480 bin lira borcu ödemeyen AKP’nin tabelaları indirilecek!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Perşembe Pazarı’ndaki AKP’nin İl ve İzmit İlçe’nin astığı tabelaların parası ödenmiyor.

Bunu söyleyen de AKP il ve ilçe merkezlerinin bulunduğu Haldızlar İş Merkezi’nin yönetim kurulu başkanı Bahri Odabaş.  

Haldızlar İş Merkezi yönetim kurulu, AKP il ve ilçe teşkilatlarının 12 yıllık dönemi kapsayacak şekilde toplam 480 bin TL ödeme yapması gerektiği yönünde karar almıştı.

Bu paranın bir an evvel ödenmesini isteyen yönetim, aksi takdirde tüm afiş, tabela, poster, yazı ve diğer reklam içerikli çalışmaları indireceklerini duyurmuştu…

Bunu gazetemizde dile getirdik…

**

Haldızlar İş Merkezi’nin yönetim kurulu başkanı Bahri Odabaş, paranın ödenmesi için üç kez AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e yazı göndermiş. Yetmemiş İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a yazı göndermiş…

Yetmemiş Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yazı göndermiş…

Yetmemiş son olarak AKP’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya yazı göndermiş…

**

Odabaş, gönderdiği yazıda 480 bin lira tutan tabela giderinin ödenmesini istemiş…

Odabaş’ın verdiği süre 11 Aralık 2014 tarihinde sona erdi…

Aldığım bilgilere göre AKP’nin tabela parasını vereceğinden umudunu kesen Bahri Odabaş, bu hafta içinde kapsamlı bir basın toplantısı yapacak.

Yine bu para ödenmezse tabelaları indirecek…

**

Düşünsenize AKP İl ve İzmit İlçe Teşkilatı, iş merkezi yönetimine tabela paralarını vermediği için tabelaları indirilecek…

Bu AKP için tam bir skandal olur…

Türkiye’ye reklam olur…   

Bahri Odabaş, çok kararlı bir insan…

AKP’nin büyük bir bakı uyguladığı bir ortamda böyle cesurca davranması taktire şayan bir olay.

AKP, sanırım bu kez baltayı taşa vurdu.

**

AKP’nin iş merkezi yönetimine 480 bin liralık borcu vermediğini ilk kez ben dile getirmiştim…

Bahri Odabaş, hafta içinde yapacağı basın toplantısı sonrasında tüm Türkiye, AKP Kocaeli’nin tabela paralarını vermediğini öğrenecek…

Tabii, bütün medya yazamayacak…

Anlaşılan, bu iş epeyce karışık…

Gelişmeleri birlikte izleyeceğiz…

Aşağıda Haldızlar İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Odabaş’ın AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Süleyman Soylu’ya gönderdiği yazıları sizinle paylaşmak istiyorum.

 

İŞTE BAHRİ ODABAŞ’IN CİVELEK, DOĞAN, KARAOSMANOGLU VE SOYLU’YA GÖNDERDİĞİ YAZILAR

MAHMUT CİVELEK’E GÖNDERİLER YAZI: 1

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİMİNİN TALEBİ

Alıcı: Mahmut Civelek

Sayın Başkan düşünce ve yapacaklarımı önyargısız, özgür ev mert bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Bu kapsamda Haldız İş Merkezi ile ilgili yazıyı bugün postaya verdim. Resmi olarak tebligat için, amacım üzüm yemek! Biz elmalarla armutları bir birine hiç hayatımız boyunca karıştırmamaya çalıştık! yıllarca zaman zaman dile getirdim son olarak yerel seçimlerden önce Şahin Bey’e  ilettim. Seçimden sonraya kadar müsaade istedi. 2 seçim geçti Kat Malikleri Genel Kurulunda bu konu görüşüleceği için özellikle oy hakkı olmadığı halde İl adına Şahin beyi, İlçe adına Yusuf Beyi davet ettim, Toplantıya katılmadılar. Geçen gün Şahin Beyi aradım karşılıklı konuyu görüşmek istedim, geri döneceğini söyledi, 4 gün oldu dönmedi.

Benim siyasetle falan işim olmadığını bilirsiniz, fırsatçılık hiç yapmadım, yapmayı da düşünmüyorum. Fakat inandığım doğruları da sonuna kadar yapmaya çalışır, yanlışlara da sonuna kadar karşı çıkmaya çalışırım. Fırsatçılık yapacak olsam konuyu basına taşır, bana verdiğiniz zararların bir kısmının intikamını almaya çalışırdım. Hesabını veremeyeceğim veya yüz yüze bakamayacağım hiç bir işi yapmamaya çalışıyorum.

Yazıyı okuduktan sonra samimi şekilde dönüşünüzü bekliyorum. Selam ve başarı dileklerimle Bayramınızı kutluyorum. Bizim Bayramlaşma saat 12.00’ de sizinki 14.00’te. Siz bizimkine katılır beni davet ederseniz, ben de sizinkine katılırım.

Bahri ODABAŞ

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİCİSİ 

 

***

MAHMUT CİVELEK’E GÖNDERİLEN YAZI: 2

AK PARTİ TABELASI, POSTER VE REKLAMLAR

Alıcı: Mahmut Civelek

Sayın Mahmut başkan aylardan beri iyi niyet ve uyarılarıma rağmen hiç anlayamadığım şekilde geri dönüş ve anlaşma cihetine gitmediniz. İnsan olarak aksini görünceye kadar sizi seviyorum, ancak icraat ve tutumunuzu hiç tasvip etmiyorum. Ancak ben Köseköy'de, siz Kullar'da her zaman karşılaşmamız mümkün size bir zararım olsun istemiyorum.

Ayrıca MARSİAD'ın çok büyük projeleri ile ilgili tüm engellerinize rağmen intikam peşinde değilim, sadece bana güvenip yetki veren kat maliklerinin haklarını korumaya çalışıyorum.

Kararlıyım, öldürmeye veya saldırmaya karar verip uygulasanız da bana güvenen insanların hakkını korumaktan korkup zillet içinde yaşamaktansa şerefimle ölmeyi tercih ederim.

Bu yazımdan da sonuç alamazsam tüm basın kuruluşlarını davet ederek başka firmaya yer teslimi için tabela ve posterlerinizi indirmek zorunda kalacağım.

Ak Parti sadece sizden ibaret değil, milyonlarca destekçileri üzerek partinin itibarına zarar vermeye hakkınız yok! Sonucunun size ne getireceğini de hesap etmenizi tavsiye ederim.

Ben MARSİAD'ın itibarını korumak, başkasının hakkına tecavüz etmemek için kirasını ödeyemeyecek duruma düşmeden tabelayı indirip MARSİAD'ı kendi fabrikama taşıdım!

11.12.2014 perşembe günü akşamına kadar problemi çözmediğiniz takdirde işe kaldığımız yerden devam edeceğiz.

TÜM YAZI VE BELGELER ARŞİVDE MUHAFAZA EDİLMEKTE OLUP, ZAMANI GELDİKÇE KAMUOYU DAHİL HER YERE VERİLECEKTİR

Bahri ODABAŞ

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİCİSİ 

***

MAHMUT CİVELEK’E GÖNDERİLEN YAZI: 3

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİCİLİĞİ

TARİH:  22.11.2014

SAYI:39/2014

KONU: ORTAK ALANIN İŞGALİ

 

AK PARTİ KOCAELİ İL BAŞKANI

Sayın Mahmut CİVELEK

Sayın Başkan 12 yıldan beri İş Merkezimizin ortak kullanma alanlarını izinsiz ve defalarca tüm talep ve uyarılarımıza rağmen Tabela, Afiş, Poster,  Parti bayrak ve Filamalarınızla bedelsiz ve izinsiz bir şekilde işgal etmektesiniz.

En son 01.11.2014 tarihinde Noterden çektiğimiz ihtarda verilen surenin çok aşılmasına rağmen hiçbir iyi niyet ve dönüşünüz olmamıştır.

Tarihte başkasına ait arsaya bedelinin çok üstünde ücret teklif edildiği halde rızası olmadığı için cami yapılamayan anlayışı referans gösteren bir iktidar partisi olarak, 25.11.2014 Salı günü mesai bitimine kadar, geçmişe dönük, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydı ile 480.000 TL’ nin Yönetim hesabına yatırılıp, en fazla bir yıllık sözleşmenin yönetimimize müracaat ederek karşılıklı anlaşma ile sözleşme imzalanmadığı takdirde binamızda asılı bulunan tüm tabela, amblem, poster, yazı ve reklamlarınızın,  can güvenliğimiz açısından Basın ve Yayın kuruluşlarımız ve güvenlik güçlerimiz davet edilerek indirilerek reklam talebinde bulunan  firmalara teslime hazır hale getirilecektir.

Üzücü durumların yaşanmaması için son olarak bilgilerinize rica ederim.

Bahri ODABAŞ

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİCİSİ 

***

NEVZAT DOĞAN’A GÖNDERİLEN YAZI

AK PARTİ TABELASININ İNDİRİLMESİNDEN SİZ DE SORUMLU VE MAHCUP OLACAKSINIZ!

Alıcı: Nevzat Doğan

Sayın Nevzat Başkan,12 yıl boyunca müsamaha ve sabrımızın sonuna geldik, basına yansıdığı şekilde hak sahiplerinin hakkı,11.12.2014 tarihine kadar ödenmediği takdirde reklam bedeli ödeyecek firmaya yerin teslimi için tabela ve posterleri indirmek zorunda kalacağız.

Son yazımızı il başkanına ve Teşkilat başkanı Süleyman Soylu’ya bildirdik.

Ak Parti sayesinde başkansınız, tabelanıza sahip çıkmanızı beklerim.

Tüm yazılar ekte sunulmuştur.

Bahri ODABAŞ

***

İBRAHİM KARAOSMANOĞLU’NA GÖNDERİLEN YAZI

AK PARTİ TABELASININ İNDİRİLMESİNDEN SİZ DE SORUMLU VE MAHCUP OLACAKSINIZ!

Alıcı: İbrahim Karaosmanoğlu

Sayın İbrahim Başkan,12 yıl boyunca müsamaha ve sabrımızın sonuna geldik, basına yansıdığı şekilde hak sahiplerinin hakkı,11.12.2014 tarihine kadar ödenmediği takdirde reklam bedeli ödeyecek firmaya yerin teslimi için tabela ve posterleri indirmek zorunda kalacağız.

Son yazımızı il başkanına ve Teşkilat başkanı Süleyman Soylu’ya bildirdik.

Ak Parti sayesinde başkansınız, tabelanıza sahip çıkmanızı beklerim.

Tüm yazılar ekte sunulmuştur.

Bahri ODABAŞ

***

SÜLEYMAN SOYLU’YA GÖNDERİLEN YAZI

AK PARTİ TABELA VE POSTERLERİNİ İNDİRMEK ZORUNDA KALACAĞIZ!

Alıcı: Süleyman Soylu

Sayın Ak Parti Teşkilat başkanı, Süleyman başkan merhaba, milyonlarca insanı üzecek bir eylemde bulunmak istemiyoruz, ancak 12 yıldan beri tüm talep ve uyarılarımıza rağmen il başkanlarınızdan hiç bir sonuç alamadık.

Daha önce, başkanlarınıza ve başbakanlara yazdığımız yazıları da size gönderdik yine sonuç yok, şimdi basında çıkan yazının linki ile Kocaeli il başkanına yazdığım yazıyı da ekte gönderiyorum, bundan da 11.12.2014 tarihine kadar sonuç alamadığımız takdirde hiç bir bedel ödemeden ve izinsiz asılan tüm tabela, yazı ve posterlerinizi, kiraladığımız firmaya yer teslimi nedeni ile basının gözü önünde indirmek zorunda kalacağız.

Bilgi ve gereğini bekler saygılar sunarım.

Bahri ODABAŞ

HALDIZ İŞ MERKEZİ YÖNETİCİSİ

 

Hizmet İş, “Beyaz” oldu

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile Özel Beyaz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği arasında bir protokol yapıldı. Sendika başkanı İdris Ersoy, yapılan protokole göre sendika üyelerine ve bakmakla yükümlü oldukları 1. Derece yakınlarına diş hizmetlerinden ücretsiz muayene, ücretsiz panoramik film ve yapılacak olan tedavilerde %15 indirimli yararlanacaklar ”dedi. Güzel bir anlaşma. Her iki kurumu da hayırlı olsun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

sahin - eyvah bidaha haldızlara ihale yok.

Yanıtla . 0Beğen 14 Aralık 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR