Yazmak lazım!

MAKALEYİ DİNLE

Bireyin yaşamı boyunca vicdani ve ahlaki görevi olmalı. Kendi başına buyruk, vatandaşlık bilincinden bihaber yaşamamalı, bilakis yıllardır süregelen ve son günlerde gittikçe artan terör olaylarına kayıtsız kalmamalıyız. Öyle ki; en azından kendi yakınını kaybetmiş duygu ve düşünceleriyle vatana sahip çıkma adına tavır almalı, olumlu manada elimizden gelen katkıyı sağlamalıyız.

 

Aslında bizim bu tür yazılar yazma lüksümüz yok. Taraftar spor ekinde sporla ilgili yerimiz var ve görevlerimizi elimizden geldiğince orada ifa ediyoruz. İnancım o ki; her birey görevini ibadet vecdi içerisinde yerine getirirse o toplum huzurlu ve başarılı olur. Şahsen böyle düşünüyor ve mümkün olduğunca dikkat ediyorum. Gazetemin şahsıma verdiği imkan için de teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Toplumda görüş farklılıkları var ise de olmalı, ben de bu bağlamda duygu ve düşüncelerimi siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.

 

Sanıyor musunuz ki, PKK Kürtlerin hakkını savunan bir örgüttür? “Geçmişini bilmeyen geleceğinden emin olamaz”. Aslında Mossat, özetle Müslüman ve Türk düşmanı örgütler tarafından kurulmuş cinayet şebekesidir. Öyle bir cinayet şebekesidir ki, kendi saflarındaki Kürt yurttaşlarının ölümlerinden bile mutluluk duyacak kadar gözü dönmüş cinayet şebekesidir. “Canlı bomba nedir?”

 

Unutmayın ve hatırlayın Çanakkale’de “Anzak”ların ne işi vardı? Çanakkale’de yatan Kürtler bugünü görseler ne yaparlar bir düşünün. Bunlar geçmişte ataşelerimizi, konsoloslarımızı katledenlerin finanse ettiği birer maşadır. Sonuç, bunlar haçlı seferlerinin devamı ve ülkemizin üzerine oynanan ve hiç bitmeyecek olan senaryolardır.

 

Hâlâ göremiyoruz. Kimse zekamızı test etmeye kalkmasın, siyasi rant uğruna yanlışlar yapılmasın ve bunlara izin vermeyelim. Son on yıllardır yanan Kuzey Afrika ve gelişen bir ülke Türkiye şimdi ise kaosla zor bir süreçten geçen Türkiye, Mısır’daki Tahrir Meydanı’na benzetmek adına kim bilir kaç ajan var ülkemizde? Tarih kitaplarını bir karıştırın hesabı çabuk yaparsınız. 1915’lerde elde edemediklerini şimdi umut ediyor, çabalıyorlar. “Su uyur düşman uyumaz”, bunu unutmamak, bir ve bütün olmak zorundayız. Sadece asker, polis, kurum ve kuruluşlar değil, vatandaşlar olarak mücadele etmeliyiz.

 

Bu ülkü hiçbir zaman Mısır, Libya, Suriye, Irak ve diğerleri gibi olmayacak. Ben buna yürekten inanıyorum. Geçmişten günümüze birçok stratejiyle bizi de yanan bir ülke haline getirmek için uğraşanlara, yardım edenlere yazıklar olsun. Siyaset üstü bir davayı hâlâ anlamayanlara yuh olsun.

 

Ama bu ülkenin mayası öyle bir maya ki, atasından yadigar Mehmet oğlu Mehmetleri var. İnancımız; “ölürsek şehit, kalırsak gazi” var mı ötesi?

 

Biriz, birlikten güç doğar. Laz, Gürcü, Boşnak, Arnavut, Muhacir, Kürt, bu toprakların neferleri Türkleriz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Allah yar ve yardımcımız olsun. Yazıma yayınlanmış kitabımdaki bir şiirimle son vermek istiyorum. Kalın sağlıcakla.

 

SEMBOL ASKER

Selam sana ey asker,

Vatan içindir nöbetler.

Öyle ulvi görev ki,

Seni müjdeliyor peygamber.

Ana, bacı seni bekler,

Yavuklunun kalbi titrer.

Gelmesin kötü bir haber,

Dualar sana hep beraber.

Vatanın en şerefli varlığı,

Atalarından aldın al bayrağı.

Yere düşürme sakın!

Elindeki sancağı.

Şehit ol, gazi ol,

Senin için dualar eksik olmaz emin ol.

Sen Mehmet oğlu Mehmet’sin.

En şerefli sembol sensin.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR