Ya “Paralel yapı” olmasaydı?!

MAKALEYİ DİNLE

Biz, “sıradan vatandaşlar” ülkemizin yavaş yavaş “Şeyhler, Dervişler, Müridler Ülkesi” olmaya doğru ilerlediğini görüyorduk!

Biz, “sıradan vatandaşlar” Cemaat, Tarikat ve Dini Vakıfların, “Cumhuriyet’in temel taşlarıyla oynadıklarının” farkındaydık!

Biz, “sıradan vatandaşlar” daha pek çok “karşı devrimci eylemlerin” neden ve sonuçlarını anlıyorduk!

Biz, “sıradan vatandaşlar”, Siyasal iktidarı ele geçirmek için işbirliği yapan Cemaatin; özel eğitimden geçirilen müritlerini Savcı, Hakim, Emniyet Mensubu, asker, bürokrat olarak devlet çarkı içine yerleştirdiğini de biliyorduk!

Ama bir gün, o Cemaatin “tü kaka” edileceğini, “beraber yürünen yollarda” yaya bırakılacağını, daha sonra da “terör örgütü” olarak damgalanacağını hiç düşünememiştik!

Önceleri; “karı-koca kavgası gibi, mutlaka uzlaşırlar” diyorduk ama olmadı! Ancak, karı-koca ya da ortaklar arasında “eşit ve adil bir paylaşım olur” sanıyorduk! Öyle de olmadı! Bütün mal-mülk bir tarafta kaldı, Cemaat ortada kaldı!

Buna karşın, Cemaat adeta “cankurtaran simidi” gibi oldu!

Öğrendik ki;

Orduya, Aydınlara ve Gazetecilere yönelik  “KUMPAS Davaları” Cemaatin günah defterine yazıldı! “Ben bu davaların savcısıyım” diyen, “Ergenekon’u nasıl tepeledik gördünüz mü?” diyen, “YALAN İFADELERİ” seçim malzemesi yapıp “Mağdurları oynayanlar” sıyırdılar, AK landılar!
17-25 Aralık Soruşturmaları; “Darbe Teşebbüsü” sayıldı! savcılar hakimler, emniyet mensupları görevden alındı, kimileri meslekten atıldı,  Bakan çocuklarının lüks rezidanslarında çıkan kutular dolusu paraları “Paralel Yapı koydu” dediler, sonra Zarraf’ın adamı o paraları ve faizini bavula koyup götürdü! Kimsenin gıkı çıkmadı!
Üst üste yaşadığımız ve yüzlerce insanımızı yitirdiğimiz Terör Olayları için de yine “Paralel Yapı” imdada yetişti! “Paralel Yapı mensubu istihbaratçılar kasten istihbarat vermiyorlar” dedi bir devlet büyüğü! Yani, onca günahsız insanın ölümünden “Hükümet edenler” değil, “Paralelciler” sorumluydu!..
İran, ABD ve diğer Batılı devletlerle anlaştı, kapılarını dünya piyasalarına açtı, Reza Zarraf ve İran’daki ortağının işleri sona erdi! Ortağı İran’da idam hükmü alırken, Zarrab da paçayı kurtarmanın telaşına düştü! Belki, bilerek ve planlı olarak ABD’ye gitti, tutuklandı! Savcı, 75 yıl hapis istemiyle dava açtı. “17-25 Aralık Soruşturmasının kilit ismi” olan Zerrab’ın bu olayı, Türkiye’deki kimi “iş ortaklarını telaşlandırdı!”

İlginç olan şu ki; iki üç gün Zarrab haberine karşı “Kör-Sağır-Dilsiz” kalan Yandaş Medya’nın 26 Mart tarihli nüshalarında ilginç manşetler atıldı!

AKŞAM : “ŞERİF’İN PATRONU PARALEL SENATÖR” manşeti altında diyor ki; “Zarrab’ı tutuklayan ve malum medya tarafıdan “Şerif” diye köpürtülen ABD’li Savcı Bharrara’nın FETO lideri, Gülen’le yakın ilişkisi olan Newyork Senatörü Schumer’in eski danışmanı olduğu ortaya çıktı!.”

GÜNEŞ : “TUTUKLA OBAMA’YI” başlığını attıktan sonra, İran’a yönelik ambargoyu deldiği gerekçesiyle Zarrab’ı tutuklayan savcının aynı gerekçeyle Başkan Obama’yı da tutuklaması gerektiğini belirtiyor!

STAR Gazetesi ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “BEDDUALARI SALLIYOR AMA HİÇBİRİ TUTMAZ” sözünü manşet yaptıktan sonra; “Rıza Sarraf’ı tutuklayan savcı, Gülen’ci senatörün başdanışmanı çıktı” diye yazmış!

İşte, “Paralel Yapı’ya bir fatura daha!

Daha bitmedi!

Nihayet, son günlerde yaşadığımız “45 çocuğa cinsel saldırı” olayının da faturası Paralel Yapı’ya çıktı! Başbakan Davudoğlu, Ensar Vakfı Skandalı için;

“PARALEL’İN BİR ALGI OPERASYONU” dedi!

Şimdi, gel de söyleme!

 Ya Paralel Yapı olmasaydı biz ne yapardık? Paralel Yapı,  “siyasal sigorta” olmuş!

Sağolasın Paralel Yapı! Sen olmasan biz ne yapardık?!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR