“Kurşundan-bombadan ölmezsek kahırdan öleceğiz bu ülkede!”

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye, zor bir süreçten geçiyor…

Bir yandan iç terör, bir yandan dış terör…

Amerika, Türkiye’nin terörist saydığı, PKK’nın yan kolu olarak baktığı PYD’ye ABD sahip çıktı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her zamanki gibi esip gürlüyor…

Bir yandan da şehit haberleri gelmeye devam ediyor…

Önceki gün 3 ayda Gölcük’e üçüncü şehit haberi geldi…

7 ayda verdiğimiz şehit sayısı 270…

Her şehit haberi geldiğinde kahroluyoruz…  

***

CHP İl Gençlik Örgütü Sekreteri Hüseyin İşeri, gazetemize mail gönderdi.

İşeri, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu özetledi.

İşeri’nin bu açıklamalarını sizinle paylaşmak istiyorum;

“7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde halkın iradesini “terör” ü bahane ederek yok sayanlar, halkını koltuk uğruna “Beyaz Toroslar “la tehdit edenler, 1 Kasım Erken Seçimleri zamanında “iktidar” olursak istikrar sürer, terör biter, ekonomi rahatlar diyerek tek başlarına iktidar oldular.

***

Gel gelelim asgari ücret dalaveresi ile “halkını rahatlatan” hükümet asgari ücret ile geçinen ailelere maaşlarını vermeden yaptığı zamlarla canlarından bezdirdi.

Her geçen gün eklenen zamlar, halkın “sağlık devrimi” nden şikâyeti, her gün gelen şehit haberleri, kadın cinayetleri, çocuk istismarları istikrarı açık bir şekilde geriye doğru götürmektedir.

***

7 Haziran Genel Seçimlerinden günümüze kadar ne yazık ki 270’in üzerinde güvenlik gücü kardeşimiz, abimiz, arkadaşımız kısacası evladımız şehit düştü.

7 Haziran’dan bu yana şehit haberlerini sadece televizyon ve gazetelerden takip eden, ülkesiyle birlikte yas tutan Gölcük’e 3’ncü şehit haberi geldi.

Her gün evlatlarımız şehit oluyor.

Onlarcası yaralanıyor.

Terör yüzünden kasabalar boşaltılıyor, çocuklar okula gidemiyor, öğretmenlerimiz görevlerini yerine getiremiyorlar.

Barış süreci dedik…

Kürt açılımı dedik…

Ne süreç işliyor, ne açılım devam ediyor.

Kardeş kardeşe düşüyor…

Ülkemizde sağ- sol kavgasından çok; ırk, mezhep kavgası yaşanmaktadır. Hükümetin bu duruma el atması gerekirken “bıçak kemiğe dayandı” açıklamalarını yapmaktan usanmamaktadırlar.

***

Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Gürcüsü, Lazı, Çerkezi tüm ülke kan ağlıyor.

Akan bu kan dursun istiyor.

Ülke olarak kardeşlik türkülerini bağıra bağıra söyleyemedikten sonra ülkede büyük bir sıkıntı var demektir”

 “Kurşundan-bombadan ölmezsek kahırdan öleceğiz bu ülkede!” diyor Hüseyin İşeri…

***

CHP’li Hüseyin İşeri’nin açıklaması böyle…

İşeri, yazısında özgür bir ülke istediğini söylüyor…

Kardeşlik türkülerinin bağıra bağıra söylenmesini istiyor…  

Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Gürcüsü, Lazı, Çerkezi, kısacası tüm ülkenin kan ağladığını söylüyor…

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri DIŞ GÜÇLER hep içimize bir FİTNE soktular…

Sağ-Sol ayrımı yaptılar, bizi bölmeyi başaramadılar…

Sünni-Alevi ayrımı yaptılar, bizi bölmeyi başaramadılar…

Şimdi de Türk-Kürt ayrımı yapmaya çalışıyorlar…

Bunu da başaramayacaklar…  

MHP’li Çakıroğlu kan bağışında bulundu  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu, geçtiğimiz günlerde Gölcük’te stant kuran Kızılay ekiplerine kan bağışında bulunarak vatandaşlara örnek oldu. Çakır, “Kan bağışı hayat kurtarmak demektir. Kimse unutmamalıdır ki kan bağışı bir gün herkese ihtiyaç olabilir. Bu yüzden sağlıklı, kan vermeye uygun her birey mutlaka kan bağışında bulunmalıdır. Herkesin kan bağışında bulunmasını tavsiye ediyorum” dedi. Bu örnek davranışından dolayı Çakıroğlu’nu kutluyoruz. Gerçekten de kan bağışı çok önemli, sağlıklı her birey de kan bağışında bulunmalı. 

 

Levent, Arif’e çok üzüldü

Demokrat Parti Gölcük İlçe Başkanı Ahmet Levent, Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz gün girdiği çatışmada hayatını kaybederek şehitlik mertebesine yükselen Arif Subaşoğlu için derinden üzüntü duyduklarını ifade etti. Başkan Levent, şehidimizin İhsaniye’de çok sevildiğini, çok saygılı ve terbiyeli bir genç olduğunu söyledi. Levent, “Şehit bir mertebedir, fakat nihayetinde şehit haberleri insanlarda can yakar ”dedi. Son zamanlarda şehit haberleri çoğaldı, biz de şehit haberleri vermekten büyük üzüntü duyuyoruz.

 

AKP İzmit, Bayırbucak’a 2 TIR malzeme gönderiyor

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Bayırbucak Türkmenleri için AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen yardımların son halini incelemek için Kuruçeşme’deki geçici yardım deposuna ziyarette bulundu. Korkmaz, yardım kampanyasının iki TIR dolduracak kadar olduğunu ifade ederek, yardımların en kısa zamanda gönderileceğini söyledi.

 

Vakte karşı sözler!

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kültür ve Medeniyet Okumalarına bu ay konuşmacı olarak Ömer Tuğrul İnançer katılacak. İnançer’in “Vakte Karşı Sözler” adlı kitabıyla aynı adı taşıyan sohbeti bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşecek. Saat 19.00’da başlayacak program İnançer’in kitaplarını imzalaması ile sona erecek.

 

Belediye rampa yaptı

Aşırı kilolarından dolayı evine mevcut kapıdan giriş çıkışı büyük sorun olan 51 yaşındaki bir vatandaş yardım için İzmit Belediyesi’ne başvurarak evine rampa yapılmasını istedi. İzmit Belediyesi, vatandaşın isteğine duyarsız kalmayarak hemen harekete geçti. Mevcut yol ile vatandaşın oturduğu eve 4 metre uzunluğunda 1 metre genişliğinde korkuluklu rampalı yolun yapımı kısa süre içinde tamamladı. Belediyenin bu hizmeti, vatandaşı mutlu etti.

 

Çocukların kahramanı ol!

"Türkiye'nin yarınlarında aydınlık yüzler görmenin ön koşulu, bugün çocuklarımızı en iyi şekilde eğitebilmektir."  ilkesiyle hareket eden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ilköğretim çağındaki çocuklara "okul dışı eğitim desteği" vermeye devam ediyor. Hazırlamış oldukları özgün “Eğitim Programı” ve “Etkinlikleri” çocuklarla birlikte uygulayan TEGV, çalışmalarında gönüllülerin desteğine ihtiyaç duyuyor. Sizler de Kocaeli’ndeki çocukların hayatlarına dokunmak istiyorsanız  www.tegv.org  sitesi üzerinden “Gönüllü Başvuru” formunu doldurarak TEGV’in Koaceli’ndeki etkinlik noktalarında  birer “Eğitim Gönülüllüsü” olabilirsiniz.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR