CHP’li İşeri’ye göre Gölcük’ün sorunları!

MAKALEYİ DİNLE

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, ilçe başkanı seçildikten sonra sık sık Gölcük’ün sorunlarını dile getiriyor.
İşeri, bu kez sorunları 8 maddede sıraladı…
Birlikte okuyalım;
1-Yıkılan eski emniyet binasının yerine aynı yerde değil şimdiki emniyet müdürlüğü binasının olduğu gibi, ulaşımı kolay örneğin sahildeki çocuk şubenin olduğu yer düşünülseydi daha uygun olurdu kanısındayız,.Çünkü ileride Adnan Menderes İş Merkezi ,Cumhuriyet Kafe’ nin olduğu alanın birlikte projelendirildiğini düşünürsek bu projelendirme kapsamında yapımına yeni başlanan Emniyet Müdürlüğü binasının projenin bütünlüğü açısından yerinin uygun olmayacağı gerçeğini ortaya koyacaktır.
Bu alan ileride yeşil alan veya Adnan Menderes İş Merkezi ve Cumhuriyet Cafe ile birlikte projelendirildiğinde altı otopark ,üstü Kent meydanı olarak tasarlanabilirdi.Bu durumda makro düzeyde imar planların yapılmayışının bir nedeni olarak görmek mümkündür.

2- a) 4+4 uygulamasında ,ilk 4’lerin küçük yaşta olmaları nedeniyle evlerine yakın okullar değerlendirilmeli ,Örneğin; Ömer Seyfettin ,Cahit Külebi 1. kademe ,Şirinköy 2.Kademe gibi buna benzer diğer okulların durumlarınında buna göre değerlendirilmesinin daha uygun olacağı kanısını taşımaktayız.
b) Köy okulları 1. kademe olarak devreye sokulmalı aynı güzergahtaki köylerin merkez köyüne taşımalı sistemin uygulanıp, daha uzak mesafelere taşıma külfetinden de kurtulmuş olmanın yanı sıra 5’li müfredatın 4’e düşmesiyle sınıf öğretmeni kadrosu da açığa çıktığından öğretmen sıkıntısı da söz konusu olmayacağından bu uygulamaya geçilmesi devletimize hiç de külfet getirmeyecektir. (Ayvazpınar ,Mesruriye ,Şevketiye ‘nin Hamidiye merkez köyüne yapılmakta olan taşımalı sistem gibi ) Kaldı ki; köylerimiz genel hatları itibari ile aynı boğaz üzerinde sıralı köy olması nedeniyle bu uygulama çok da zorluk teşkil etmeyecektir.
3-Şu andaki İmam Hatip Okulları lise düzeyinde olması nedeniyle, 2. kademe İmam Hatip yani orta kısmının lise bünyesinde değil, ayrı bir okulda veya başka bir 2. kademe orta okul bünyesinde olmalı , 10 yaşındaki çocuğun 17-18 yaş grubu ile beraber olması pedagojik açıdan da uygun değildir.
4-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İlçe Müdürlüğü yaklaşık 2 yıldır asaleten müdür bazında temsil edilmeyip ,bakanlığa bağlı diğer Kurum müdürleri veya bu kurumda görevli sosyal hizmetler uzmanlarınca görevlendirme ile yürütülmektedir.Böylesine hayati önem taşıyan bir müdürlüğün makamının bir an önce asaleten doldurulmalı ,böylece kuruluş aşamasındaki bu kurumun sorunlarının biriktirilmemesi gerekmektedir.Geçici temsiller sorunların artmasına ve hizmet sunumunda yetersiz kalınmasına sebep olur.
5-Denizcilik,Teknik Endüstri Meslek ,Endüstri Meslek Lisesi olarak 3 ana branşta eğitim veren endüstri meslek lisemizin öğrenci yükünün oldukça ağır olması nedeniyle bazı branşların eğitim ve öğretimi için yeni okulların devreye sokulması .
6-27/08/2012 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulunda ,üniversite öğrenim harçları konusu gündeme alınmış ve 1. öğretim ve açık öğretimde okuyan öğrencilerin ödedikleri katkı payının kaldırılmasına fakat daha çok katkı payı ödeyen 2. öğretim öğrencilerinden katkı payı alınmasına devam edilmesi kararı alınmıştır.2. öğretim öğrencisi demek maddi durumu iyi demek değildir.Bu çifte standartla ilgili en kısa zamanda düzenleme yapılması gerekmektedir.
7-Geçen yıl 1/ 1.000’lik imar uygulamaları yapılmış olmasına rağmen, sürekli plan tadilatlarının yapılması zorunluluktan mı yoksa keyfilikten mi kaynaklanıyor, yoksa imar revizyon planlarının zamanında sağlıklı yapılmadığının bir sonucumudur.
8-Gölcük , D.dere arasında trafik ışıklarının elektrik kesilmesi durumunda , trafik akışının aksadığını ve büyük araç sıkışıklıkların meydana geldiğini görmekteyiz.
Elektriklerin kesilmesi durumunda alternatif elektrik üretiminin sağlanarak sık sık yaşanan trafik kesmekeşinin giderilmesi.
**
CHP’li İsmet İşeri’nin Gölcük’ün sorunları ile ilgili yaptığı değerlendirmeyi okudunuz…
Konuyla ilgili Gölcük Belediyesi veya AKP Gölcük İlçe Teşkilatı’ndan bir cevap gelirse bu köşeden yayınlarız…

66 öğrenci ODTÜ’yü tercih etti!

Kocaeli ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Binnur Küçükyıldız, LYS sınavlarında başarılı olduklarını belirtti. Başkan Küçükyıldız, “2012 yılı Üniversiteler arası Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre ilimiz genelinde 66 öğrencimiz ODTÜ’yü tercih edip kayıt yaptırmaya hak kazanmıştır. İlçelere göre dağılım olarak, İzmit’ten 20, Gölcük’ten 8, Darıca’dan 5, Derince’den 7, Körfez’den 4, Gebze’den 11, Kartepe’den 3, Başiskele’den 7, Çayırova’dan 1 öğrenci çeşitli dallarda seçimlerini ODTÜ olarak yapmıştır. Tüm öğrencilerimizi içtenlikle kutluyoruz” dedi.

Seymen Mahallesi’ne
600 metrekarelik park

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Seymen Mahallesi İlkgüvenevler Sitesi sakinlerinin park isteğini yerine getirdi. Belediye ekipleri 600 metrekarelik alanda çalışmalarına başladı. Bölgeye ayrıca çocuk oyun grupları, dere ve peyzaj düzenlemeleri yapılarak alana sıralı toros sedirleriyle de kaplanacak. Çalışmaların başlamasına en çok çocuklar seviniyor.

Baştopçu’dan sürpriz ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, eşi Hale Baştopçu ile birlikte Körfez Belediyesi’ne sürpriz ziyaret yaptı. Baştopçu, Başbakan Yunus Pehlivan’nı da ziyaret etti. Ziyarette meclis üyeleri Kadir Aydoğdu, Nurettin Yıldırım ve Muhammet Hamarat da hazır bulundu. Baştopçu, Körfez’e kazandırdığı ve yeni çalışmalarla hayata geçireceği projelerden dolayı başkan Pehlivan’ı kutladı. Pehlivan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmaları hakkında bilgi verdiği Baştopçu’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Pehlivan’ın ziyaret sırasında makam koltuğuna oturmaması dikkat çekti.


Nazım Organizasyon
yarı yolda bırakmış

Gebze’de bulunan Nazım Organizasyon iddialara göre bir doğum günü partisi için anlaştığı Mert Taflı’yı yarı yolda bıraktı. Doğum günü sabahı hiçbir telefonlarına ulaşılamayan Nazım Organizasyon’la ilgili şikayetlerini dile getiren Mert Taflı; “Çocuğumun doğum günü partisi için palyaço talep ettik. Nazım Organizasyon ile anlaştık. Ancak firma yetkilisi Kadir beyin ve firmanın telefonlarına doğum günü sabahı ulaşamadık. Mağdur olduk” dedi.
İl Müftüsü
kızını evlendiriyor
Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve eşi Meryem Hanım’ın güzel kızı Ayşenur Sönmezoğlu, Emine ve Alaettin Bilgin çiftinin yakışıklı oğlu Selim Bilgin ile dünya evine giriyor. Çiftin nikah töreni 8 Eylül Cumartesi günü 14:00-17:00 saatleri arasında İzmit Antikkapı Restoran’da gerçekleşecek. Genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Başkan, Çolak’a
başarılar diledi

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevine getirilen Prof. Dr. İlker Çolak, Büyükşehir Beledriye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Dekan Çolak, ziyarette Başkan Karaosmanoğlu’na kitap takdim etti. Yeni görevi nedeniyle KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çolak’ı kutlayan Başkan Karaosmanoğlu da, kendisine Türk kahvesi takımı hediye etti. Ziyarette Başkan Karaosmanoğlu ile Dekan Çolak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Emre Altuğ konseri iptal edildi


Değirmendere’de festival programı dahilinde yapılması planlanan Emre Altuğ konseri terör olayları nedeniyle iptal edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Belediyemiz tarafından bu yıl 28.si tertip edilen Değirmendere Fındık, Kültür Sanat Festivali kapsamında 9 Eylül 2012 / Pazar akşamı Saat: 22:00'da Değirmendere Çınarlık Meydanında yapılacak olan Emre Altuğ Konseri, yaşanan terör olayları sonucunda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız olması nedeniyle iptal edilmiştir” dedi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Hindistan'daki yıllık doğum sayısı, Avustralya'nın toplam nüfusundan fazladır…

KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR