İntihar eden savcının bıraktığı o mektup

MAKALEYİ DİNLE

 

Sevgili okurlarım, İsmail Amasyalı ve eşi geçtiğimiz cumartesi günü “geçmiş olsun” ziyaretine geldi.

Amasyalı, Doğru Yol Partisi Kocaeli eski milletvekili…

İki saatten fazla sohbet ettik.

Gündemdeki konular…

Başta FETÖ olmak üzere terör olayları…

Ekonomideki sıkıntılar…

Söz döndü dolaştı FETÖ soruşturmasından tutuklanan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Bursa’da yine FETÖ soruşturmasından tutuklandığı cezaevinde intihar eden Seyfettin Yiğit’e geldi.

Her ikisini de tanıyormuş.

(Bu arada ben belirteyim, Hüseyin Avni Mutlu da Seyfettin Yiğit de İzmit Lisesi mezunu)

“Her ikisinin de FETÖ’cü olmadığına kefilim” dedi.

Seyfettin Yiğit’in FETÖ’cü değil “Süleymancı” olduğunu belirtti.

Sonra Seyfettin Yiğit’in; eşine, çocuklarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektuplardan söz etti.

“Okunmaya değer” dedi.

“Herkesin okuması gerekir” dedi…

Seyfettin Yiğit’in mektubunu teslim etmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep etmiş.

“O mektubu açıklayamam, ama eşi izin verirse ailesine yazdığı mektubu sana gönderebilirim” dedi.

Önceki akşam aradı, mektubu e-posta olarak gönderdiğini söyledi.

Mektubu sizlerle paylaşıyorum.

İntihar etmeye karar veren bir insanın ruh halini, gelişen olaylarla ilgili değerlendirmelerini çarpıcı ifadelerle yansıtıyor.

Gelin o mektubu hep birlikte okuyalım.

 

 

İşte o mektup

                                      ********

“Sevgili eşim İlknur Hanım,

Allah’ın yazdığı kaderle yollarımız 19 sene önce birleşti. Bu birliktelik çok güzel nimetler verdi bize, bize ihsan ettikleri için Allah’a sınırsız hamd ve senalar olsun. Bazen acıyı, bazen tatlıyı, hayatın bize verdiklerini paylaştık çok sıkıntılar çektik çok mücadeleler verdik; beni ve seni çok yoran şeyler oldu neredeyse rahat denilen şeyi beraberce yaşayamadık, huzura ve hayata yaklaştıkça o bizden uzaklaştı. Umuyorum ki Allahü Teala ebedi olanı vermek için faniyi bizden uzaklaştırdı. Mülk Allah’ın tasarruf onun, Hükümdarlık onun takdir-i ilahiden kaçmak mümkün olmuyor ebedi olan faniye tercih edilmiyor.

Biliyorsun yıllarım hep bir mücadele içinde geçti oradan oraya taşınmak hep yorgunluk hep eziyet sıkıntı. Güzel şeyler Trakya’da, İstanbul’da karşımıza çıktı. İznik ve Bursa’da derken esti bir müddet ama Bursa sürpriz bir son çıkış yaptı maneviyat dolu olduğunu düşündüğüm ortamda hiç tahmin edemediğim Kur’an ve Allah aşkıyla şarj olduğum süreçte karşıma çıkan takdiri ilahinin öreni hikmetlerle dolu beklenmedik bir akıbet.

Uğruna sizleri dahi ihmal ettiğim maneviyat sohbetler, Kur’an tilavetleri mana atmosferi, amacımız rızası ilahi ise kazandıklarımız hepimiz adına bakidir. Samimiyet artınca kul da, Allah’ın imtihanı daha da çetinleşiyor hiç ilgi ve alakamız olmayan bir olay nedeniyle şu başımıza gelen şeyler nasıl izah edilebilir. Karşımızda duran kaçınılmaz hikmet dolu takdir-i ilahi dünya için bunca uğraş bunca mücadele hepsi bir anda boşa çıkıveriyor. Yaşam boyunca hep sizler için mücadele verdim sizin iyi ortamlarda olmanızı, rahat etmenizi arzuladım çalıştım, didindim hep.

Ortaya koyduğum özveri sizin için azdır bile sizler her biriniz benim değerlerimsiniz. 

Sen gözümün nuru, iç aydınlığım, tertemiz bir mana gölgesi Allah’ın rızası seninle olsun, Allah’ın atıfeti, rahmeti ve bereketi senin ve manevi varlığındaki yerini ebediyen korusun seni terk etmesin, ibadet ve taatlerin kabul olsun.

Dua ve niyazların melce-i rubaniye’de hep yerini bulsun inşallah. 

Seni yetiştiren anne ve baba da mana yolculuğunda sana yoldaş olsun dünya ve ahirette.

KIZIM AYÇAMUM,

İçime huzur, gönlüme surur veren ebedi memnuniyetim, vefakarım, fedakarım, yüreğimi yakan hasreti, hayallerimde yoldaşım, ağzımın tadı, zihnimin istikrarı, hayatımın anlamı, kucağımdaki bir nur damlası, yüreğimdeki sönmeyen kor, sadrımın derinliği, kalbimin genişliği, meltemin getirdiği miski amber sensin bu dünya da en büyük eser.

KIZIM AYŞEM GÜLÜM,

Hayatımda karşılaştığım en büyük sürpriz en büyük telaş, en sarsıcı heyecan, en huzurla bekleyiş. Doğduğunda hayat en vefalı sunumunu yapmıştı ailemize berrak bir bakış, nur dolu tebessüm, içimde derinleşen bir huzur oldun sen, yavrucağım. Gülüm, tomurcuğumdun sen, bakmaya kıyamadığım, öpmeye doyamadığım, sevgi hazinem, bir tebessüme değişmem evrende hiçbir şeyi, nakış nakış yüreğime işlemişti ruhumun sürünen esintisi, tatlı dillim, güler yüzlüm, billur bakışlım, naif yapılım, sensizlik inan benim içinde ölümden beter. 

Sizden istediğim ailemize faydalı olmanız hayatımızın meskenine ailemizi koymanız anne ve kardeşlerinize mutlak bir yakınlık kopmaz bir bağ ile samimi bağlılık, şefkatli, eğitici, koruyucu, maddi ve manevi paylaşım ruhuyla hep birlikte el ele kol kola yürek yüreğe ailemizin hatırasını geleceğe taşımak birlik ve beraberlik ruhunu hep canlı tutma beraber olursanız asla yıkılmaz, yanılmazsınız canlarım.

 EMİR’İM… ALP’İM…

Canımdan bir parçasın, gözümüm aydınlığı, içimin huzurusun, destan bakışlım, aslan duruşlum, içimdeki ve gönlümdeki safasın bitmeyen enerjim, geleceğim, emniyetim, güvenimsin, dünyanın içindeki her şey den hayırlı ebedi saadetimsin. Her işe koşan sevgiyle sarılan hiç azalmayan şefkatimsin, oğlumsun, canlar içinde lazımsın. Bakışınla, gülüşünle can katarsın yorgun yüreğime. Geçmişten alıp geleceğe taşıyan vefakar fedai yoldaşımsın sen varsan benim için huzur var, yokluğun her türlü isyana değer. Sen benim canlar içinde canımsın hiç bitmeyecek varımsın.

ONUR’UM… ALP’İM…

Hayata açılan pencerem güneş gibi aydınlık içimi dolduran buram buram nursun canımsın, vefamsın. Hayata götüren bağımsın içi temiz dışı temiz pınar dolu suyumsun, sen benim billur suyumsun. Sonsuzlaştıran yoldaşımsın, hoş bakışlı gül nakışlım gönlündeki huzur yüzümdeki tebessümüm vedası olmayan yolculukta ebediyete dek yoldaşımsın, dünyalara değer mana dolu varımsın oğlum, yoldaşım ebediyete ulaşan geleceğimsin.

Sizden istediğim ablalarınızla birlikte ailemize sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içinde aile saadetimizi sonsuza dek taşımak birbirinize sarılıp beraberlik ruhuyla başarıdan başarıya koşmak ailenizi hayatınızdaki en hayırlı hazine bilerek hep beraber ve güçlü kalmak birbirinize karşı güç katmak yardımlaşarak aranızdaki bereketi arttırmak aranızdaki birlik ve beraberlik ruhuyla mücadelenizi birlikte yapın milli ve manevi değerlerimize ve ailemize sahip çıkın. 

Hayatım boyunca evimize haram bir şey getirmedim. Edindiğim mal ve mülkte tek lira haram yoktur şükürler olsun. 

Sizin de bu konudaki hassasiyetimize sahip çıkacağınızdan zerre şüphem yoktur. Helalle yetişen helalle yaşar.

Sizi abdestsiz emzirmeyen değerli annenizi yaşamınız boyunca baş tacı edin ona gözünüz gibi sahip çıkın o benim sizin aranızdaki emanetim sizlerde ona emanetsiniz. 

Dedenize, anneannenize hastalığında sağlığında yardımcı olun hizmetlerinde bulunun hayır dualarını alın akrabalarınızla ilgi ve alakayı muhafaza edin irtibatı koparmayın.

Dayınız ve yengenizle, kardeşlerinizle birlik ve beraberlik içinde bulunun dayanışma yardımlaşma ve sorumluluk bilinciyle samimiyet içinde hareket edin. Birlik ve beraberlik ruhu hayattaki en önemli maddi ve manevi görevinizdir.

Ben hayatta çok fazla sevgi ve şefkat görmemiş olmanın acı ve eksikliğini her zaman en derin şekilde hissettim. Sizler birbirinize karşı sevgi ve şefkatle sınırsız bir cömertlik ve yarış halinde olunuz.

Sevgi, şefkat, bağlılık, dayanışma, birlik, beraberlik, danışma, yardımlaşma, sadakat, vefakarlık, fedakarlık, çalışkanlık, girişimcilik, cesaret, sırdaşlık, elçililik, varlıklık, olgunluk, mertlik, paylaşımcılık ve aile sorumluluğu aranızdaki ilkeleriniz olsun, ilerde aile olduğunuzda eşlerinizle aranızdaki muamelenin aynısını uygulayın.  Doğruluk ve hakşinaslıktan, adaletten asla uzaklaşmayın yeğenlerinize de kendi çocuklarınıza uyguladığınız muamelenin aynısını uygulayın asla bencil olmayın şefkati ve yardımlaşmayı aranızda yayın. 

Çocuklarım, yavrularım, değerlerim sizin mayanızda başarının her ayrıntısı mevcut onları harekete geçirin İngilizce filmler, çizgi filmleri izleyerek yabancı dillerinizi geliştirin yenilerini ekleyin. Bilgisayardan öğrettiğim metotlarla Kur’an okuyun, dua ezberleyin, dini bilgilerinizi geliştirin.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suizanda bulunmayın

                                               ********

DEĞERLİ İLKNUR’UM… YAVRULARIM…

Başımıza gelen bu FETÖ/PYD darbe girişimi olayı ile ilgili olarak;

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’a suizanda bulunmayınız. Bildiğiniz gibi ben de bu yapılanmaya karşı verilen mücadelenin meşrutiyetine ve zorunluluğuna gönülden inanıyorum.

Devlette iki başlılık olmaz Cumhurbaşkanının iyi niyetli ve hoşgörülü yaklaşımlarına karşılık kötü niyetli ve hasmane tavırlarla hareket eden bu ihanet yapılanmasının ortadan kaldırılması devletimizin bekası için elzem ve kaçınılmazdır. 

Ancak bu son olayda bizim gibi bu yapılanmayla uzaktan yakından muhabbet ve gönül birliği bulunmayan suçsuz ve masum insanlar da bazı art niyetli çevreler tarafından fırsattan istifade edilerek bu ihanet yapılanmasıyla aynı cephede gösterilerek maddi ve manevi açıdan mağdur edilerek Cumhurbaşkanımızın bilgi ve rızası dışında bilinçli bir şekilde ailevi yıkıma insafsızca sürüklenmişlerdir. Burada çok büyük bir vebal vardır. Bu maddi ve manevi vebalde payı ve katkısı bulunanlar şüphesiz hem dünyada hem ahirette ebedi hayatın elem ve azap dolu yollarında yaptıkları yanlışlıkların hesabıyla muhatap olacaktır. 

Hayatınızda hep orta yol izleyin kendi işinizle meşgul olun, aşırılıklara uzak durun.  

Neticede devlet de bizim, millet de bizim, vatan da bizim, bayrak da bizim, milli ve manevi değerlerimize hep sahip çıktık sahip çıkmaya devam edeceğiz. BALKONDA BAYRAĞIMIZ HEP ASILI KALSIN.

 

Seyfettin YİĞİT

13.9.2016”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Ahmet - Allah bu FETÖ DİNCİ TERÖR ÖRGÜTÜ ' nü kuranların ortak olanların,destek verenlerin belalarını versin, bunlar yüzünden masum insanlarımız haksız yere zulüm görüyorlar.İnşallah insanımız bu müsibetlerden inşallah ders alır.

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 17:08
01

mustafa çakır - gönlü dili bunları dökebilen bir insanı umulurki rabbim inşallah affeder, son anının ruh hali inşallah sorgu dışıdır allah mekanını cennet yapsın

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 17:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR