Prof. Dr. Füsun Yıldız’dan sitem dolu sözler

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Yıldız’ın akademisyen kişiliğinin yanında iyiliksever bir yapısı bulunuyor.

Çevresinde “Sigara Düşmanı” olarak bilinen Yıldız, bunun yanında tam bir öğrenci dostu.

Oluşturduğu oluşumla ihtiyacı olan öğrencilere burs temin ediyor ve öğrenciler için hayati önemi olan bursları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Ancak bu dönem burs konusunda sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Daha önce burs vereceğini açıklayan bazı kurum ve kişiler bu kararlarından caymış.

Bu kötü haberi sosyal medyadan duyuran Füsun Hanım, bakın o mesajda nasıl bir sitemde bulunmuş;

 

“İki seneden beri Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ilimizdeki Sanayi kuruluşlarının ve hayırsever kişilerin desteği ile burs vermekteyiz. Aslında TL olarak birçok insanın ve kurumun hiç bir dengesini bozmayacak düzeyde olan bu bursların devamlılığı öğrencilerimiz için çok ama çok büyük önem taşımakta, onların barınmalarına, eğitimlerine ve beslenmelerine katkı sağlamaktadır. Bu bursların temininde şu anda Hatay Valisi olan Sevgili Valimiz Ercan Topaca ve eşleri Sevim Topaca'nın çok büyük katkıları olmuştur. Sayın Valimiz ilimizden ayrılmadan önce birçok kurumdan bursların devamlılığı konusunda söz almış olmamıza rağmen burs dönemi başlamak üzereyken bu çok büyük kurumlardan bir kısmı çok komik nedenler ileri sürerek bu sene burs vermeyecekleri geri bildiriminde bulunmaktadır. Şimdi bu duruma güler misiniz, ağlar mısınız? Tabi ki bu işin gönüllülük usulü ile olması çok önemlidir ama kazançlarını bugün ben TL olarak telaffuz edemediğim büyüklükte olan bu kurumlar için ayda 1000-2000 TL gibi paralar nedir ki? Neyse uzun sözün kısası her şeye rağmen ben bu bursların devamlılığı için çaba sarf etmeye devam ediyorum ve edeceğim. Sayfamdaki sevgili arkadaşlarıma ve hayırsever insanlar eğer bir öğrencinin ve gelecekte hekim olacak bir gencin yaşamına dokunmak ona katkıda bulunmak isterseniz lütfen bana özelden mesaj atın… Şimdiden herkese duyarlılığı ve katkıları için binlerce teşekkürler…”

 

Elvis Müzik’in sahibi Süülker ameliyat oldu

Kentimizde müzik camiası tarafından tanınan Elvis Müzik’in sahibi 65 yaşındaki Recep Süülker, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde  böbrek ameliyatı geçirdi. Böbrek taşı nedeniyle yapılan operasyonu Üroloji Uzmanı Barış Çalışkan gerçekleştirdi. Başarılı gecen ameliyatın ardından taburcu edilen Süülker şu sıralar evinde istirahat ediyor. Kendisine geçmiş olsun diyorum.

 

Kent Kart’a internet üzerinden yükleme yapanlar dikkat

Toplu taşıma sorunları bir türlü bitmiyor. Bitecek gibide görünmüyor.

Kent Kart diye bir sistem getirildi.

Bu durumdan ne kooperatifler memnun ne vatandaş.

Minibüs esnafının karına ortak olan Kent Kart zaman zamanda, bir yandan da vatandaşı öpmeye devam ediyor.

Kent Kart’a internet üzerinden dolum yapanlar sıkıntı üzerine sıkıntı yaşıyor.

Dolum yapmak için Kent Kart uygulamasına üye oluyorsunuz. Bedeli 1 TL’ye.

Anlamak mümkün değil. Bu üyelik için neden bedel alınıyor?

Öte yandan internet üzerinden en fazla 10 TL yükleye biliyorsunuz. Bunun karşılığında ise 50 Krş ödüyorsunuz.

Bu 10 TL üç bazı güzergahlar için 3 kez toplu taşıma aracına binmeye yetiyor. Yani internetten dolum yapacaksanız bir gün arayla dolum yapmanız gerekiyor. Her dolumdan 50 Krş kesildiğine göre ayda 7.5 TL’de yükleme ücreti önemeniz gerekiyor.

Şoförün karından yüzde alan, dolum merkezlerine komisyon aldırtmayan Kent Kart, internet üzerinden yaptığı doğrudan yüklemeler için neden para talep ediyor?

Kent Kart ile ilgili sorun bu kadarda değil. İnternet üzerinden yükleme yaptıktan sonra bindiğiniz aracın sürücüsüne internetten dolum yaptırdığınızı söyleyip ekranda “0” ve “Tamam” tuşlarına dokunmasını rica edeceksiniz.

Şoför bu işlemi yaptığında ise kötü bir sürpriz ile karşılaşa bilirsiniz. Kartınıza dolum yapılmamış olabilir.

Şoförler bu tür olaylarla sık karşılaştıklarını söylüyorlar. Bu tür olaylarla karşılaşanlar ise karşısında muhatap bulmakta zorlanıyor.

Kent Kart iletişim numaralarını aradığınızda sorunu çözdürmeniz yada parayı geri almanız pek mümkün olmuyor.

İşin özü siz siz olun internetten dolum yaptırırken çok dikkatli olun.

 

Yılmaz Pospor kızını evlendiriyor

Bir dönem bağımsız milletvekili adayı olan Derinceli sanayici Yılmaz Pospor kızı Tuğba’yı evlendiriyor. Tuğba Pospor ve Ahmet Pospor’un düğün törenleri 26 Ekim Pazar Günü Çenesuyu’nda bulunan çatı Düğün Salonu’nda saat 19.00’da başlayacak. Pospor ailesi bu mutlu gününde tüm dostlarını düğülerine davet ediyor.

 

Soy-Daş hukuk bürosu açılıyor

Avukat Bilgehan Daşdibek ve Avukat Yağmur Soysal’ın ortak hukuk bürosu Soy-Daş Hukuk 21 Ekim Salı günü açılacak. Körfez Mahallesi Berk Sokak Barış İş Merkezi kat 4 Daire 42 adresinde hizmete girecek olan iş yerinin açılışı saati ise 17.00 olarak belirlendi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR