Yıllar… Yıllar… Nice yıllara Kocaeli

MAKALEYİ DİNLE

 

Takvimler bazen yapraklarını üzerlerinden o kadar çabuk atıyor ki, inanın insan hayretler içinde kalıyor. Bu tabir yerinde ise “Tuzu kuru” olanlar için söylenen bir duygu ve düşünce. Bir de aksine inat edercesine adeta ay başını getirmemekle görevliymiş düşüncesine sevk ediyor insanı o takvim yaprakları.

Şimdi bu da nereden çıktı diye sormayın. Spor yazarı neler yazıyor diye beni kınamayın.

Gazetemiz Kocaeli’nin kırkıncı kuruluş yıl dönümü münasebeti ile tüm yönetim, yazar ve çalışanlarının katıldığı etkinliğinde 6 Mayıs Sallı günü Spor Müdürü Hakan Yağcıoğlu’nun odasında toplandık. Günün önemi, yeni stratejiler ve hoş sohbetle takvim yapraklarını her iki duygu ve düşüncelerle yaşadık. Hakan Bey’e geçmişten anekdotlarla günümüze renk katmanın yanında iyi bir ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederim.

Tanıdık simaların yanında, yeni arkadaşlarla da tanışma fırsatı bulduk. Hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden dilerim.

Zamanı takvim yapraklarıyla değerlendirdiğimizde, 80’li yıllardı; Hakan kardeşimin ricası ile gazetemizde spor yazıları yazmaya başladım. Futbol branşım olduğu için, ilk olarak yazı yazmama rağmen zorluk çekmedim diyebilirim.

Sonra yıllar ilerledikçe TV’lerde yorumlar ve uzun süre radyo programı yaptım. Derken şimdi Allah nasip ederse şiir kitabım yakında çıkacak.

Yıllar önce Radyo Şirin FM’de sunduğum Spor Saati programıma davet ettiğim sporcular arasında küçük, minik bir kız sporcu vardı, Tuğba Yenen. O şimdi büyümüş ve Mehmet Yakan ile yuva kurmuş. Daha önce tebrik ettiğim Yakan ailesini Avrupa Karate şampiyonlukları nedeniyle bir kez daha kutluyor, mutlu ve başarılı bir spor hayatı diliyorum.

Bu süreç dile kolay 31 yıl olmuş.

Şiirlerimden de bahsetme şansım doğunca, “Annem”e ithaf ettiğim şiirimi okudum. Erdem kardeşim videoya çekti, kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Spor insan hayatının en değerli gereksinimlerinden biri ve bence en önde geleni diye düşünüyorum. O nedenle sporu, sporcuyu, ona gönül verenleri çok ama çok seviyorum.

Yıl 1972, Doğu Beyazıt 12.’nci Mekanize Tugay futbol takımını çalıştırıyorum. 8.’nci Kolordu tamını da çalıştırmam bana sunuldu ve kabul ettim. Çünkü tugay takımını şampiyon yapma şerefi bana ve ekibime aitti. Atina Ataşeliği’nden gelen Kurmay Başkanı Albay Sezai Erdinç, bir gün makamında bana aynen şunları söylemişti “Yılmaz, ben seni çok seviyorum. Çünkü sen gerçekten sportmen bir sporcusun. Sigara yok, alkol yok, centilmensin. Seni o nedenle çok seviyorum” demişti.

Biz de büyüklerimizin aynası olarak gençliğe ve geleceğe ne kadar saf ve temiz ışık saçarsak, akıbet ve ahretimiz umulur ki güzel olur diye düşünüyorum.

Nice 40 yıllara Kocaeli.

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR