İlker Başbuğ tutuklanınca neler oldu?

MAKALEYİ DİNLE

Neler oldu, neler!
Sayalım…
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Uludere’de 35 kaçakçının öldürülmesi olayı UNUTULDU.Cahil kesim,olayın sorumlusunun İlker Başbuğ olduğu kanısına vardı.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Başbakan Erdoğan’ın hastalığı UNUTULDU.Ülkede,tutuklamalar yeniden başlayınca,siyaset yeniden sertleşince,Erdoğan’ın sağlığına kavuştuğu kanısı uyandı.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Aziz Yıldırım’ın tutuklanması ve şike olayı UNUTULDU. Aziz Yıldırım’ın tutuklanması güme gitti.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, özellikle AKP’li milletvekillerin , sabaha doğru saat 03’te yarattıkları zam maskaralığı UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’un teröristlerce linç edilme olayı UNUTULDU.Zaten linç olayıyla ilgili tutuklanan filan yoktu.Teröristlerin dokunulmazlığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Atatürk düşmanı Mümtazer Türköne’nin, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine atanması, tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalması olayı UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca,”komşularımızla sıfır sorun” fiyaskosu UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, AKP iktidarının 10 yıllık karnesinin “rezalet” olduğu UNUTULDU.10 yıl önce litresi 1 lira olan benzinin, bugün 4 lira 31 kuruş olduğu UNUTULDU. 10 yıl önce bir kilo dana etinin kilosu 8 lira iken, bugün 35 liraya çıktığı UNUTULDU.10 yıl önce,vatandaşların bankalara olan borcu toplam 6.5 milyar lira iken,bugün 170 milyar liraya yükseldiği UNUTULDU.10 yıl önce sadece 630 milyon Dolar olan cari açığın, bugün 75 milyar dolara yükseldiği UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, enflasyonun son 37 ayın en yüksek düzeyine çıktığı UNUTULDU.2011 enflasyonunun , yüzde 5.5 hedeflenirken,yüzde 10.4’e yükseldiği ve tekrar çift hanelere çıktığı UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, diğer ekonomik veriler de UNUTULDU.2011 yılı ihracatının 134.5 milyar Dolar, ithalatının ise 241.2 milyar Dolar olduğu,dış ticaret açığının 103.7 milyar Dolar’a yükseldiği UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, gerçekte ihracat rekoru kırılmadığı, ithalat rekoru ve dış ticaret açığı rekoru kırıldığı UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, lider sektör olan otomotiv sektörünün kötü durumu UNUTULDU.(2011 yılında,otomotiv sektörünün binek oto ihracatı 5.9 milyar Dolar,binek oto parça ihracatı 7.3 milyar Dolar,toplam 13.2 milyar Dolar.Yine 2011 yılında binek oto ithalatı 7.5 milyar Dolar,binek oto parça ithalatın 11.4 milyar Dolar,toplam 18.9 milyar Dolar.İhracat ve ithalat arasındaki açık,5.7 milyar Dolar.
İşte lider sektör otomotivde durum bu.)
**İlker Başbuğ tutuklanınca, asgari ücretin komikliği UNUTULDU.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, fakirlik, fukaralık UNUTULDU.Yolsuzluklar ve hırsızlıklar UNUTULDU. Adam kayırmalar, kul hakkı yemeler UNUTULDU.
******
Unutulanlar unutuldu da…
Hatırlananlar ne?
**İlker Başbuğ tutuklanınca, ZULÜM bir kez daha HATIRLANDI.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Türklük ve Türkiye aşıklarının içeri tıkıldığı,Türklük ve Türkiye düşmanlarının ise el üstünde tutulduğu HATIRLANDI.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, vatanseverlerin cezalandırıldığı,vatan hainlerinin ise ödüllendirildiği HATIRLANDI.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, teröristlerin dışarıda, terörle mücadele edenlerin ise cezaevinde olduğu HATIRLANDI.
**İlker Başbuğ tutuklanınca, Türkiye’de ,”Ordu’suna düşman bir iktidar” ın görev başında bulunduğu HATIRLANDI.
*******
“UNUTULANLAR” ve “HATIRLANANLAR” listesini uzatabilirsiniz.
Artık , sözün bittiği yerdeyiz.
İnsan, bundan sonra olabilecekleri düşünmek bile istemiyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR