Cumhuriyetimizin 90’ncı yıldönümü ve bitmek tükenmek bilmeyen hainlikler

MAKALEYİ DİNLE


*******
Küresel sermayenin önde gelen isimleri, Yeni Dünya Düzeni’ni kuranlar, kurdukları sistem hakkında bakın neler söylüyorlar.
Önce ABD’li ünlü zengin David Rockefeller’i dinleyelim.
Rockefeller, 22 yıl önce, 1991 yılında Üçlü Komisyon’da yaptığı konuşmada şunları söylüyor.
(Üçlü Komisyon, daha önce anlattığım gibi, küresel sermayeyi yönlendiren en önemli kuruluşlardan biri.)
“The Washington Post, The New York Times, Time Magazine ve diğer büyük yayın organlarının yöneticilerine, toplantımıza katıldıkları için, bizi 40 yılı aşkın süredir destekledikleri için müteşekkiriz. Bu yıllar boyunca halkın denetimine maruz kalmış olsaydık, dünya ile ilgili tasarımızı asla gerçekleştiremezdik. Fakat şu anda dünya, dünya hükümetine doğru ilerlemek için, daha donanımlı ve hazır. Entelektüel bir seçkinin ve dünya bankacılarının ulusüstü egemenliği, geçmiş asırlarda uygulanan ulusal özdenetime kıyasla, kesinlikle daha makbuldür.”
Konuşmasını dikkatle okudunuz değil mi?
“Halkın denetimine maruz kalmış olsaydık…”
Sadece bu ifade bile, küresel sermayenin, medyayı nasıl kontrol altında tuttuğunu ortaya koyuyor.
Yeni Dünya Düzeni ile neyin hedeflendiği, böylesine yetkili bir kişi tarafından, ancak böylesine net ifade edilebilir.
Aynı Rockefeller, küresel sermayenin çatı kurumu olan Dış İlişkiler Konseyi’nde yaptığı konuşmada, aynı hedefi daha kararlı ifadelerle tanımlıyor:
“Bir dünya devleti oluşturduğumuzda, modern dünya daha mükemmel ve dengeli olacaktır. Halkların kendilerini yönetme hakları, dünya bankerleri ve entelektüel elitin otoritesi altına girecektir. Bu yüzyılda takip edeceğimiz temel ilke budur.”
*********
Şimdi de Yeni Dünya Düzeni’nin bir başka kuramcısına kulak kabartalım.
Strausz Hupe ismi bize yabancı değil.
ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi…
ABD Dış Plitika Araştırmaları Enstitüsü eski başkanı…
Hupe, bir makalesinde hedefi şöyle ortaya koyuyor:
“Milliyetçilik bu yüzyılın en güçlü gerici kuvvetidir. Mal ve hizmetlerin serbest dolaşımını engeller, ekonomik ve kültürel gelişimi durdurur. Amerika’nın misyonu milli devletleri tarihe gömmek, onların kalan halklarını daha küçük birimlerde birleştirmektir.”
********
Küreselleşmenin ünlü teorisyenlerinden biri olan John Naisbitt, asıl amacın, ulus devletleri küçük parçalara bölmek olduğunu belirterek şöyle diyor:
“Eğer dünyayı tek parçalı bir dünya haline getireceksek, parçaları küçük olmalı. Bin ülkelik bir dünya, ulus devletin ötesine geçmeyi belirten bir mecaz… Yeni liderler, artık devletlerarasında değil, bireyler ve şirketler arasında stratejik ittifakı kolaylaştıracak, ya da en azından karşı çıkmayacaklardır. Bu süreç, hükümetsiz bir yönetimin yayılmasına doğru ilerleme süreci…”
Gördüğünüz gibi…
Naisbitt, bugünkü 200 ülkeli dünyayı, “şirketlerin dünya egemenliğinin” önünde engel görüyor.
Bunun için en az 1000, hatta daha fazla ülkeli bir dünyanın gerektiğini belirtiyor.
Daha da ileri gidiyor…
Yeni Dünya Düzeni’nde, devlet liderlerinin, “şirketlerin çıkarlarına hizmet eden görevliler” olması gerektiğini söylüyor.
Hükümetsiz, başsız, otoritesiz devletler istiyor…
Ne güzel değil mi?
Yeni Dünya Düzeni’nin yandaş yazarlarından, New Perspectives Quarterly Dergisi başyazarı ise köşesinde şunları yazıyor:
“Yeni Dünya Düzeni’nin en önemli yapı taşları silahlı uluslar yerine, global ölçekli şirketlere ev sahipliği yapan, teknolojik olarak geliştirilmiş şehir devletleri olacaktır.”
Devam edeceğiz…
# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR