Rektör Hülagü 1 yılın hesabını verdi

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, son yıllarda adı en fazla telaffuz edilen bürokratlarımızdan biri.

Rektörlük seçmelerinde gösterdiği başarı ve sonrasındaki icraatlarıyla güzel bir profil çizdi.

Uzaktan baktığımıza, soğuk, hep ciddi, hiç gülmeyen, çevresiyle çok muhatap oylan bir profili çizen Rektör Hülagü pek de göründüğü gibi değilmiş

Derler ya birini tanımadan hakkında yorum yapmayacaksın diye, ne kadar doğru bir laf…

Rektör Hoca ile en son seçimlerde karşılaşmıştım. O gün de yukarıda yazdığım düşünceleri yaşıyordum.

Ancak çarşamba günü The Ness Otel’de düzenlediği basın toplantısında yaklaşık 90 dakikayı aynı ortamda bulunduk.

Rektör Hoca’nın içi dışı bir, kadir kıymet bilen, ahde vefaya önem veren, barışçıl ve doğal bir insan olduğunu bu süre içerisinde anladım.

Konuşmasına eski rektörlerimizden rahmetli Baki Komsuoğlu’nu yad ederek başladı. Daha sonra rektör seçilen Sezer Komsuoğlu’na övgüler dizerek konuşmasına devam etti.

Ahde vefa örneği gösteren Sadettin Hoca, samimi ve içten bir konuşma yaptı. Kimine göre konuşması ileri anlatım tekniğine uymuyordu. Ama bana göre hiçbir ileri anlatım tekniği doğallık kadar belirgin olamaz. Kocaeli üniversitesiyle ilgili A’dan Z’ye, merak edileni de, edilmeyeni de anlatan Hülagü, gelen sert soruları da göğsüyle yumuşatarak cevapladı.

Hepsinden önemlisi de o gün o salonda kendisini eleştiren gazetecilerinde olması. Kendisine muhalif olanları da, olmayanlar kadar nezaketle davet eden ve karşılayan Hülagü, bu davranışıyla tüm not aldı.

Küslük ve kavgayı bir kenara bırakan Rektör Sadettin Hülagü, üniversiteyi ve yapılan yenilikleri anlatmak için gazeteciler aracılığıyla kamuoyunun önüne çıkarak 1 yılın hesabını verdi.

Bu toplantıyla ilgili detaylı haberi önceki gün gazetemizde okudunuz. Bence rektörün hesabı iyi not aldı. Umarım her şey yolunda gitmeye devam eder ve KOÜ hak ettiği başarıyı artırarak devam ettirir.

 

“Dünden Bugüne İzmit” İki bayan tarafından resmedildi

Resim sanatçısı Vehbiye Başkan ile Ecaterina Nıcolau tarafındah hazırlanan eski ve yeni İzmit’i anlatan “Dünden Bugüne İzmit Yağlı Boya Resim Sergisi”  26 Ocak Salı günü açılıyor.  Daha önceleri de birçok defa sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren ikilinin merakla beklenen resim sergisinin açılışını ise Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yapması bekleniyor.

 

Fuar gölündeki hayvanlar aç ve üşüyorlar

Yaz aylarında seyretmeye dolamağımız ördek ve tavşanlar kış geldiğinde aç kalıyor. Evet Fuar içerisinde bulunan gölde yaşayan havanlardan bahsediyorum. Ece Güre Ulusan isimli bir okurumuz göl etrafında yaşayan havanların bu durumunu fark etti. Onlar için bir şeyler yapmak istedi. Elleriyle beslediği ördekler için kalıcı bir çözüm bulunması için her yeri aradı. Son olarak belediyeyi arayan Ece Hanım, haftalar geçmesine rağmen bu hayvanlar için bir önlem alınmadığını söylüyor. Bu hayvanların kış aylarından en azından beslenebilmesi için bir çalışma yapılmalı.

 

 

Alaaddin Bakır’a eski dostlarından moral ziyareti

Kocaeli  PTT-Türk Telekom Başmüdürlüklerinde yaklaşık  30 yıl aşçılık yapan Alaaddin Bakır'ın  rahatsız olduğunu öğrenen eski mesai arkadaşları hemen kendisini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Kalp rahatsızlığı, şeker, tansiyon ve kalın bağırsaklarda taş olduğu teşhis edilen  Bakır’ın tedavisi devam etmekte ve önümüzdeki günlerde yeni bir operasyon daha geçirecek. Bu operasyon öncesi ona moral ziyaretinde bulunan eski mesai arkadaşı Onbaşı Seyfettin Koca, eski sendikacı Kadir Cansever, eski muhasebe müdürü Yaşar Özkar, eski savunma müdürü Sedat Köse, Rüçhan Özden ve tarım  il müdürlüğünde görevine  Güven Perçem  geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR