“Beni, seçim sırasında aramadın!”dedi, Başpehlivanı işinden attı

MAKALEYİ DİNLE

 

“Beni, seçim sırasında aramadın!”dedi,

Başpehlivanı Belediye’deki işinden attı

Mahalli seçimler bitti ama sonucu beklenen olaylar;

Kin, nefret intikam hesapları bitmedi!

Siz hiç “seçim sırasında beni aramadın, mitinglerde seni görmedim!” diyerek, işinden çıkarılan, ekmeğinden edileni duydunuz mu?

Dünyanın belki de en garip, en acımasızca işlemi nerede yapıldı biliyor musunuz?

-Karamürsel’de, Karamürsel Belediyesinde!

Gökhan Arıcı;

Kırkpınar’ın ‘Başpehlivanlarından’ Karamürsel Belediyesi’nde işçi olarak çalışıyor.

Gökhan’ı spor ve yağlı güreş dünyasında tanımayan yok gibi.

Üstelik gösterişli fiziği ile ‘Koca Yusuf’ adlı belgesel filimde rol almış, dolayısıyla Karamürsel adını tüm dünyaya duyuran isimlerden biri.

Mahalli seçimlerde iktidar partisinden bir belediye başkanlığına aday olmuş, kaybetmiş.

Kendisi gibi İktidar Partisinden aday olan İsmail Yıldırım Karamürsel Belediye Başkanlığını kazanmış.

Karamürsel “Pehlivanları” ile ünlü bir ilçe…

Karamürselli pehlivanlar tarihi Kırkpınar’dan tam 12 Başpehlivanlık, ebedi taşıyacakları 3 altın kemeri Karamürsel’e getirmişler.

İşte bu ilçenin pehlivanları bu yıl yapılacak olan Kırkpınar güreşlerine hazırlık yapmak üzere yine güreşlere 20 gün kala (her sene aynı günlerde) güreş sahasında toplanmışlar, Kırkpınar hazırlıklarına başlayacaklar. Her sene olduğu gibi Kırkpınar hazırlığı öncesi ilçenin belediye başkanı pehlivanlarla görüşmeye, başarılar dilemeye gelir.

Gökhan Arıcı Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a “Neden işten çıkarıldım?” diye sorar.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım; “Seçim sırasında beni  aramadın. Mitinglerimde de seni görmedim!” cevabını verir.

Bu konuşmalardan sonra Başpehlivan Gökhan Arıcı durumunu Fecabook’ta şu satırlarla paylaşır:

KARAMÜRSELDE GÜREŞTE NELER OLUYOR- Salı günü güreş idmanına her sene olduğu gibi Kırkpınar’dan 20 gün önce gelen İsmail Yıldırıma “Niye işten çıkarıldım?” diye sordum. Cevabı “Seçim sırasında beni aramadın. Mitinglerimde de seni görmedim!” yanıtını aldım.

Sayın Yıldırım ben Karamürsel’de her pehlivanın yaptığı gibi Karamürsel halkını ve Karamürsel ismini dünyada duyurdum. Ve o işi hak ettim. Ama siz Cino Mehmet’i sildiğiniz gibi, Ekrem Yavuz’a sahip çıkmayarak ve beni de işten çıkararak Belediyeyi babanızın şirketi gibi kullandınız. Unutmayın Karamürsel’de size rağmen çok Cino Mehmetler, Ekrem Yavuzlar, Gökhan Arıcılar çıkacak!’

Bu mailinden sonra Gökhan Arıcının aşağıda yayınladığı 2. Mail Karamürsel Belediye Başkanına İSYAN’ın başlangıcı oldu.

Gökhan Arıcı (30 Mayıs 2014)

“Bugünkü mevkiine güvenip deme var mı ben gibi-bir rüzgar eser savurur yel gibi-sen de yalan olursun bir gün 600 yıl yaşayan Süleyman Peygamber gibi (Anlayana)”

İşte Başkan Yıldırım’a İSYAN eden, Gökhan Arıcı’nın  durumunu paylaşanlar aynen şunları yazdı ve Gökhan Arıcı’ya sahip çıkmayan ustası Ahmet Taşçı’ya ağır eleştirilerde bulundular:

Bayram Ali Dede (Kırkpınar Cazgırlarından) Ata sporunu siyasilere ezdirenlere yazıklar olsun!

Mehmet Taşçı ‘Her şeyin zamanı var. Bana dokunmayan bin yaşasın diyenler sıra size de gelecek bekleyin.

Arif Kaptan: Güreşi, tekvandoyu, futbolu bitiren İsmail Yıldırım’a oy verenler utansın.

Mehmet Yılmaz: Sanki seçim kaybetmiş, intikam alıyor kerata.

Ahmet Doğan: Gökhan pehlivan çoluğunu çocuğunu topla gel buraya. Burada kıymetini bilirler. Ama önce yapılacak şey var. Şurada 2 gün gayret göster. Yanıbaşında Yalova’da göster kendini. Orada da onun gibi birisi seçilmesin onun partisinden.

Murtaza Aydın: Ey Ahmet Taşçı uyuma, çıraklarına sahip çık!

Ersin Çakır: Hiçbir siyasi irade Karamürsel’i ülkemizde ve dünyada sizlerden daha iyi temsil edemez. Karamürsel pehlivanları ile özleşmiştir siyasilerle değil. Pehlivanlarımıza sahip çıkalım.

Serkan Uluaydın: Karamürsel’e daha nice belediye başkanları gelip gidecek. Ama Gökhan Arıcı bir tane olarak kalacak. Biz gurbette sizin adınızla gururlandık, sevindik. Başka pehlivanlar gelebilir ama Gökhanlar gelmez.

Ahmet Kıvrak: Abi bizler senin arkandayız.

Orhan Tan: Başkan kadar koca ilçede suç esnaflarda. RAYBAN gözlük takmakla olmuyor Pehlivanlardan beğeni bile yok. Bu güzel yoruma korkuyorlar. Onlarda haklılar. Onları da kovar İsmail Bey. Dik durun ekmeği Allah veriyor başkanlar değil. Nerede koca Ahmet Taşçı?

Ferhat Aydın: Abim insanda karakter olacak. Bir söz vardır, çingeneye sultanlık vermişler önce babasını kesmiş şimdi bununki…

Arif Yavuz Bahar: Gökhan’ım senin işin seçim mitinglerinde İsmail’in peşinden gitmek değil. Yanlış yaptı. O makamlar ona da kalmaz Gökhan Arıcı her zaman Başpehlivan kalacak.

Hasan Akkanat: Takma Başpehlivan Antalya’da Hasan abin var. Gücüm yettiği kadar.

Hasan Gündoğdu: Kıymetli kardeşim yazdıklarının altına imza atıyorum. Maalesef siyasiler bizleri dövüş horozu falan zannediyorlar. Sırtımıza basıp dilediklere yere gelince gözden çıkarıp kafamızı koparıyorlar. Belediyeleri babalarının çiftliği sanıyorlar. Onlar makamlarından inince yok olurlar. Ancak sen her zaman Gökhan Arıcı olarak kalacak, anılacak sevilecek ve saygı duyulacaksın. Ama bu arada bizlerde de hata var. Tabi ki ciğeri on para etmeyecek insan müsveddeleri karşısında el-pençe divan duruyoruz.

Bir Belediye Başkanının sırf, seçim sırasında “Beni aramadın seni mitinglerimde görmedim” gerekçesi ile hem de SPORCU bir işçisini ve de aynı partiden bir işçisinin işine son verildiği duyulmuş görülmüş bir olay değil.

İnternete düşen ve henüz pek kimsenin farkında olmadığı bu olay; bundan böyle ülke gündeminde ve özellikle iktidar partisi ile Kocaeli siyasetinde yerini alacak ve tartışmalara neden olacaktır.

Katkısız, yorumsuz yorumu size bırakılmış bir iş’ten çıkarılma olayı.

Yorumu bu ülkeyi yönetenlere, tüm siyasilere, okurlara derken ,

Cevabı da Karamürsel Belediye Başkanına ait kalsın, diyorum…

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ibrahim - inş hepsını kovarlar beleşçiler benım param onlara geçiyosa haram zıkkım olsun

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 09:31
01

mehmet - abdullah bey kimsenin kızmaya hakkı yok başkanın çünkü başkan seçimden sonra bütün üst geçitlere kaldıgımız yerden devam edeceğiz dedi ve dediğini yaptı kin ve nefret kusmaya devam ediyor. abdullah bey birde belediyeden atılan diğer işçileride haber yaparsanız iyi olur.Bu haber için tebrik ederim sizi

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 09:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR