Helikopter enkazı 10 saat sonra bulundu

MAKALEYİ DİNLE

Tarih 25 Mart 2009,  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter Yozgat yakınlarından düştü.

Aynı helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş, 112’yi arayarak helikopterin düştüğünü ihbar etti.

Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin öldüğü bu helikopter kazasının ardından enkaza 48 saat sonra ulaşıla bildi.

 Tarih 12 Ekim Pazar, Cengiz Topel’den kalkan askeri helikopter 7 dakika sonra düştü.

4 askerimiz şehit oldu.

Helikopterin enkazına 10 saat sonra ulaşıla bildi.

Aklım almıyor…

Çok mu aciziz..?

Askeri ekipman konusunda çok mu yetersiziz?

Helikopterin gittiği istikamet belli, hızı belli, yüksekliği belli, kalktığı hava alanı belli…

7 dakikada yaptığı kilometreyi hesapla, koy haritanın üzerine pergelli, 30 derecelik bir açı çiz.

Düşen uçak o açının etrafındadır.

Bölgeyi yürüyerek arasan 10 saatten daha kısa bir sürede bulursun.

Bu yöntem ilkel mi? Pilotların cep telefonlarından yerini tespit edin.

Helikopterde uçuş esnasında cep telefonu kapalı mı tutuluyor? Olsun cep telefonları kapalıyken bile yeri tespit edilebiliyor.

Yok ya benim aklım almıyor…

Bir helikopter Kartepe’den kalkıyor ve kısa bir süre sonra yine aynı ilçede düşüyor ve bu helikoptere 10 saat sonra bulunuyorsa, vay bizim halimize.

 

Samsung servisinden şikayet var

İzmitli Mehmet Yaşar, Samsung servisinden şikayetçi.  Aldığı televizyonun kumandası arızalandığı için Samsung servisine giden Yaşar, bir türlü kumandasını tamir ettirememiş. Garantisi devam etmesine rağmen televizyonunun kumandasını yenileyemeyen vatandaşa, servis yetkilileri 444’lü servis numarasını aramasını önermiş. Ancak o da nafile, Samsung vatandaşın sorunuyla ilgilenmemiş. Mehmet Yaşar televizyonuna uyum sağlaya bilecek yeni bir kumanda almak için cebinden para vermeye razı…

 

Değişim Liderleri Derneği İzmit’te toplantı düzenliyor

Merkezi Gölcük’te bulunan dernek genç kız ve kadınların aktif, toplumsal ve çevresel sorumluluk bilincine sahip üretken bireyler olmalarını hedefliyor. Bu amaçla liderlik becerileri, eğitim fırsatları aynı zamanda ekonomik bağımsızlığı mümkün kılan programlar hazırlayarak genç kız ve kadınların katkılarını artırmak suretiyle Türkiye’nin gelişim ve refah seviyesinin yükseltilmesine destek olmaya çalışıyor. Bu bağlamda Değişim Liderleri Derneği’nin kadınlara yönelik faaliyetlerinin anlatılacağı toplantı bugün saat 13.00’da Fuar alanında bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde yapılacak. Tanıtıma, derneği tanımak ve faaliyetlerine katılmak isteyen tüm bayanlar davetli.

 

Gazeteci Mehtap Çiftci İlk sergisini açıyor

Gazeteci Mehtap Akbaş Çiftci, DENİZ -MEHTAP adını verdiği ilk kişisel sualtı fotoğraf sergisini bugün açıyor.  Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Mehtap Akbaş Çiftci’nin ülkemiz sularında ve Kızıldeniz’de görüntülediği toplam 30 fotoğraf sergilenecek. Ford Otosan, Nebo Holding ve Romak Makina’nın sponsorluğunda gerçekleşen sergi, 1 ay süreyle sualtı tutkunları ve fotoğraf severler tarafından gezilebilecek.

 

Sekapark’a bebek bakım ünitesi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın sosyal belediyecilik anlayışı bir süre önce ilkini Belsa önünde hizmete açtığı Bebek Emzirme ve Bakım Ünitesi’nin ikincisinin SEKAPARK alanında açacak.  Türkiye’nin çocuk doktoru tek belediye başkanı olarak çocuk odaklı hizmetlere büyük önem veriyor. Başkan Doğan “annelerin çocukları için yaptığı fedakârlığı çok iyi biliyoruz. Annelerimizin ve çocuklarımızın beklentilerini anlayan bir yapıdayız. Bunun için çocuklarımız için çalışıyoruz. Annelerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuz. O nedenle annelerimiz için her şeyin en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Belsa önünde açtığımız yer, anneler için büyük kolaylık sağlıyor. Bu konuda yoğun taleplerle karşılaşıyoruz. Bebek emzirme ve bakım ünitesinin ikincini SEKAPARK’ta yapıyoruz. Konuyla ilgili çalışmalarda sona gelindi. Yakında SEKAPARK’taki yer de hizmete girecek” şeklinde konuştu.

 

KSO, Yurt dışı yatırımları konuşacak

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Meclisi aşağıdaki ekteki gündemi görüşmek üzere bugün saat 10.30’da  KSO  Meclis toplantı salonunda toplanacak. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Sarkuysan A.Ş. Genel Müdürü Hayrettin Çaycı ve KOSBAŞ-Kocaeli Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. Bayraktarlar Holding A.Ş. Başkan Vekili Ahmet Bayraktar katılacak. Konuşmacı konuklar Firmalarının “Yurt Dışı Yatırımları” hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR