CHP’nin tepkisi millete hakarettir

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’nin artık yeni bir Cumhurbaşkanı var. Adamı seversiniz ya da sevmezsiniz, burası ayrı bir konu…

İçinize sinse de sinmese de, Recep Tayyip Erdoğan, bu Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı oldu. 5+5 muhabbetlerini de düşünecek olursak ömür yeterse 10 yıl milletin başında kalacak gibi görünüyor. Tabi bundan sonraki siyasete iyi bakmak lazım…

Evet, Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek resmen görevine başladı. Sonrasında ise kardeşim dediği Abdullah Gül’den Çankaya Köşkü’nü devraldı.

Buraya kadar her şey normal. Ancak yaşanması sıkıntı verici olan bir durum söz konusu. Çünkü Meclis’teki yemin töreni sırasında öyle bir olay yaşandı ki, CHP’liler hakkındaki fikirlerimde genel olarak haklı olduğum bir kez daha ortaya çıktı…

Hatırlayın 2001 krizi öncesini. Yapılan bir toplantı sırasında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Başbakan Bülent Ecevit’in yüzüne doğru anayasa kitapçığını fırlatması ve bunun toplantı sonrasında kameralar önünde bizzat Ecevit tarafından ilan edilmesi, ekonomiyi ne hale getirmişti.

Ecevit böylesine bir açıklama ile ülke ekonomisinin belini kırarken, öncesindeki hükümetin başbakanı Necmettin Erbakan ise darbe tehditlerine rağmen, başında kılıçla gezerken, kellesi koltukta D-8 projesi için çırpınırken, görev süresince silahların, tankların gölgesinde başbakanlık yaparken bile bir kez olsun devleti özellikle ekonomik anlamda sıkıntıya düşürecek bir açıklama yapmamıştı.

İşte asıl milliyetçilik budur…

Şimdi Erdoğan’ın yemin töreninde bir içtüzük tartışması yaşandı. Burada CHP’li bir milletvekili ayakta ne yaptığını tam olarak algılayamadığımız bir şekilde meclis başkanlığına doğru bir kitapçık fırlattı.

Bu durum beni hemen 2001 öncesine götürdü…

Çünkü zihniyet aynı zihniyet, mantık aynı mantık…

Sonrasında ise CHP’liler Erdoğan’ı protesto etmek amacı ile meclisi terk ettiler…

Bakın, CHP işte bu yüzden kaybediyor. 10 Ağustos’ta bir seçim yapıldı. Muhalefet de adayını çıkardı, iktidar da. Sonunda kararı millet verdi. Katılım yüzde 73-74 seviyesinde olması hiçbir şeyi değiştirmez. Sonuç aynıdır. Başbakan Erdoğan, yüzde 51,8’lik oy oranı ve milletin takdiri ile ülkenin 12. Cumhurbaşkanı olmuştur.

Bu saatten sonra yapılması gereken ise sonuca saygı duyarak Erdoğan’dan milletini kucaklayacak bir yönetim anlayışını benimsemesini istemektir. Adamın şahsımı sevmiyorsun diye meclisi terk etmek, tercihi ne olursa olsun oy vermek üzere sandık başına giden milyonlarca Türk insanına da hakarettir.

Bu tavır CHP’nin anlamsızlık zincirinin yeni bir halkası olmuştur. Artık bu tarzdaki siyasetin milletten rağbet görmediğinin de kalın çizgilerle anlaşılması lazımdır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR