CHP Körfez’de talipli sayısı artıyor

MAKALEYİ DİNLE

 

CHP Körfez İlçe Örgütü’nün istifası sonrası geçici yönetim ataması yapıldı. Bu atamayı takip eden süreçte, 31 Mayıs Cumartesi günü genel kurul yapılacak.

Körfez CHP’de yapılacak olan genel kurul için, ilin teklif gönderdiği isimlerde bulunuyor, teklife hacet yok deyip aday olmayı düşünenlerde.

Daha önce CHP’li Körfez Belediye Meclis Üyesi Tayfun Balıkçı’ya böyle bir teklif sunulmuştu. Kulaktan kulağa dolaşan dedikodularda, Balıkçı’nın kendisine gelen teklife Meclis üyeliği görevinden dolayı sıcak bakmadığı ifade ediliyordu.

Halen gündemde olan Balıkçı formülünün dışında farklı isimler de telaffuz ediliyor.

Geçtiğimiz dönem meclis üyelerinden olan Tuman Kayalı, bu dönem ilçe başkanlığına sıcak bakıyor. Tuğman Bey’in dışında eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin’in, Dursun Yaman’ın ve M. Ali Okur’un isimleri dolaşıyor.

Körfez’de örgütün başına geçmek isteyen isimlerin çok olması CHP adına sevindirici bir durum ancak il yönetiminin bu isimlerin hangisine destek verir, kestirmek zor.

Her biri CHP içerisinde tanınmış ve bir yerlere gelmiş isimler.

Körfez’de bu isimlerin dışında farklı bir isimin çıkmayacağı da konuşuluyor.

 

 

Çölyak hastalığının farkında mısınız?

Dünya Çölyak Günü nedeniyle bugün Çölyak Farkındalık yürüyüşü yapılacak.  Bilindiği gibi Çölyak hastalığı çağımızın en zor ve yaşam boyu süren tek gıda alerjisi hastalığı.

Bu hastalıkla ilgili bilinçli bireyler oluşturmak ve bu hastalıkla yaşamanın sırlarını anlatmak için her yıl farkındalık günleri düzenlenir.

Kocaeli MET-DER (Çölyak Fenilketonüri) Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği bu etkinliğe kulak vermenizi tavsiye ederim.

 

 

Turna Balığı Yarışması başlıyor

 

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER), yaz sezonu etkinlikleri çerçevesinde düzenleyeceği “Geleneksel 7. Ulusal Turna Balığı Tutma Yarışması” 10-11 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İzni, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkısı, Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın işbirliğiyle düzenlenecek olan yarışma, Kandıra Kaymaz (Ütük) Gölet’inde gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

Türkan Kandıralı her

Cuma The Ness’te

 

Klarnet üstadı Türkan Kandıralı bugünden itibaren her Cuma günü The Ness misafirleri için klarnet resitali yapacak. 16-23 Mayıs, 06-13-20 Haziran tarihlerinde (her cuma) Türkan Kandıralı ve Ekibi Canlı Fasıl Programlarıyla The Ness Otel’de olacak. Bu güzel cuma akşamlarını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

 

NMT Danışmanlık ödüllendirildi

 

2014 yılının en başarılı yönetim danışmanlığı proje ödülü NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin oldu. NMT’nin Kayserigaz için yürüttüğü “Kurumsal Risk Yönetimi”  konulu projesi, yarışmaya katılan onlarca kamu kuruluşu ve özel firma arasından en başarılı proje seçilmeyi başardı. “En Başarılı Yönetim Danışmanlığı Projesi Ödülü” dünyanın 49 ülkesinde faaliyetini sürdüren, Yönetim Danışmanları kuruluşlarının uluslararası konseyi olan ICMCI tarafından da akredite edilen ve Uluslararası bir ödül. Kurumsal Risk Yönetimi, Balanced Scorecard, Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi projelerini de içeren Kayserigaz Pir-i Reis Projesi’nin tamamlanan fazı olan Kurumsal Risk Yönetimi çalışmasıyla, NMT uluslararası danışmanlık standartlarında faaliyetlerini yürüten bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtladı. AKP Antalya milletvekili Sadık Badak ve Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Seçen’ in NMT Danışmanlık ve Kayserigaz’a takdim ettiği ödülü, NMT adına Yönetim Danışmanlığı Grup Yöneticisi Didem Esen aldı

 

Şenol Akyüz yurt dışını mesken tuttu

 

Kentimizin en eski güvenlik kurumu olan Eta Güvenlik’in sahibi, Kocaelili Şenol Akyüz, sık sık yurt dışına gidiyor. Rusya ve Ukrayna’yı mesken tutan Akyüz, oradaki işlerini de takip etmek zorunda kalıyor. Dostlarıyla Facebook’tan selamlaşabilen ve hasret gideren Akyüz, bugünlerde yine yurt dışında bulunuyor. Ne diyelim, ekmek parası kazanmak böyle bir şey olma gerek.

 

 

Erol Eren Seka’yı terk etmiyor

 

Seka Fabrikası kentin sembollerinden biriydi. Şimdi Sekapark olarak tarihi yaşatıyor. Kentin neredeyse yarısının büyükleri Seka’dan emeklidir. Kağıtspor Kulübü’nde yıllarca futbol oynadıktan sonra emekli olan Bekirdereli Erol Eren ise Seka’yı terk etmiyor. Seka Çim Halı’da büfe işleten Eren, dostlarını burada ağırlıyor ve bol bol eski Seka sohbetleri yapıyor.

 

 

Altuntaş kente yayılıyor

 

Yıllarca Değirmendere’de restoran işletmeciliği yapan Süleyman Altuntaş, şube sayısını artırıyor. Eski Garajlar’da Altuntaş Aperatif olarak şube açan Süleyman Altuntaş, şimdilerde Adliye yanındaki Kantar şubesini devreye aldı. Bu arada iki yıldır da Efe Tur yanındaki şubede hizmet veriyor. Genç girişimci Süleyman Bey’e bizler de iş hayatında başarılar diliyoruz.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR