DİNCİ CEMAATİN İÇYÜZÜ!..

MAKALEYİ DİNLE

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar’ın Emir Subayı, Yarbay Levent Türkkan’ın itirafları, “dinci cemaatlerin” bu ülkede nasıl kanser hücresi gibi örgütlendiklerini açıkça gösteriyor!

Türkkan, özetle şunları söylüyor;

 “Ekonomik gücü zayıf bir ailenin zeki bir çocuğu. Daha ortaokulda cemaat kancayı takıyor! Bir cemaatçi “ağabey” yakından ilgileniyor! Bir yandan ince ince beyni yıkanıyor, bir yandan da her adımda başarılı olması için destekleniyor! Askeri okul sınavı öncesi, “sınav soruları” önüne konuyor! Sonuçta, Genelkurmay Başkanı’nın en yakınına kadar ulaşıyor!”

 “Türk Telekom’dan” bir Cemaatçinin getirdiği cihazı, emrinde olduğu en üst komutanın masasına monte ediyor! Sonra, o cihazı Cemaat’e teslim ediyor!

Yıllar önce, dinci cemaatlerin asıl hedefinin Cumhuriyet’i ve demokratik düzeni yok etmeyi hedeflediğini uyaran rahmetli Uğur Mumcu’nun sözlerini anımsayın;

 “Bunlar bir gün, Savcı-Hakim, Vali-Kaymakam, Subay olacaklar” diyordu!

Oldular da.

Nasıl oldular?

Siyaset sahnesine giren ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i yok etmeyi, demokrasiye ve “Laik Devlet’e” son vermek isteyen kimi siyasetçi maskeli “karşı devrimciler” uzun yıllardır bu cemaatlere maddi-manevi destekler verdiler!

 Bu “Dinci Cemaatlerin” hiç birinin DEMOKRASİ ile, HUKUK DEVLETİ ile ilgisi yoktu!..

Üniversitelerde ve özellikle “Kamu Yönetimi, Siyasal Bilgiler ve Hukuk” alanında, “Askeri Okullarda” daha çok çoğaldılar!

Hemen her sınavda hile yaptılar!

Soruları “cemaat hizmetkarları” eliyle sınavlar öncesi sağlayıp, ileride kullanacakları kişilere verdiler! Anımsayın; özelikle son 15 yıl içinde “şaibesiz sınav” olmadı!

Oysa, dinimizde en büyük günah “Kul Hakkı Yemek” değil mi?

Yüce Allah; “Benim karşıma kul hakkı ile gelmeyin” diye buyurmuyor mu?

Hile ile, kul hakkı ile Devlet içinde çoğalan ve örgütlenen Cemaat köleleri, Cemaat’in “Siyasal maşaları ve dış emperyalist ortaklarının” hazırladıkları ahlaksız kumpaslarla, Türk Ordusu’nun “Atatürk’e, Cumhuriyet’e, demokrasiye, Hukuk Devleti’ne saygılı en onurlu subaylarını tutsak ettiler, sahte belgeler ve yalancı tanıklarla ağır cezalara mahkum ettiler. Cemaatin siyasal ortağı ile arası açılınca tüm bu olayların “KUMPAS” olduğu ortaya çıktı!

Ama, bu “hukuk adamı kılıklı maşaların” bir kısmı, ya kaçtılar ya da kaçırıldılar! Kalanlar için ciddi bir soruşturma, gözaltı, tutuklama yapılmadı!..

Aksine, kimi cemaat ve cemaat vakıflarına her türlü destek verildi!

Evet, nereden gelirse gelsin, her darbe ya da darbe girişimi ister ASKERİ ister SİVİL DARBE olsun, haksızdır, ahlaksızcadır “Demokrasi  ve halk düşmanlığıdır.”

Türkiye, 15 Temmuz’da “sivil” başlayan bir askeri darbe girişimi yaşadı!

Yeni sivil darbelere karşı uyanık olmalı, “Demokratik, Laik, Sosyal Hukuk Devleti’ne” sahip çıkmalıyız.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cenk - 250'ye yakın şehit ve binlerce yaralıya mal olan darbeye "Çakma Darbe" dediniz ! Sizce bir darbenin çakma olmaması için kaç kişinin ölmesi ve kaç kişinin yaralanması gerekiyor ?

Yanıtla . 0Beğen 21 Temmuz 18:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR