Murat Özdağ’ın babası ne dedi?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, 15 Temmuz darbe girişi öncesinde Paralel Yapı iddiasıyla gözaltına alınmış, sonra da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı… 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu kez FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi…

**

KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın babası Hamit Özdağ, önceki gün gazetemize bir mail attı. Maili internet sitemizde yayınladık.

Sonra da Özdağ Grup’tan telefon edildi…

Yazı kendilerine tarafından kontrol edilmediği gerekçe gösterilerek Hamit Özdağ’ın yazısını internetten çıkarmamız istendi…

**

Hamit Özdağ’ın internetten çıkarılmak istenen o yazısını birlikte okuyalım;

“Ben Hamit Özdağ;

Kimlik yaşım 81, ana yaşım 93’tür. 1952 yılında başlamış olduğum iş hayatım boyunca 4 darbe gördüm. Hiçbir darbeye destek vermeden memleketimiz için iş hayatımıza devam ettim.  Menderes’ten bu yana bütün devlet büyükleriyle memleketimiz için el ele vererek mücadele ettim. Yaşantım boyunca geçirmiş olduğum 4 darbe ve gördüğüm harplerden sonra 15 Temmuz’daki gibi aşağılık bir kalkışma görmedim. Birçok şerefli gazetecilerimizi lekelediler. Bu hain olayın içinde yer alan gazeteciler de biz ve bizim gibi birçok insandan haraç almak istediler. Biz haraç vermeyince beni ve ailemi bu konunun içine çekip yalan haberlerle lekelediler. Bazı namussuz gazeteciler basında üzerimize gelmemeleri için rüşvet istediler ama Allah planlarını ayaklarına dolandırdı. Meyve veren ağaç taşlanır misali oğlum Murat Özdağ’a iftira attılar.

75 senelik ticaret hayatım boyunca 30 sene Koç ve Sabancı şirketlerinin bayiliğini yaptım. 9 tane Turkcell iletişim merkezinin yanında Citroen ve Skoda’nın da ana bayileriyiz. 400 kişiye ekmek kapısı sağladık.

Her zaman devletimin ve milletimin yanında oldum. 5 yıl önce rahmetli Kızılcık valisi makamında 15 kişi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu toplantıda en son bana söz verildi. Başbakanımız benden ne istiyorsun dediğinde benim cevabım “sağlığınızı istiyorum” oldu. Dedim ki: “Allah (c.c.) son Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav)’i gönderdi. Seni de başımıza Hz. Ömer’in adaletiyle gönderdi. Eşi Emine Hanım’a “Küçük Abla” diye hitap ederim. Onu da Peygamber Efendimiz’in kızı şefaatine nail olmuş bir elçi olarak gönderdi. Sizin de Hz. Ömer’in adaleti ile devleti yönettiğinize inanıyoruz. 1 yaşından 120 yaşına kadar herkes bu adaletin farkındaydı. Ama içimizdeki hainler devletimizin yanında bulunduğumuzun farkında değillerdi. Bu kalkışma sonucunda olumsuzlukların karşısında olarak hep beraber zafer kazandık.

Reis-i Cumhurumuz dedi ki: “Bunların bizi aldattığını geç fark ettik.”. Bizde onun gibi yanıldık.

Benim oğlum iki bin küsur oyla ticaret odası başkanı seçilmiştir. Bu seçimde bütün grubun oyunu almış olup herhangi bir grupla bağlantısı yoktur. Yurtdışına gönderdiği paralar ile ilgili sorguya alınmış ancak bu paralar çocuklarının okul parası olduğunu banka makbuzları ile ibra etmiştir. Hakim de kefalet ile serbest bırakmıştır. Ancak darbe girişimi akabinde diğer vatandaşlarla beraber darbe girişimi nedeni ile tekrar tutuklanmıştır. Hakim, oğlumun darbe girişimi ile alakası yoktur deyip beraat ettirmiş, ancak OHAL sebebi ile ilgili tutuklanmıştır. Görülecek ilk duruşmada ilgili örgütle alakası olmadığı anlaşılıp beraat edecek ve işlerinin başına geçecektir.

Oluşan bu durumdan bankalar tedirgin olmuştur. Oğlumun ticaretinde kullanılan kredilerde hiçbir teminat yok iken bankaların tedirginliklerini gidermek için tüm bankaları çağırarak uygun teminatlar önerdim ve şirketin arkasında olduğumu açıkça belirttim. Sırası ile bankalara ipotekleri vermeye başladık; ancak bizim bu iyi niyetimize karşılık bir banka hem ipotekleri almış akabinde haciz işlemlerini başlatmıştır. Bu durumda diğer bankaların tedirginliğini gidermek ve oluşan bu olumsuzluğu kaldırmak için ilgili banka genel müdürlüğü ile irtibata geçerek Çarşamba gününe kadar hacizlerin kaldırılacağı sözünü aldık.

Bu durumdan tüm bankaların tedirgin olmamalarını temin ederiz. Hepsine ayrı ayrı teminat verilmiştir. Dileğimiz elbirliği ile krizi geçmektedir. Aksi takdirde yıllık cirosu 200.000.000 TL olan, 7-8 sektörde faaliyet gösteren ve 400 çalışanı olan firma zarara girecek. İstemeyerek de olsa etrafımıza zarar vermiş olacağız.

Talebimiz; borçları teminatlandırdıktan sonra bize 3 aylık bir zaman tanınması. Bu durumda firmanın sağlıklı bir şekilde faaliyetine devam edip borçlarını ödeyebileceği görülecektir.

Normal zamanlardaki muameleleri bize uyguladılar. Meydanlarda 3 aylık çocuklarla bayrak salladık. Bunların vicdanı duymuyor mu? Bunlar bizim şirketi batırmaya çalışıyorlar. 400 kişi ekmek yiyor bu şirketten. Batmış firma gibi hareket ediyorlar. Ben 4 tane okul yaptım Trabzon’a. İsimleri:

1-İmam Hatip Anadolu Lisesi 400 kişilik yatılı (Trabzon Araklı),

2-İmam Hatip Orta Okulu (750 kişilik)

3-Kız Kur’an kursu (750 kişilik)

4-Erkek Kur’an kursu (750 kişilik)

Ve Kocaeli Harmantarla’da 750 kişilik İmam Hatip Ortaokulu yaptım.

Eğer oğlum o hainlerle beraber olsaydı bu okulları devletimize değil, onlara verirdi ama yapmadık.

2 ay önce Sayın Emine Erdoğan Sürmene’de Engelliler Okulu’nu açtığı sırada Küçük Abla ile görüştüğüm sırada “Şimdi açamayız. Bayramdan sonra.” dedim ve bana kartını verdi ama bayramdan sonra darbe olunca okulların açılışını yapamadık. Kaldı. Allah sağlık versin Küçük Abla’ya ki yine okulları o açacak.

150 kişiyi hacca gönderdim, diyanetten sorabilirler. Yaylaya, köylere 100 km yol yaptım. 20 km su götürdüm. Camiler yaptım, 22 tane minare yaptırdım. Yaptıklarımı yazmakla bitiremem. Oğlum dedi ki: “Bu yaptıklarımızı Allah için yapıyoruz, vergiden düşmek olmaz.”. Sabancı, Koç gibi firmalar vergiden düşerken ben düşmedim; çünkü ben yaptıklarımı Allah için yapıyorum. Biz meydanlarda sabahlara kadar bayrak salladık.

Bizlerle beraber sabahlara kadar meydanlarda devlet nöbeti tutan 1 yaşından 120 yaşına kadar insanlara minnettarız. Reis-i Cumhurumuza, bakanlarımıza, paşalarımıza, yaşlı dedelerimize, ninelerimize, genç ve çocuklarımıza, saymakla bitmeyen insanlara 93 yaşında biri olarak sürçü lisan ettiysem özür dilerim. Memleket olarak kazandığımız zafer hepimize hayırlı olsun. Allah yanımızda oldu; zafer bizimle oldu.

Selamlar sevgiler. HAMİT  ÖZDAĞ”

**

Hamit Özdağ’ın bize gönderdiği açıklama böyle…

Hamit Bey, oğlu Murat Özdağ’ın ilk duruşmada serbest kalacağına ve işlerinin başına geçeceğini söylüyor, buna inanıyor.  Türkiye hukuk devleti, Murat Özdağ’ın soruşturması yapılır, suçsuzsa elbette serbest bırakılır.

 

Ali Mengi, Büyükşehir Belediyesi’nden iş istiyor 

15 Nisan 2016 tarihinde Kocaeli’ye gelen dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, İzmit Yeni Cuma Camii’nde namaz kaldı. Namaz sonrası Davutoğlu’nun yanına giden Ali Mengi, Başbakan Davutoğlu’ndan yardım istedi. Sonrasını Ali Mengi’den dinleyelim; “Başbakan Davutoğlu’na annem-babama bakıyorum, 20 bin liralık borcum var. Ödeyemiyorum, bana yardım edin dedim. Bana yardım edeceğine dair söz vererek Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu yanına çağırdı. Başkan’a da aynısı anlattım. Korumasını çağırıp, telefon numaramı aldırdı ve yardım edeceğini söyledi. Sonrasında koruma beni telefonla aradı, ilgili yerlere talebini ilettiğini söyledi. Birkaç kez Başkan Karaosmanoğlu’nun özel kalemine gittim, bana gıda ve yiyecek yardımı yapacaklarını söylediler. Beni Başkan’la görüştürmediler. Ben, onlardan iş istediğimi söyledim. Ama yardımcı olmadılar. İşsizim, zor durumdayım, annem babama bakıyorum. Geçinemiyoruz.  Büyükşehir’den ricam bana bir iş versin” dedi. Biz Ali Mengi’nin isteğini yerine getirip sorununu dile getirdik. Şimdi söz Büyükşehir Belediyesi’nde…

 

 

Vatandaşlar dilencileri 153’e bildirebilir

Gölcük Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede cami önleri, üstgeçitler ve merkez çarşısı civarında vatandaşların dini duygularını istismar eden dilencileri topladı. Zabıta ekipleri dilencilere halkı rahatsız etmemeleri yönünden uyarırken, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince yasal işlem ve cezai işlem uyguluyor. Zabıta ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş bu ve bu gibi kişiler ile ilgili olarak 153 numaralı hattın aranarak şikayette bulunulmasını istedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR