Başar’ın çılgın projesi!

MAKALEYİ DİNLE

 

Kocaeli çok çetin bir seçim sürecine girmiş durumda. 17 Aralık operasyonu kapsamında yaşananların ardından hükümetin sarsılması ve oy kaybetmesi ihtimalinin belirmesi, muhalefetin de yerel seçimlere daha bir iştahla sarılmasına neden oldu.

Başta CHP olmak üzeri tüm muhalefet, bütün belediyeleri dahilinde bulunduran AK Parti’den bazı başkanlıkları almak için belki de bulunmaz bir fırsatı ellerine geçirmiş oldular. Ana muhalefet partisi, özellikle İzmit, Dilovası, Kartepe, Derince ve Körfez’de iddialı.

Üstelik partililerin önüne konulan sandıkla belirlenen belediye başkan adayları belki de CHP tarihinde ilk kez sorunsuz bir şekilde seçimlere giriyorlar…

Bu adaylar arasında ben en çok CHP’nin Körfez adayı Reşat Başar’ın alacağı oyu merak ediyorum.

Ve açıkçası ben bu seçimde kişilerden çok ortaya konulacak olan ses getirici ve iz bırakıcı projelerin seçim sonucunu direkt olarak etkileyeceğini düşünüyorum.

Reşat Hoca’nın da bu konuda çok sağlam diyebileceğimiz bir ekibi var. Kendisinin seçim programlarının dışında çalışan bu ekip, ilçeyi dağ bayır dolaşarak, nereye ne yapılmalı bunun muhasebesini yapıyorlar. İlçenin geleceği için en uygun projeleri geliştirerek bunu seçim sonrasında sadece düğmeye basılması yeter hale getirmek için çaba gösteriyorlar.

Bu anlamda, bu başarılı kadro çalışmasını takdir etmek sanırım bir görev olsa gerek…

Kısacası iyi bir çalışma içinde Reşat Hoca…

Fakat geçtiğimiz günlerde servisi yapılan bir haberde dikkatimi geçen ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Reşat Başar’ın şöyle bir projesi var. Kendisine göre Kirazlıyalı-Kaşkaldere üzerinde, D-100 karayolu boyunca bir tünel yapmak istiyor. Bu tünel tabi tek giriş çıkışı olan bir çalışma olmayacak. Belirli bölgelerden çıkışlar verilecek.

Proje ile hem trafiğin rahatlaması, hem de bu kentteki dağılmışlığı bitirmek hedefleniyor sanırım.

Bu işin oluru ne kadar var bilemiyorum, ancak kabul edilmesi gereken tek şek bu çalışmanın tam manası ile bir çılgın proje olduğudur. Belli ki Reşat Hoca, böylesine bir proje ile kente yeni sosyal alanlar kazandırmak amacında. Gerçekten müthiş bir çalışma olur kanaatindeyim.

Elbette bu işi tek başına Körfez Belediyesi’nin yapabilmesi çok mümkün değil. O halde Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi de bu projeye destek olmalı. Olmayacak iş değil. Ancak zahmetli ve masraflı.

Fakat şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Gerekirse Körfez Belediyesi’nin birkaç yıllık bütçesi bu projeye aktarılsın, zerre kadar gözüm olmaz. Şayet ilçenin geleceğine yönelik büyük bir hamle yapılıyorsa parayı pulu düşünecek halimiz yok. Bu kente değer kazandırmak ancak böylesine çalışmalarla olabilir. Esnafın işi canlanacak. Körfez’deki ticari hayat istenen ve olması gereken noktaya gelecek. Bu durumdan etkilenen işsizlikte azalma olacak. Üstelik viyadüğün de kalkması ile ikiye bölünen Körfez ilçe yeniden birbirine kavuşacak.

Evet, Reşat Hoca’nın böylesine büyük ve görkemli bir çılgın projesi var. İlçeye değer katar mı, tek kelime ile evet.

İşte Reşat Başar’ın ortaya koyduğu büyük proje bu. Elbette tek çalışmaları bu değil. Dedim ya, bu adamın ekibi sağlam diye…

Şimdi diğer partilerde gözümüz. Bakalım onlardan nasıl projeler gelecek…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR