AKP’li Şemsettin Ceyhan hangi soruyu cevaplamaktan kaçındı?

MAKALEYİ DİNLE

AKP il Başkanı Şemsettin Ceyhan önceki gün 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle sendikaları ziyaret etti.

Ceyhan, Genel İş Başkanı Vedat Küçük’ü de ziyaret etti…  

Gazetemiz muhabiri Muharrem İbrahimoğlu da Cephan’ın programını takip etti…

AKP İl Başkanı Ceyhan, burada oldukça sıcak mesajlar verdi…

İşçi kardeşliğinden ve emeğin öneminden bahsetti.

Fikirler ne olursa olsun, karşılıklı saygı içerisinde konuşulunca çözülemeyecek hiç bir şeyin olmayacağını söyledi.

Kocaeli'de işçi bayramını kutlayacak olan işçilerin de bayramlarını kutlayarak desteklerini sundu.

**

Böylesine güzel mesajlar veren Ceyhan'a gazetemiz muhabiri Muharrem,  CHP'nin işçiye ve emekliye verdiği vaatleri sordu.

İşçiden ve emekçiden böyle güzel şeyler söyleyerek bahseden Ceyhan, muhabirimizin bu sorusunu  yanıtlamaktan kaçındı.

**

Muhabirimiz, 90 yıllık tarihinde ilk defa halkın taleplerine kulak veren çözüm önerileri üreten CHP'nin vaatlerini iktidar uçuk vaat olarak nitelendirdi.

Millete verilecek 1500 liralık asgari ücretin neresi uçuk vaat diye sordu.

**

Ancak cevap alamamış…

Muhabirimizin bu sorusu, Genel İş Sendikası Başkanı Vedat Küçük’ü memnun etmiş…

Halbuki AKP, CHP bu vaatleri dillendirince emekli maaşlarına 100 liralık zam vermişti.

Aslında AKP isteyince işçiye emekliye zam verebileceğini göstermişti.

CHP'nin vaat ettiğinin yarısı kadar zaten kendisi verdi.

Yani AKP'nin millete biraz zam vermesi için başka partilerin bunu dillendirmesi mi gerekiyor.

AKP halkın ne durumda olduğunu, insanların açlık sınırının altında yaşadığını görmüyor mu?

AKP'ye yakışan CHP'nin vaatlerini az bulması ve biz işçimize emeklimize 2 bin lira vereceğiz ve iki maaş değil 3 maaş ikramiye vereceğiz demesi beklenirken, 1500 lirayı uçuk vaat olarak görmesi işçiler ve emeklilerde şok etkisi yarattı.

**

Ziyaret sonrasında Genel İş Başkanı Vedat Küçük, gazetemiz muhabiri Muharrem’i böyle bir soru sorduğu için kutlamış…

 

Şeker, bir gününü köylere ayırdı

AKP Kocaeli Milletvekili ve adayı İlyas Şeker, önceki gün Dilovası’na çıkarma yaptı. Köyleri de gezen Şeker, sorunları dinledi. Şeker, ilçedeki Balıkçılar Derneği’nin toplantısına katılıp, derneğin sıkıntı, sorun ve isteklerini dinledi.

Toplantı sonrasında Diliskelesi sahilinde yapılacak olan Balıkçılar Barınağı alanında incelemede bulundu. AKP’li vekiller, diğer ilçelerin yanı sıra en büyük önemi Dilovası’na veriyorlar… Zira, Dilovası’nın büyük bir çoğunluğu HDP’yi destekliyor.

 

Doğan, Çoban’ı unutmadı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Vezirçiftliği Mahallesi Alsancak Caddesi’nde bulunan Mehmet Çoban’a ait işyerini ziyaret etti. Çoban’a yaptığı ziyarette Doğan’a AKP  İlçe yöneticisi Turgay Aydıner ve AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal eşlik etti. Doğan “Mehmet Çoban Bey, yıllarca birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız sevdiğimiz, saydığımız şehrimizin ticari hayatında her zaman örnek bir iş adamı. Partimizin ilk dönemlerinde hep birlikte mücadele verdik. Bugün de yine farklı farklı yerlerde olsak ta mücadelemiz aynı şekilde devam ediyor” diyerek geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık için Mehmet Çoban’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

CHP’li Tarhan’dan Kandıra çıkarması

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, önceki gün Kandıra’ya çıkarma yaptı. Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol ve ilçe örgütüyle beraber yaptığı Kandıra çalışmalarında Kaymakam Oktay Erdoğan ve Belediye Başkanı Ünal Köken’i ziyaret etti. Milletvekili adayı Tarhan, Kandıra’nın doğası ve insanıyla çok değerli bir kent olduğunu ve korunması gerektiğini dile getirdi. Tarhan, “Halka hizmet ve onların çıkarları için kendi partime bile muhalefet etmekten çekinmem” dedi. Tarhan, Başkan Köken ile Kandıra hakkında bir süre sohbet etti. Tarhan, Kandıra’da gördüğü ilgi karşısında mutlu oldu.

 

Kartepe’de kaçak yapıya taviz yok

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nce, 7 Haziran seçimleri öncesi ilçede seçimleri fırsat bilerek kaçak (ruhsatsız) ve imar mevzuatına aykırı inşaat yapan vatandaşların binaları yıkılarak kaldırıldı. Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, kaçak ve imar ruhsatlarına aykırı binalara yönelik yaptırımları kapsamında Uzuntarla Mahallesi’nde ruhsatsız akaryakıt dolum istasyonu ve kanopi binası ile Uzunçiftlik Mahallesi’nde imar mevzuatına aykırı başlayan temel inşaatını yıkım işlemi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR