AKP Derince’de Aygün, adaylara EŞİT mesafede

MAKALEYİ DİNLE

İki dönem Sırrıpaşa Mahalle Muhtarlığı yapan Sayın Cevat Aygün, 30 Mart seçimlerinde aday olmadı…

Zaten aday olsaydı, seçimi kazanırdı…

Zira 2009’da yapılan yerel seçimlerde karşısına rakip bile çıkmamıştı.

 Aygün, seçim sonrasında aktif olarak siyasetin içinde de yer almadı.

Ama kardeşi Zeki Aygün, AKP Milletvekili olduğu için, doğal olarak siyasetin içine çekilmeye çalışılıyor…

**

Sayın Cevat Aygün’ü zaman zaman ararım.

İlçedeki gelişmelerle ilgili sohbet ederiz.

Kurban Bayramı’nda aradım.

Rize’de idi…

Bayramı akrabalarıyla geçirdi…

Bol bol temiz hava aldı…

2013 yılında Karadeniz turunda Artvin, Rize, Ayder Yaylası, Uzun Göl, Sümene Manastırı ve Batum’a gitmiştim.

Karadeniz’e hayran kalmıştım.

**

Sayın Aygün’ü dün saat 11.30 civarında aradım.

Konu AKP Derince’deki ilçe seçimlerine geldi.

**

Sayın Aygün, dün yerel bir gazetede çıkan habere tepkiliydi.

Açıkçası gazetenin ismini yeni duydum…

Haberde Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Sırrıpaşa Mahallesi eski Muhtarı Cevat Aygün ve AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’ın birlik olduğu ve AKP Derince İlçe Başkanlığı için İbrahim Şirin’i aday göstermek için çalıştığını iddia edilmişti.

Gazetenin bu haberine tepkili olan Aygün, gazeteyi yaptığı haberi ispata davet etti, etmediği taktirde gazetenin müfteri olduğunu söyledi.

**

Aygün, “Ak Parti İlçe Başkanlığına bazı arkadaşlarımız aday oldu.

Hepsi de bu görevi yapabilecek kapasitede.

Hepsini tanırım.

İlçe başkanlığı kimin olacağı konusunda hiçbir tasarrufum yok.

Hiçbir çabam da yok.

Partinin yetkili organları var, kiminle başarılı olacaklarına inanırlarsa onu aday gösterirler. 

**

Bir gazetenin hakkımda bir adayı destekliyor gibi bir iddiada bulunmasını hazmedemiyorum.

Bir haber yapmışlarsa, bunu kanıtlasınlar.

Kanıtlamazlarsa, en ucuz söylemle müfteridirler.

Böyle bir haber yapacaklarsa, beni arasınlar.

Cevaplarını veririm.

Şunu yine söylüyorum, AK Parti Derince İlçe Başkan adaylığında kimseyi desteklemiyorum, kimseyi işaret etmiyorum, kimsenin de yanında değilim.  

Hepsiyle görüşüyorum.

Benim üzerimden polemik yapmasınlar, beni ilçe seçimlerine alet etmesinler, buna izin vermem” dedi.

**

Sayın Aygün’ün açıklamaları böyle.

Sayın Aygün net ifadelerle, ilçe başkanlığı seçimlerinin dışında olduğunu, bütün adaylara eşit mesafede olduğunu söylüyor.

Anlaşılan AKP Derince İlçe Başkan adayı açıklanmayana kadar, Derince’de seçim polemikleri devam edecek.

 

Kandıra’nın Güzin Ablası Başkent’e çıkarma yapıyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şubesi Başkanı eczacı Sevim Deren’i hepiniz tanıyorsunuz. Namı değer Kandıra’nın Güzin Ablası Sevim Deren, yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Sevim Hanım, Kandıralıları İstanbul, Bursa ve Edirne başta olmak üzere illerimizin tarihi yerlerine götürüyor. Çocukları İzmit’teki Lunapark’a getiriyor. Çocukların çoğu hayatlarında ilk kez lunaparka biner. Sevim Hanım, cumartesi günü de iki otobüs vatandaşı Ankara’ya götürüyor. Saat 11.00’de Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk konulacak. Saat 12.00’de TBMM gezilecek. Saat 13.30’da Başkent Öğretmenevi’nde yemek yenilecek. Pembe Köşk ve ilk meclis salonu gezilecek. Son olarak Kocatepe Camii’nde Atatürk ve silah arkadaşları için kuran okutulacak.

 

Zabıta affetmiyor!

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Nihat Kaymak, denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi. Kaymak, “ Özellikle şehir merkezinde bazı yerlerde çöp çıkarma saatleri kişi ve kurumlara tebliğ edilmesine rağmen zamanından önce çöplerin dışarıya çıkarıldığını tespit ettik. Bu konuda önce uyarılarda bulunuyoruz. Uyarıları dikkate almayanlar hakkında da yasal işlem yapıyoruz” dedi. Zaman zaman çöplerini gelişi güzel çıkaranları görüyoruz. Gerçekten de çirkin bir görüntü oluşturuyor.

 

Çevre dostu motosikletler

Karamürsel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere çevre dostu, egzoz gazı emisyonlu, sıfır kilometre iki adet motosiklet alındı. Çevreye duyarlı motosikletler egzoz gazı çıkarmayan, hava kirliliğine son veren 2014 model Honda marka iki adet motosiklet, zabıtaların vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmesi için kullanılacak. Belediye ekipleri ilçe genelindeki şikayetlere daha hızlı ve anında müdahale edebilecek.

 

Üzülmez, Köseköylü hacıları ziyaret etti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kutsal topraklardan dönen Kartepeli hacılara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.  Üzülmez önceki gün Köseköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz, Fatih Sultan Mehmet Mahalle Muhtarı Selami Tarakçı ve İstasyon Mahalle Muhtarı Şerif Tezcan, meclis üyeleri Faruk Sarman, Selahattin Aktop ve Ahmet Sağırkaya, koordinatörler Yusuf Özdemir ve Şemistan Subaşı ile AKP Köseköy temsilcilerinin de eşlik ettiği hacı ziyaretinde sırasıyla Tacettin Yurtsever, Hayriye Gül, Veli Çelik ile eşi Şahsine Çelik, Ali Aydınlı ve Abdullah Alyörük ile sohbet etti.

 

Toltar’dan hasta ziyareti

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Başkan Yardımcısı Muhiyettin Gültekin ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Abdullah Şanlı ile birlikte Anadolu Sağlık Merkezi’nde, SP Dilovası İlçe Başkanı Ercan Oğuz’un eşi Naime Oğuz’a ve tedavi altındaki Hacı Salih Karakaya’ya geçmiş olsun dileklerin de bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR