Zaman

MAKALEYİ DİNLE

Hayatımızın her evresinde zaman mefhumunun önemini yadsıyamayız. Günümüzde süreç olarak da değerlendirilen bu özel yaşamımızın artıları ve eksileriyle ömrümüz geçiyor ve geçmektedir.

Doğumdan ölüme bir senaryoya talibiz. Bence senaryo yazılmış ve biz faniler bu bağlamda rolümüzü oynuyoruz. Tabii benimki bir görüş ve dünyayı tasvir edişimin bir sahnesidir.

Kaleme aldığım bu yazı gelecekte neyi gösterir onu bilmemiz mümkün değil. Hani derler ya “Kaderin üstünde bir kader vardır” diye, ben buna yürekten inananlardanım.

Gelecek adına bir plan yaparsınız ama o planı tümüyle uygulayamazsınız. O sizin elinizde olmayan sebeplerle lehinize veya aleyhinize sizi ya çok mutlu, ya da mutsuz kılacaktır. Bu kaderdir, alınyazısıdır, mukadderattır.

Bu bağlamda her şeyi oluruna bırakmak da gerekmez. Amaç çok çalışmak, emek harcamakla mükellef olduğumuzun bilincinde olmaktır.

Öncelikle inançlarımız doğrultusunda hak ve adalet değerlerinden taviz vermeden, oyunu kuralına göre oynamak dürüstlüğünü her zaman göstermeli, o mücadeleyi kazanmak veya kaybetmek erdemine sahip olmalıyız.

Sporun hayatımızı sarıp sarmaladığı bu geçici dünyanın ahirette hesabını vereceğimi unutmamalıyız.

Yaşamımızın spor dahil her evresinde zamanı boşa geçirmeyip iyi değerlendirilmesine, insanlığın önem vermesi gerektiğine inananlardanım. Gençlik ve geleceğimize dürüst, adil ve insan onuruna yakışır yaşam dileğiyle sağlıklı, mutlu ve spor dolu yarınlar diliyorum.

Yazıma yayınlanacak olan kitabımdan bir şiirle son vermek istiyorum. Kalın sağlıcakla.

 

ULAN ZAMAN

Kulak ver de iyi dinle,

Doğumdan beri uğraşıyorsun benimle.

Yavaşlayacak yerde,

Çabucak geçtin,

Hızlanacak yerde,

Durmayı seçtin şimdi de,

Yolun sonunda yavaşlayacak yerde.

Çabucak geçtin hızlanacak yerde,

Bu çıkışsız inişte,

Bari arkamdan itme,

Gidiyoruz işte.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR