Olimpiyat, Karamürsel’e döndü !

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Milli Olimpiyat Komitesi ‘Ücretsiz Spor Okulları’ şöleni 3 yıl aradan sonra tekrar Karamürsel’de yapıldı.

Geçtiğimiz senelerde ‘ilgisizlik’ ve bazı nedenlerle yıl sonu şölen kutlaması Karamürsel’den Sakarya ya alınan ve 3 yıldır Sakarya’da yapılan törenler bu yıl tekrar Karamürsel’de yapılmasına karar alınınca 317 sporcunun Basketbol ve Voleybol branşlarındaki faaliyetleri  8 ay sonra şölenle Karamürsel’de  kutlandı,sporculara madalyaları takıldı.

Bayram havası içinde Sakarya,Darıca ve Karamürsel’de eğitim gören 317 sporcunun Karamürsel Atatürk Spor salonundaki şölen gerçekten görülmeye değerdi.

Milli Olimpiyat Komitesi Ücretsiz Spor Okulları Komisyon Başkanı Suzan Kum ve  Ücretsiz Spor Okulları Doğu Marmara Koordinatörü Sinan Koldaşın hazır bulunduğu şölende Karamürsel’den görevli antrenörler; Kadir Yügen,Engin Öymen,Çetin Yıldız, Fuat Uzunca, Darıca’dan Hasan Arat-Oktay Seyrek, Sakarya’dan Atilla Eken ve Kadir Akagündüz 8 ay birlikte çalıştıkları öğrencilerinin madalyalarını Karamürsel Gençlik Spor İlçe Müdürü Sedat Karakaşla takmanın gururunu yaşadılar.

Karamürsel’deki şölen, Basketbol ve Voleybol takımlarının kısa süre birbirleri ile yaptıkları gösteri maçları ile ‘seneye’ tekrar buluşmak dilekleri ile sona erdi.

Şöleni çok sayıda öğrenci yanında velilerin izlemesi yanı sıra ilçe yöneticilerinin izlememesi dikkati çekti.

 

Karamürsel’in de, Akçat’ın da işi zor…

İkinci Amatör Kümede guruplardaki maçlar bitti.

Her 2 Karamürsel takımından Karamürselspor ve Akçat ‘Play-Of’ guruplarına kaldılar.

Kaldılar diyorum, Başardılar demem gerekir ama diyemiyorum.

Kimsenin morali bozulmasın.

Play Pf elemelerinde 2 takımın da işleri zor.

Bulundukları guruplardan ikisinin de birinci çıkmaması içn sebep yokken her 2 takım da şanslarını zor yani Play_Of’la ‘yokuşa’ sürdüler.

Aslında guruptaki birincilik şansları olan bu 2 takımın Play_f’tan çıkma şansları biraz daha zor gibi.

Ne diyelim?

Zengin varlıklı ailenin ana-babası ayrılmış adeta ‘YETİM’ büyümeye çalışan 2 KARAMÜRSEL TAKIMINA Allahtan başka yardımcı olmayacağına göre,

Play_Oflarda Allah yardımcıları olsun derken, Karamürseldeki futbol meraklısı olanların bu 2 takımın maçlarını izlemelerini ve desteklerini beklediğimizi söylemekten başka diyeceğimiz yok.

Spor alanı, ÇÖP alanı oldu !

Karamürsel Atatürk Spor Salonu ile futbol sahasının arasında Gençlik Spor Müdürlüğüne ait ,bir zamanlar ‘Yüzme Havuzu’ yapılacak olan alan şimdi de, İSU’nun ‘ÇÖP TOPLAMA ve DEPOLAMA’ alanı oldu.

Bundan 3 yıl evvel Karamürsel-Yalova minibüslerine 1 aylığına geçici park yeri olarak verilen alan bu defa a İSU’nun derelerden temizlediği çöplerin ‘Kuruyana’ kadar bu alana depolanması için kullanılmaya başlandı.

Karamürsel Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünün haberi olmadan buraya kamyonlarla dökülen  çöplerin ‘DÖKÜLMESİNE’ kim karar verdi,belli değil.

İlçe Spor Müdürünün dökülme olayına müdahalesine  bir İSU çalışanı’ Kuruyana kadar burada kalacak sonra alacağız’ şeklinde cevap verirken yetkililerden herhangi bir ses çıkmadı.

Anlayacağınız SPOR alanlarını dere temizliğinden çıkan ÇÖPLER kadar önemi kalmadı!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR