Cemil Yaman’a ilgi var

MAKALEYİ DİNLE

Dilovası Belediyesi’nin önceki dönem başkanı Cemil Yaman 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmamıştı. Ancak 1 Kasım’da erken genel seçim yapılması için karar alındığı gün aday olmayı düşündü ve AK Parti’den aday adayı oldu.

Görkemli bir başvurunun ardından, temayül yoklaması, halk yoklaması, dernekler yoklaması yapılacakmış gibi sahaya indi ve çalışmaya başladı.

Yaman ile ilgili genel kanı “Oy potansiyeli var” şeklinde.

AK Parti doğulu bir adayı listesine sokacaksa üç isim arasında tercih yapmak durumunda. Bu üç isimden biri Cemil Yaman.

Yaman artıları olan bir isim ve doğulu kontenjanı uygulanacaksa otomatikman karşısında sadece 2 rakip kalıyor.

Genel kanı Yaman’ın sıralamaya gireceği yönünde.

Bölgesinde ve diğer ilçelerde kendisine bir teveccühün olduğunu zaman zaman görüyor zaman zaman duyuyoruz.

Kritik bir dönemden gecen AK Parti’de her an her şey olabilir. Kaybedilen bir vekili geri kazanmak için gecesini gündüzüne katan Şemsettin Ceyhan ve ekibi her aday adayını, partiye katılmak isteyen her kişiyi ince eleyip sık dokuyor.

7’inci vekili geri kazanmak isteyen teşkilat yöneticileri evin yolunu unutmuş durumda.

Cemil Yaman ismi şu sıralar partide hayli tartışılan bir isim oldu. 7’inci vekili geri kazanılmasında Yaman’ın ne kadar etkisi olur konusu için fizibilite yapılıyor.

Yaman’ın en büyük artısı ise belediye başkanlığı yaptığı dönemdeki bilinirliği…

 

Oteldeki müzik sesi vatandaşı rahatsız ediyor

Başiskele’de bulunan The Ness Termal Otel ‘deki düğünler sırasında yapılan müzik çevredeki bazı vatandaşları rahatsız ediyor. Sesin çok yüksek olduğunu söyleyen otele yakın bir bölgede oturan vatandaş, gazetemizi arayarak durumun rahatsız edici olduğunu söyledi. Belediyeleri arayarak durumu anlatan vatandaş sorunun halen giderilmediğini Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılan müzikten rahatsız olduklarını söyledi.

 

Hyundai Tocson test sürüşü için sizi bekliyor

Alikahyalı Hyundai bu yıl yeni modeller ve makyajlı kasalarla satış hedefini yükseltmeyi hedefliyor. Kocaeli’de üretilen i20 modelini 2015’te yepyeni bir kasayla tanıtan Hyundai önümüzdeki günlerde makyajlı i20’yi otomobil tutkunlarını beğenisine sunacak. Bayilere henüz gelmeyen i20’nin makyajlı kasası yıl sona doğru piyasaya çıkıyor. Öte yandan Hyundai’nin Kocaeli’deki bayisi Fertan Plaza, test sürüşü günlerini başlatıyor. Hyundai’nin jeep modeli olan Tocson 12 Eylül – 20 Eylül tarihleri arasında test edilecek. Sanayi Mahallesi Nazar Sokak No:18 İzmit adresinde bulunan Fertat Plaza, tüm Kocaelilileri yeni Tocson’u denemeye davet ediyor.

 

Düşmanımız Kürt değil, PKK

Yaşanan şehit haberleri sonrası derin bir üzüntü yaşadık. Öfkemiz burnumuzda, yitirdiğimiz askerlerimizin polislerimizin intikamını almanın hayalini kuruyoruz. Kimi zaman şehit yürüyüşlerine katılarak deşarj oluyoruz.

Hemen her gün bir yürüyüş hatta birkaç yürüyüş yapılıyor.

Kimi yürüyüşler amacının dışına çıkıyor, düğün konvoyu gibi konvoylarla sözüm ona şehitlerimizi anıyoruz.

Hassas bir dönemde provokasyona açık ortamlar oluşturuluyor. Bu durumlardan kaçınmalı ve şehitlerimiz için daha faydalı fikirler geliştirmeliyiz.

Tabi ki teröre tepki yürüyüşlerine düzenleyeceğiz ve katılacağız ancak o şehitlerin anasını babasını da unutmamalı.  Mesela bir günde çıkıp son şehidimiz Yeniketli Emre Kaan Arlı’nın anasını babasını elini öpmeye gidelim.

Bizde sizin çocuklarınızız diyerek bu zor günlerinde yanında olalım. Gerekiyorsa şehit ailesi nöbetine gider gibi her gün ziyaret edelim. Acıları paylaşalım.

Morale ihtiyacımız olan bu günlerde, bizden daha çok morale ihtiyacı olan askerlerimiz olduğunu unutmayalım. Bir askeri kışlayı ziyaret etmek, düğün konvoyu gibi kornaya basarak şehit anmaktan daha faydalı olacaktır.

Garip bir sürecin içindeyiz, doğudan gelen otobüslerin taşlandığını, Kürt kökenli bazı kişilerin dövüldüğünü duyuyoruz. 

Böyle bir hata içerisine girmeyelim. Bizim düşmanımız Kürtler değil, kökeni belli olmayan PKK’dır.

Bizim düşmanımız PKK’ya yataklık eden, PKK’ya savunuculuk edenlerdir.

 

Ülküm İşçiler Derneğinin açılışı bugün

Kocaeli Ülküm İşçiler Derneği Alemdar Caddesi Şen İş Merkezi Kat1 numara 90 adresinde açılacak. Derneğin aç ılış saati ise 19.00 olarak belirlendi. Açılışın aynı zamanda teröre lanet gösterisine dönmesi bekleniyor.

 

Kandıra Belediyesi’nden çalışana zam

Kandıra Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısını yaptı. Meclis gündeminin dördüncü maddesinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Toplu İş Sözleşmesi hakkındaki yazısı görüşüldü. Belediye işçilerinin düşük maaş aldığı ve bunun çalışanlarda performans düşüklüğüne neden olduğu açıklanan raporda çalışanların maaşlarının yüzde 5 oranında arttırılması talep edildi. İlgili madde oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Belediye çalışanlarına zam kapıda. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Abulfet Bulut - Dürüşt,çalışkan,samimi,milletine hizmeti görev bilen yaman adam ,Cemil YAMAN bu yolculukta yanındayız.

Yanıtla . 0Beğen 10 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR