MHP’de birçok kişinin gönlünde Meral Abla var

MAKALEYİ DİNLE

MHP’deki süreç tüm hızıyla devam ediyor. Muhalifler yeterli imzayı toplayarak olağanüstü genel kurula gitmek istiyor.

Devlet Bahçeli taraftarları ise her fırsatta “Bahçeli’nin yayındayız” mesajı veriyor.

Ama o mesajı verenlerin birçoğu gönlünde Meral Ablası’nı barındırıyor.

Meral Akşener, özellikle Kocaeli bölgesinde istenilen ve alternatif bir genel başkan adayı. Ancak bu durum yüksek sesle telaffuz edilemiyor. Siyasi kaygılar, ideal ve idollerin önüne geçtiği için kimse gerçek düşüncesini paylaşamıyor.

23 büyük kurultay delegesinin bulunduğu ilimizde, olağanüstü genel kurul için toplanan imzanın sayısı 4-5 sanılıyor. Ancak sürpriz, imza toplama işlemi bittiğinde ortaya çıkabilir. Sayı tahminlerin çok üstünde olabilir.

MHP’de heyecanlı süreç, seçim sonrası da partinin canlı kalmasına neden oluyor

 

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi velileri tedirgin 

İzmit Yahyakaptan’da bulunan Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi velileri tedirgin. Okulun etrafında ve arka tarafında bulunan çıkmaz sokakta okulla ilişkisi bulunmayan gençlerin okul öğrencilerine musallat olduğunu söyleyen veliler, “Sigara ve benzeri maddeleri temin eden bu gençler kızların aklını çeliyor” diyor.

Okul etrafında asayişin sağlanmasını isteyen veliler yetkililerden önlem alınmasını istiyor.

Veli çocuğunu gözü kapalı okula göndermek istese de günümüz şartları buna çok elverişli olamıyor. Okul yönetimlerinin bile zaman zaman çaresiz kaldığı olaylar yaşanabiliyor. Burada görev kolluk kuvvetlerine düşüyor. Umarız velilerin yüreğine su serpen bir önlem alınır.

 

Çaresizlik, bir babanın oğlu karşısında ağlamasıdır

Sosyal medyada “Suriyeli mülteci bir babanın çocuğuna yavan ekmek kırıntısı yedirirken döktüğü gözyaşı yakacak bu dünyayı” başlığıyla yayınlandı bu üç fotoğraf.

Bir babanın çaresizliğini gösteren bu üç kare fotoğraf, içinde azıcık insanlık kalan herkesi etkiledi.

Bir baba düşünün ki oğlunun karnını sadece kuru ekmekle doyurabiliyor. Bir baba düşünün ki oğlunun gözlerinin önünde çaresizliğin verdiği acıyla hıçkırarak ağlıyor.

Savaşta kazanan yoktur…

Bugün Suriye’de yaşanan drama duyarsız kalmak, o ülke insanlarına sınırları kapatmak bir ülkenin yapacağı en onursuz davranıştır.

Hiçbir insan bu kadar çaresiz kalmamalı, dünyanın bizim için olduğu kadar onlar için de yaratıldığını unutmayalım.

Dileniyorlar diye hor gördüğümüz Suriyeli vatandaşların bakmakla yükümlü oldukları çocukları olduğunu unutmayalım.

 

Fidan Kundura markasını tescilletti

Körfez Kuzey Mahallesi’nde merkezi bulunan ve ilçenin farklı bölgelerinde şubeler açan Fidan Kundura, ismini tescilletti. Türk Patent Enstitüsü tarafından 29 Ocak 2015 tarihi itibariyle oy yıl müddetle 17 Kasım 2015 tarihiyle tescillendi.

 

Raşit Fidan’ın görev yeri değişti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Raşit Fidan'ın görev yeri değişti.

2008 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Basın - Yayın Şube Müdürü olarak göreve başlayan, 2010 yılından itibaren ise Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevini yürüten Raşit Fidan bundan böyle Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor daire başkanlığı görevine getirildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR