HEPAR da muhtarlık tartışmasına katıldı!

MAKALEYİ DİNLE

30 Mart’ta yapılan seçimde Ahmet Mirzaoğlu, İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ne muhtar olmuştu.

Sonrasında ilginç gelişmeler yaşanmıştı…

Yahya Kaptan Muhtarlığının olduğu yerle ilgili spekülasyonlar ortaya atıldı.

İzmit Belediyesi, CHP’ye yakın olan Mirzaoğlu’nu muhtarlık binasından çıkartmaya çalıştığı söylendi.

**

İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Mehmet Çetin, “Seçimden önce muhtarlık olarak kullanılan büronun sahibi TOKİ, burayı satıp devredince muhtarlığın yer sorunu ortaya çıktı. Yahyakaptan Mahalle muhtarlığının daha önceden hizmet verdiği yerden çıkartılmasının İzmit Belediyesiyle hiçbir ilgisi yoktur. Bütün bunlar bilinmesine rağmen ise mevcut duruma siyasi anlamlar yüklemeye çalışmak iyi niyetten uzak ve siyasi amaç taşıyan davranışlardır” şeklinde açıklama yapmıştı, 

**

Yahya Kaptan Muhtarlığı ile spekülasyonlar devam ede dursun, HEPAR Kocaeli İl Başkanlığı,  önceki gün muhtar Ahmet Mirzaoğlu’nu ziyaret ederek tartışmalara dahil oldu.

İl Gençlik Kolları Başkanı Eren Tezgel, İl Yönetim Kurulu Üyesi Burak Düzgün ve İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Noyan Gökse’nin bulunduğu ziyarette şu açıklama yapıldı;

**

“Hak ve Eşitlik Partisi bu ülkede en çok çiğnenen şey “Hak”, hiç olmayan şey de “Eşitlik” olduğu için kurulmuştur. İşte bizlerde, haksızlığa karşı tavrımızı belirtmek üzere Yahya Kaptan Mahallesi Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu’na ziyarette bulunarak desteklerimizi ilettik. Yerel yönetimlerin; kendileri gibi düşünmeyen Mahalle Muhtarlarını bile baskı altına aldığı, mahallelerine hizmet götürmediği, partili olma zorunluluğu olmayan muhtarlık seçimlerinde dahi açık açık kendi adaylarını desteklediği bu baskıcı düzene karşı duruşumuzu göstermek istedik. Yaptığımız ziyaretlerde iktidar partisini desteklemediği halde bunu yüksek sesle dile getiremeyen muhtarlarımızın durumunu ibret ve hayretle izledik. Ahmet Mirzaoğlu nezdinde iktidara yakın olmadığı için mahallelerine hizmet getirmek için çırpınmak zorunda kalan  bütün mahalle muhtarlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.” dediler.

**

Muhtarlık müessesi son zamanlarda iyice siyasallaştı. Muhtarlar, bir siyasi partiye üye oluyor. O partinin borazanlığını yapıyor. Durum böyle olunca da muhtarlık müessesi güven erozyonuna uğruyor.

 

CHP’den eski sendikacı Şerafettin Sağ’a ziyaret

Geçtiğimiz günlerde bel fıtığından ameliyat olan CHP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Özden Sağ’ın babası Şerafettin Sağ’ı evinde ziyaret eden CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Şerafettin Sağ’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

**

İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, “Geçtiğimiz günlerde ataması yapılan Özden Sağ’ın bazı gazetelerde (Yeni Akit) çıkan haberleriyle ilgili bizler bu konu hakkında fazla açıklama yapmak istemiyoruz, taktiri kamuoyuna bırakıyoruz. Özden kardeşimiz bizim Kartepe Gençlik Kolları Başkanımızdır, biz arkadaşımızın atamasını gerçekleştirirken başının açık ya da kapalı oluşunu en ufak bir şekilde sorun etmedik, onu görmedik bile” dedi.  Anlaşılan CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları ile ilgili tartışmalar daha çoooook devam edecek.

 

Özel Konak, Ferhat Göçer konserine sağlık sponsor oldu

8'nci Kırkpınar Sanat Akşamları etkinliklerinin kapanış gecesinde ünlü sanatçı Ferhat Göçen sahne aldı. Sapanca Kırkpınar Açıkhava Tiyatrosu’nda 21.30-23.30 saatleri arasında gerçekleştirilen konsere ilgi büyüktü. Özel Konak Hastanesi, Ferhat Göçer konserine ambulans ve sağlık ekibi ile destek verdi, konserde sağlık sponsoru olarak görev aldı.

 

SP’den açıklama

SP Gebze Kadın Kolları Başkanı Nesrin Özkan’ın sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrıldığı  belirtilmişti. SP’den yapılan açıklamada, “İlçe Eski Başkanımız Nesrim Hanım bir Milko kuruluşu olan Cansuyu Derneği yönetimine geçtiği için Kadın Kolları Başkanlığından ayrılmıştır. Yapılan haberde yer alan ayrıntı teknik bir hatadan kaynaklanmıştır. Kendisine gösterdiği hassas duyarlılık ve çalışma azminden dolayı kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” denildi.

 

Kartepe A.Ş. “Ak”landı!

30 Mart seçimlerinden sonra Hüseyin Üzülmez’in başkan seçilmesiyle yeni bir dönemin başladığı Kartepe Belediyesi’nde,  Kartepe A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Özgür Ak getirildi. Başta finans sektörü olmak üzere işletme ve insan kaynakları yönetimindeki tecrübesini Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığını yaptığı ekip ile paylaşacak Özgür Ak, 1971 doğumlu, evli ve çok iyi derecede iki yabancı dil biliyor.

 

Kartepe’de çevre kirliliğine af yok

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre Denetim Zabıtası, Eylül ayında yaptığı çevre denetimlerinde insan ve çevre sağlığına zarar verenlerin gözünün yaşına bakmadı. Zabıta ekipleri ilçede yaptığı denetimlerde çöp, moloz, evsel atık vb malzemeleri dökerek çevre kirliliği oluşturan 10 işyerine toplam 6.715 TL idari para cezası kesti. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “Kanun ve yönetmelik hükümlerine göre çalışma yapan kişi, kurum ve kuruluşlara cezai müeyyide uygulanacaktır. Çevre kirliliğine neden olanlara asla müsamaha gösterilmeyecektir” dedi. Biz de bu uygulamadan dolayı Kartepe Belediyesi’ni kutluyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR