İş değiştirmede en önemli neden; patron!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Eleman.net'in 9 bin 643 aday arasında yaptığı anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. “Bir önceki işinizden ayrılma nedeniniz neydi?” sorusunun sorulduğu ankete katılımcıların yüzde 30'u 'patronum/yöneticim' cevabını verdi. Yüzde 27 ile maaş ikinci sırada yer alırken, onu yüzde 21 ile değişen kariyer planları, yüzde 13 ile işyerinin uzaklığı ve yüzde 9 ile iş arkadaşları ile uzlaşmazlığı izliyor.

**

Siteyi ziyaret edenlerin yüzde 62'sinin 20-29 yaş arası internet kullanıcıları olduğunu anlatan Eleman.net Genel Müdürü Özlem Demirci Duyarlar, ankete katılanların da ağırlıklı olarak bu yaş grubuna dahil olduklarını belirtiyor. Y kuşağı olarak tanımlanan bu yaş grubunun beklentilerinin yüksekliğine işaret eden Duyarlar, “İş hayatında aktif rol alan Y kuşağı, bir önceki nesil olan ve genel olarak üst düzey yönetici ve işveren pozisyonlarında bulunan X kuşağıyla zaman zaman çatışmalar yaşayabiliyor. Yaptığımız ankette, iş değişikliğinin nedeni olarak 'patron' cevabının ilk sırada yer alması da büyük oranda bu çatışmadan kaynaklanıyor” dedi.

**

Çalışanların artık işyerinin sunduğu imkanların yanı sıra, sosyal ortama da büyük önem verdiklerini anlatan Duyarlar şunları söyledi: “Maddi ve sosyal imkanlar hala iş tercihlerinde önemli. Ancak çalışanların patronlarıyla ve yöneticileriyle ilişkileri, çalışma süresini büyük oranda etkiliyor. İş ve çalışma ortamı pek çok açıdan tatmin ediyor olsa da yönetici veya işverenlerle olan kötü ilişkiler çalışanları yeni iş aramaya itiyor.”

**

Yukarıdaki bilgileri okudunuz…

İlginç sonuçlar var…

Şu da bir gerçek ki işsizlik her geçen gün artıyor…

İnşaat sektörü dışında doğru dürüst bir yatırım yok…

Dışa bağımlı olmaya devam ediyoruz…

Ekmek eskiden aslanın ağzındaydı, şimdi midesine indi…

Sokaktakiler iş yok diye haykırırken, İŞKUR kalifiye eleman yetişmediğinden şikayet ediyor…

Yorum sizin… 

 

 

Bakan Yıldız

Köşker’i kutladı

Gebze’de Sedaş’ın SCADA merkezi bina açılışına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, açılış sonrası Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’le de görüşerek, başkanlığının ikinci döneminde kendisine başarılar diledi. Başkan Köşker’le açılış sonrası bir süre sohbet eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Partimizin Türkiye ortalamasının üzerinde oy alarak yeniden seçildiğiniz için sizi tebrik ediyorum. İyi çalışmışsınız, başarılarınızın bu dönemde de devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Yıldıray Turan’a

başarı ödülü…

Gebze kamuoyunun renkli kişiliği ile tanıdığı Takı Kuyumculuk’un sahibi Kuyumcular Derneği ve Gebze Emniyet Asayiş ve Trafik Hizmetlerini Destekleme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yıldıray Turan,  faaliyet gösterdiği kuyumculuk ve pırlantada göstermiş olduğu başarılarından dolayı ödül aldı. Geçtiğimiz hafta Antalya Maxx Royal Otel’de Zen Diamnd firmasının düzenlenmiş olduğu ödül töreninde bölgenin en başarılı Pırlanta Bayisi seçildi ve başarı ödülünü Zen Diamnd yönetim kurulu başkanı Emil Güzeliş’in elinden aldı.

 

 

 

TEMA’cılar

iş başında! 

 

Körfez TEMA Şubesi, başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Körfez TEMA Basın Sorumlusu Cengiz Gülmez öncülüğünde her renk plastik kapakları toplayarak sokakları çöpten kurtarılıyor. Aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca ihtiyaç sahibi olan insanlarımıza tekerlekli sandalye ulaştırma imkanı bularak hayır  dualarını alıyorlar.

 

 

Ahıska Türkleri

Gül’ün konuğu oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’deki Ahıska Türk Dernekleri temsilcileri heyetini ve Türkiye’den Gebze Ahıska Türkleri STK Başkanı Aziz Aziz’i Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Ahıska Türkleri heyeti, görüşmede Türkiye’de ve Türkiye dışındaki ülkelerde yaşayan Ahıska Türklerinin sorunlarını, ihtiyaçlarını gündeme getirdi.

 

OPET’in patronu

tavsiyelerde bulundu

Öğretmen olduğu zaman “Bir arabam olur mu?” düşüncesi içinde olan ve sonrasında kurduğu şirketle Koç Grubu ile yüzde 50 hisseli ortak olan OPET Petrolcülük A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, hayata atılanlara çeşitli tavsiyelerde bulundu. Öztürk, Türkiye’de büyük bir işadamı olmak istiyorsanız İstanbul’da, büyük bir müteahhit olacaksanız Ankara’da, büyük bir hukukçu olmak istiyorsanız Ankara ve İstanbul’da bürolarınız olacak. Öztürk, Avrupa’da ticaret yapacakların Londra’da, dünyada ticaret yapacaklara da Newyork’ta yaşaması gerektiğini önerdi.

 

Başkan Ellibeş,

Fatih’i kutladı

2014 YGS sınavında yaklaşık 2 milyon öğrencinin arasında Türkiye genelinde 60. olan Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi öğrencisi Fatih Çam, Okul Müdürü Bahattin Satır, Müdür Başyardımcısı Tutku Aytaç ile birlikte, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret ederek sevincini paylaştı. Ellibeş, “Fatih ile gurur duyduk. Elde ettiği bu başarı ile hem Gölcük’ü hem de okulunu başarıyla temsil etmiş ve gururlandırmış ve bizlerinde göğsünü kabartmış oldu” dedi  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR