DORUKTEKİLERİN ÖDÜL TÖRENİ

MAKALEYİ DİNLE

Gazetemiz Kocaeli’nin 1991 yılından bu tarafa geleneksel hale getirdiği Doruktakilerin seçimi sonucunda belirlenen kişilere ödülleri 7 Haziran Perşembe günü akşamı Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezinde Vali Ercan Topaca eli ile sahiplerine verildi.
Vali beyinde konuşmasında değindiği gibi hakikaten toplum olarak takdir etmede, cesaretlendirme, teşvik etme ve ödüllendirme konusunda çok cimriyiz.
Oysa ki insanı eleştirmek ne kadar hak ise ödüllendirme de o derece hak olmalıdır.
Kocaeli Gazetesi Doruktakilerin seçimi ile boşluğu doldurmakta insanları teşvik ve takdir etmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yılda kurum, kuruluş ve kişilerden ödüle layık olanlar vardı.
Çevrecilik ödülünün sahibi Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ydu Kendisi başka programı nedeni ile katılamadığı için Başkan vekili Zekeriya Özak ödülü aldı.
Derelerin ıslahı, fidan dikimi, yeşilliğin dokuz katına çıkarılışı, kokuların giderildiği, yolların yapımı, temiz bir deniz gibi nedenlerle ödüle layık görüldü.
Yılın bürokratı ödülünü iki yılı aşkındır ilimizde görev yapan birinci sınıf İl Müdürü Yusuf Çalkavur’a verildi. Yaş haddinden en verimli çağında emekli olan Çalkavur çok büyük ve coşkulu alkışlarla ödülünü Vali beyin elinden aldı. Vali Bey Yusuf Beyi takdir dolu sözleri ile duygulu bir konuşma ile övdü. Emniyet
Müdürü Çalkavur hakikaten efendi yapılı kişiliği ile kalplerde yerini aldı. Narkotik, asayiş konularında yasadışı yapılaşmalara büyük darbe vuruldu. Başarılı bir ekip çalışması ile Kocaeli en huzurlu iller arasında yerini aldı. Törene katılanlardan birçok kişi Müdür beyi başarısının doruğunda emekliğe ayırmak haksızlıktır. Mutlaka Vali payesi verilerek hizmete devamı sağlanmalıdır görüşünü öne sürdüler. Bu görüşe bende içtenlikle katılıyorum. Yusuf Çalkavur Müdürümüze emeklilik yaşamında uzun ve sağlıklı ömür diliyorum.
Sivil Toplum Örgütü alanında ödül KOÇ-DER ( Kocaeli Özürlü Çocuklar Derneği ) e verildi. Bu derneğin başkanı İlkin Kılıçaslan hanımefendidir. İlkin Hanım beyi Alp Bey ve kayınvalidesi ile ailece kendilerini bu konuya adamışlardır.
İlkin Hanım denize atılan bir taşın gittikçe büyüyen halkalar çizmesi gibi git gide yoğun çalışmaları ile özürlü çocukların ailelerine umut ışığı olup herkes tarafından takdirle karşılanmaktadır.
Yılın olayı ise Cengiz Topel Hava Alanı’nın açılışı. Bu hava alanı yarım kalmıştı. Biz Anadolu Dernekler Birliği olarak Cumhurbaşkanı Demirel’i ziyarete gidiyorduk. Kocaeli’nin sorunu ve talebi olarak buranın açılışını talep ettik. Başkan Kocaeli’ne müjdeli haber verebilirsiniz. Bizzat takipçisi ben olacağım. Yılsonuna kadar burası bitirilecek Hakikaten de yılsonuna kadar tamamlandı. Ama bir türlü faaliyete geçmemişti. Hele ki çok şükür geçte olsa açıldı. Bunun için yılın olayı olarak kabul edildi.
Doruktakilerde yılın sporcusu Can Baylav, yılın polisi Baş komiser Mesut Uğur, Sosyal Sorumluluk Projesinde Necmettin Özçelik, yılın sanatçısı Engin Benli, sağlıkçısı Prof. Dr. Ali Demirci, girişimci Yaşar Can, iş adamı Ahmet Bayraktar, profesyonel yönetici Günay Köse, yılın muhtarı Aynur Şöhretli, yılın bilim insanı Doç Dr. Güralp Özkoç seçilmişlerdi. Hepsini tebrik edip başarılarının devamını diliyorum. Kocaeli Gazetesini de bu faaliyetleri nedeni ile kutluyorum.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR