İlyas Şeker’in Temel fıkrası!

MAKALEYİ DİNLE

12 Haziran 2011’deki genel seçimler öncesinde İzmit Belediyesi Meclis Üyeliği’nden istifa ederek milletvekili aday adayı olan İlyas Şeker’in, milletvekili adayı yapılıp yapılmayacağı tartışılıyordu…
Zira, genel merkez meclis üyelerinin istifa edip aday adayı olmamaları yönünde talimat vermişti.
Ama Şeker, bu talimata rağmen aday oldu…
Şeker’in bu tavrı, “Seçilme garantisi almasıydı, aday adayı olmazdı” yorumlarına neden oldu…
Yorumlar doğru çıktı ve Şeker, aday yapılıp, milletvekili seçildi…
***
Şeker şu sıralar ilçelerde sivil toplum örgütlerini ve dernekleri geziyor…
Onların sorunlarını dinliyor…
AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker önceki gün de Gölcük Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti..
Bilindiği gibi Trabzonlular, Kocaeli’de önemli görevlerde bulunuyor…
Trabzon lobisi Kocaeli’de çok güçlü…
***
Şeker’in Gölcük Trabzonlular Derneği’ne ziyaretine AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel ve ilçe yönetimi de eşlik etti.
Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Bulut ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ziyarette hazır bulundu.
***
Şeker ziyarette, seçimin geride kaldığını ve geçim derdinin başladığının altını çizerek, şunları kaydetti:
“Öncelikle bizleri bu sıcak derneğinizde kabul edip ağırladığınız için şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum”.
“Temel’e sormuşlar nerelisin diye?”,
Temel de cevap vermiş,
“Henüz evlenmedim” diye.
“Ben aslen Erzurumluyum ama, eşim Trabzonlu olduğu için ben de Trabzonlu sayılırım.
Bizler buraya siyaset yapmaya değil, sizlerle bir arada olmaya geldik” demiş.
***
Şeker, “Trabzonlular Derneği bulundukları her bölgede önemli bir işlev üstlenmektedir.
Sizler de çok önemli bir işlevi üstlenmiş durumdasınız.
Bizleri hazırlamış olduğunuz yöresel yemeklerinizle adeta mest ettiniz.
Zaten boşuna dememişler, Trabzon’un tatlısı Mısır Ekmeği ve Yoğurttur. Gerçekten her şey için teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmuş…
Ziyaret sonrasında Şeker’e üzerinde Trabzonspor’un ve derneğin logosu bulunan bir saat ile üzeri işlemeli bir seccade hediye edildi…
***
Şeker, Erzurumlu…
Kocaeli’de 250 bine yakın Erzurumlu var…
Şeker’in eşi Trabzonlu…
Yani, Şeker Trabzonluların eniştesi…
Sayıları çok olan Erzurumlular ile lobisi fazla olan Trabzon ortaklığı birleşince İlyas Şeker, gücünü ikiye katlıyor…Ahmet Gönenç hızlı döndü
Milli Görüş’ün en eski neferlerinden olan Ahmet Gönenç, uzun bir aranın ardından aktif siyasete geri döndü. Daha doğrusu dönmek durumunda kaldı. Uzun yıllar teşkilat bünyesinde görev yapan Ahmet Gönenç, siyasette gençlerin önünü açmak adına kendisini geriye çekmiş, yapılan çalışmaları uzaktan izlemeye başlamıştı. HAS Parti bölünmesi sonrasında SP içerisinde yeniden yapılanma süreci devreye girdi. Bu süreçte İzmit İlçe Başkanı, aynı zamanda İl Müfettişi Yusuf Saka tarafından siyasete davet edilen Gönenç, gelen teklifi geri çevirmedi. İlçe yönetiminde görev aldı. İkinci adam rolüne geçen Gönenç, geçtiğimiz hafta yapılan ilçe yönetim kurulu toplantısına başkanlık yaptı.
***
Bir dönem yerel bir televizyonda yorumculukta yapan Gönenç, ele aldığı konular üzerinde gereken ince araştırma yaptıktan sonra bilgilendirme üslubuyla konuşması olan kişiliğiyle her zaman dikkat çeken isimler arasında yer aldı. İlçe Başkanı Yusuf Saka’nın rahatsızlığı dolayısıyla katılamadığı ilçe toplantısında Gönenç, perde arkasında kalan olayları basın mensuplarının önüne sundu.
Görünen o ki siyaset Ahmet Gönenç’i, Gönenç siyaseti özlemiş…


Dilovası Belediyesi'ne şimdiden aday çıktı
Yerel seçime yaklaşık iki yıl kadar zaman olmasına rağmen adaylık hazırlığını yapanlar gün yüzüne çıkmaya başladı.
Dilovası'nın kurucu belediye başkanı Ercan Dalkılıç süreçle ilgili iddialı açıklamalar yaparak resmen aday olacağını açıkladı.
Dilovası’ndaki bir açılışa HAS Parti ilçe başkanı Fevzi Perk ile birlikte katılan Dilovası kurucu belediye başkanı Ercan Dalkılıç, belediye başkanlık adaylığıyla ilgili sorulara iddialı yanıtlar verdi.
Dalkılıç, “Gelecek yerel seçimlere daha uzun bir süre var, lakin aksi bir durumun olmadığı takdirde ve Cenabı- Hakkın da rızasıyla HAS Parti’den aday adayıyım. Tabi süreç neyi gösterir bilmem, çalışmalarımız sürüyor. Dilovası’nın bir tecrübeye ihtiyacı olduğunu herkes söylüyor, Dilovası’nın üzerindeki bu olumsuzlukların üzerine şu anki iktidar bir çare aramaktan yoksun, acemice Dilovası’nı yönetiyorlar. Yöneticilik böyle olmaz, halkımız bu tür muameleleri hak etmiyor. Dilovası halkı bilinçli bir halktır neyi ne zaman yapacaklarını iyi biliyorlar. Zaman içinde her şey daha fazla netleşecek. Şunu da söyleyeyim 26 Şubat 2012 günü Dilovası’nda yer yerinde oynayacak Genel Başkanımızın geleceği bugünü iyi izleyin ve takip edin” dedi


Mustafa Can idari amir oldu
SP’nin yani Milli Görüş teşkilatlarının belki de en cefakar, en vefakar ilçe başkanları arasında Mustafa Can gelmektedir.
Can, dönemin Merkez İlçe Başkanı Sinan Üner’den sonra devraldığı başkanlıkta başarıdan başarıya koştu. Hem de nerede? İzmit İlçe’de…
Siyasetin her dönem hararetli olduğu, her dönem çekişmelerin yaşandığı bütün siyasi partilerin güç gösterisini göstermek istediği ilçede başarılı bir tablo çizdi. Parti içerisinde her yenilenme döneminde yeninden başkan adayı olarak atanan Mustafa Can, 5 kongre geçirmek durumunda kaldı. Bakıldığında uzun bir süre görülmesine karşın 3 yıllık bir ilçe başkanlığı dönemi var. Ara rejim durumuyla her zaman karşı karşıya kaldı. O kadar başarılı oldu ki merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve SP eski Genel Başkanı Recai Kutan’dan takdirnamesini alan isim olarak ülke genelinde Milli Görüş teşkilatlarının takdirini kazandı. SP’nin yeniden yapılanması sonrasında İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can’ın yerine İl Müfettişi Yusuf Saka ilçe başkanı olarak atandı. Bu atama sonrasında eski Başkan Can, İl Teşkilatında İdari Amir olarak görev almaya başladı. Şimdi bütün ilçelerin koordinesini Can tarafından yapılacak. Hadi hayırlısı... Başarı böyle ödüllendiriliyor demek ki…


CHP, AKP’ye özendi
CHP'de, çifte tüzük kurultayları için hazırlıklar devam ederken Genel Merkez ekibi 26 Şubat'ta yapacağı ve gündemini kendisinin belirlediği kurultayda tüzüğü baştan aşağı değiştirecek. Maddeler arasında en önemlilerinden biri de üç dönem şartı olacak. CHP'de milletvekili ya da belediye başkanlığı yapmak üç dönemle sınırlanacak. Hazine yardımının yüzde 40'ının örgütlere aktarılması planlanıyor. Tüzükte, Kılıçdaroğlu'nun defalarca söylediği ve savunduğu çarşaf liste ve önseçim şartları da belirlenecek. Öte yandan PM'nin 80 kişilik üye sayısının yarıya indirilmesi de planlanıyor. CHP'de 362 imzalı ve muhaliflerin gündemiyle '17. Olağanüstü Kurultay' ilanı da yayınlandı. Buna göre, kurultay 1 Mart'ta Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda saat 10.00'da yapılacak. Ancak bu kurultayın çoğunluk sağlanamayacağı için yapılamayacağı da iddia ediliyor.


CHP'li vekiller Silivri'ye gidecek
CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, Denizli Milletvekili Adnan Keskin ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bugün Silivri Cezaevi'ni ziyarete gidecek.
CHP Genel Merkezi'nden alınan bilgiye Güneş başkanlığındaki milletvekili heyeti, Silivri Cezaevi'nde tutuklu milletvekilleri ve Oda TV Davası'nda tutuklu gazetecileri ziyaret edecekler. Vekiller, Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın yanı sıra gazeteci Soner Yalçın, Nedim Şener ve Ahmet Şık ile görüşecekler. Bugün gerçekleşecek ziyaret için Silivri Savcılığı'ndan gerekli izinlerin alındığı öğrenildi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Başınıza bir kaza geldi veya rahatsızlandınız ambulansa ihtiyacınız var ve siz nerede olduğunuzu tarif edemiyorsunuz, operatörlerin sizin yerinizi tarif edici bir kroki gönderebileceğini biliyor musunuz!!!
Aşağıdaki operatörlere kullandığınız telefondan mesaj çektiğinizde (neredeyim yazıp kendi operatörünüzün karşısındaki numaraya mesaj göndererek) sizin bulunduğunuz yerin enlem ve boylamı, size en yakın (varsa) jandarma veya polis karakolu, hastane vb. bilgiler size mesaj olarak gelir. Bu bilgileri 112 komuta merkezindeki görevliye verdiğinizde en yakın ambulans size en kısa sürede ulaşır.
* Öncelikle sakin olmaya çalışınız.
* Olayın tanımı (Trafik kazası, düşme vb).
* Adres bilgileri.
* Aradığınız telefon numarası.
* Hasta veya yaralının yaşı ve cinsiyeti.
* Etkilenen kişi sayısı.
* Hasta ve yaralıların kısaca durumu.


KONUŞAN FOTOKandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan: Hoş geldin, iyi ki geldin Ahmet Gödek (Kandıra Esnaf Odası Başkanı). Şu senin esnaf üyelerine söyle de, bana dert yanmayı bıraksınlar, zaten benim derdim başımdan aşkın.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR