öz çekim ile belgelendirdi.

 

8 yılda 2.775 kişi kurtarıldı

Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM) 07.06.2014-15.09.2014 tarihleri arasında İlimizdeki tüm sahillerde haftanın yedi günü 10:00-18:00 saatleri arasında cankurtaranlık hizmeti için 245 kişilik ekiple göreve hazır. Kurtarma filosuna 6 adet jet ski, 6 adet zodyak bot yer alıyor.

Halkımızın güvenli bir şekilde denize girebilmesi için haftanın 7 günü Kandıra Cebeci, Kumcağız, Seyrek, Sarısu, Bağırganlı, Karamürsel-Altınkemer sahilinde; Darıca-Bayramoğlu Halk Plajı ve Kadınlar Plajı olmak üzere 8 bölgede, haftanın 7 günü cankurtaranlık hizmeti veriliyor. 2005-2013 yılları arası verilen cankurtaranlık hizmetlerinde, 2.775 kişi kurtarıldı.

 

“Emekli astsubaylar merkez kapıdan alınsın”

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, ocak ayından bu yana merkez kapıdan alınmayan emekli astsubayların oldukça sıkıntı çektiğini, emekli astsubayların yaşadıkları bu sıkıntının çözülmesi gerektiğini söyledi.

 

Gülsuyu’nu ziyaret ettiler

Eğitim Bir Sen Gölcük İlçe Başkanı  Necmettin Çil ve yönetimi kurulu ile birlikte Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yeni  başlayan Ercan Gülsuyu’nu ziyaret etti. Başkan  Necmettin Çil, yeni göreve başlayan Gülsuyu’na çiçek takdim ederek başarılar diledi. Biz de Ercan Gülsuyu’na başarılar diliyoruz. Umarız kalıcı olur. Zira şu sıralar sık sık ilçe müdürleri değişiyor…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR