Büyükşehir’de çifte maaş alanlar kimler?

MAKALEYİ DİNLE

Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Av.Fahri Örengül, Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak Antikkapı A.Ş., Kent Konut A.Ş., Altınnal A.Ş., Belde A.Ş., İzaydaş A.Ş. ve Kocaeli Kent Sigorta Ltd. Şti.’nin yönetim kurulunda kimler olduğunu, ne kadar maaş aldığını sordu.
Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Kemal Altunel imzasıyla Örengül’e şu cevap verildi;
**
Antikkapı A.Ş., Kent Konut A.Ş., Altınnal A.Ş., Belde A.Ş., İzaydaş A.Ş.’nin
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ;
İbrahim KARAOSMANOĞLU
Ömer POLAT
Ergün BERDAN
T.Erdinç BÜLBÜL
Doğan EROL
Hikmet KARAASLAN
Zekeriya ÖZAK
Ercan YAZICI
Habip SARMAN
Abdulmuttalip DEMİREL
Veysel ÖZKARAASLAN
Eşref ÖNER
Cenan TURAN
Yüksel ÖZDEMİR
Nilgün YILDIRIM
Mustafa ÇÖPOĞLU
Süleyman BÜYÜKŞAHİN
Seyit Battal BULDUK
Ahmet KARADAĞ
Hasan GÜZEL
Sadettin ÖZALAY
Cihat YÜCEL
Necmi KAHRAMAN
Tahir BÜYÜKAKIN
Sebahattin ERSOY
Abdullah KÖKTÜRK
Sebahattin ŞİMŞEK
Osman AYVAZOĞLU
Ersin YAZICI
Adnan BİLGİÇ
Ali Alp ARSLAN
Tahir AKMAN
Yalçın ÖZÜN
Gökmen MENGÜÇ
Fatih YÖRÜK
Ali YEŞİLDAL

DENETİM KURULU ÜYELERİ;
Mustafa YILMAZ
Recep AKÇAKAYA
Salih TOKATLIOĞLU
Kadir EROL
Mustafa ALTAY
Bayram ÇOLAKOĞLU
Abdullah SUNGUR
Osman ÖZÇİÇEK
Adnan KÜÇÜKÖZER
Mustafa YAZGAN
Ahmet YÜCESOY
İlhan BAYRAM
Ali KOCABIÇAK
Hikmet YILDIRIM
Raşit FİDAN
Musa İTMİŞ
Mehmet KESEN
Hasan GÜZEL
Hasan AKGÜN
İslam YÜCEL
Alaattin ALKAÇ
Ömer POLAT
Tahsin BİÇER

**
Kocaeli Kent Sigorta Ltd.Şti ise limited şirket olduğu için yönetim ve denetim kurulu üyesi bulunmamaktadır.
Antikkapı A.Ş., Kent Konut A.Ş., Altınnal A.Ş., Belde A.Ş., İzaydaş A.Ş.’nin yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerine sosyal hak, giydirilmiş brüt ve net ücret adı altında bir ödeme yapılmamaktadır. Yönetim kurulu üyelerine 1.900 lira, denetim kurulu üyelerine bin 1.450 lira yalnızca huzur hakkı ödenmektedir.
**
Listeyi okudunuz….
Yönetimdekiler 1900 lira, denetimdekiler 1450 lira maaş alıyor…
Listeyi incelediğinizde Hasan Güzel ve Ömer Polat, bir şirkette yönetim kurulunda, başka bir şirkette denetim kurulunda…
Kapatılan belediyelerin başkanları şirketlerde yönetim ve denetim kuruluna alınmış.
Yani boşta bırakılmamış…
Şirketlerin yönetiminde olanlar, hem bir yerde daire başkanı, hem bir yerde müdür, hem bir yerde sekreter…
Bir yandan bulundukları makamda maaş alıyorlar, hem de şirketlerin yönetim kurulunda bulundukları işi maaş alıyorlar…
Ne diyelim, devir AKP devri, iyi harcamalar…Kandıra Kerpe’de denize pis sular karışıyormuş!

Gazetemize bir mail geldi…
Fotoğraflı…
Gönderen Zafer Nal…
Hem “nal”ına, hem de mıhına çakan Zafer Bey, Kandıra Kerpe’ye dikkat çekiyor.
Bakınız Nal ne diyor;
İlgililerin dikkatine!
Kocaeli'nin denize girilebilir durumda olan, deniz kıyısındaki son tatil bölgesi olan Kerpe'de, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin başlatmış olduğu alt yapı çalışmaları sonucunda yeni yapılan kanalizasyon sistemi aksaklık göstermiştir ve denize 3- 4 yerden resimde de görüldüğü üzere pis su ve kanalizasyon suları karışmaktadır.
**
Deniz günden güne kirlenerek hem girilmez hale, hem de koydaki canlı yaşamını tehdit eder duruma gelmiştir.
Kerpe koyunu pis bir koku kaplamıştır.
Oluşan pis kokudan deniz kenarında durmak mümkün değildir.
Ayrıca diğer alt yapı çalışmaları olan yolların yenilenmesi, sahil şeridindeki cafe ve restoranların yıkılarak yerine yaya yürüyüş yolunun yapılması çok geciktirilmiş olup, yeni yaz sezonuna yetiştirileceği endişe konusudur.”…41 çiftin nikahı Kültür Tepesi’nde kıyılacak

İzmit Belediyesi’nin geleneksel 4.toplu nikah töreni bugün saat 14.00’te Şelale’nin de yer aldığı Kültür Tepesi’nde gerçekleşecek. Nikah etkinliğinde 41 çiftin resmi nikahları kıyılacak. Nikahı kıyılacaklar arasında 72 yaşında bir çiftte var. 2009 yılından beri düzenlenen etkinlikle 175 kişinin resmi nikahlarının kıyıldığı açıklandı.

Sefa Doğanay ile Carrefour İzmit’te 19 Mayıs coşkusu

Yetenek Sizsiniz Yarışması’nın birincisi Sefa Doğanay, 19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde 20 Mayıs Pazar günü, saat 15:00’te Carrefour İzmit Alışveriş Merkezi’nde muhteşem bir şov sunacak. Yarışmada yaptığı ünlü taklitleriyle 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurarak birinciliği elde eden taklit ustası, canlı orkestra eşliğinde pek çok yıldızı sahneye taşıyacak.
Bülent Ersoy’dan Gönül Yazar’a Seda Sayan’dan Yıldız Tilbe’ye kadar ünlülerden anekdotlar sunacak olan Doğanay, izleyenlere kahkaha dolu bir gün yaşatacak.


Pişman’ın 8.sayısı çıktı

İzmit Belediyesi’nin çocuklara yönelik yayın organı olan Pişman Dergisi’nin 8.sayısı çıktı. Çocukların heyecanla beklediği derginin son sayısı Perşembe gününden itibaren okullarda dağıtılmaya başlayacak. 50 bin adet basılan ve ücretsiz olarak dağıtılan dergide çocukların gönderdiği şiirler, bulmacalar, resimler de yer alıyor. Dergide Bir Zamanlar Osmanlı “Kıyam” dizisinin ünlü oyuncusu Türkan Şoray ile yapılan röportaj da yer alıyor.

Yücel, hasta ziyaretinde

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, önceki gün Belediye Meclis üyesi Niyazi Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Gövez, Merkez Mahalle Teşkilatı sorumlusu Kaya Başhan ile birlikte Merkez Mahallesi’nde ikamet eden Yakup Saydam ve Selahattin Sıvış’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Göynük Akşemseddin’e gitmek ister misiniz?

Bursa Göynük’te bulunan Akşemseddin’in ziyaretine katılmak isteyenlerin dikkatine.
Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan Akşemseddin’i anmak için her yıl Bursa’nın Göynük ilçesinde anma günü düzenleniyor. Organizasyona ilimizden katılmak isteyenler için 27 Mayıs Pazar günü saat 06:30’da Kuruçeşme’den otobüs kalkacak, saat 18:00’de geri dönüş olacak. Müracaatlar telefonla alınacak. Katılmak isteyenler 0 535 3370096 nolu numaradan başvurularını yapabilirler.


Başiskele’de çim ekibine takviye!


Başiskele Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım çalışmalarını sürdürüyor. Yeni alınan 10 adet çim biçme motoru, 4 sürmeli ve 1 traktör ot biçme makinesiyle hizmet veren Başiskele Belediyesi çim biçme motoru sayısını yeni ekipmanlarla birlikte 20'ye çıkardı. İlk turda 2 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresini elden geçiren ekipler çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Hawaii alfabesinde sadece 12 harfin bulunduğunu…


KONUŞAN FOTOĞRAF

CHP İzmit İlçe Başkan adayları Hüseyin Erol: Gel Ömer Akın abi gel. İkimiz de seçimi kaybettik. Senin derdinden ben, benim derdimden sen allarsın…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR