Kartepe Belediyesi’nin yolu açması isteniyor!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün Kösököy’de oturan İsmail Şahin, gazetemize bir mail göndererek sıkıntısını dile getirdi. Şahin, Kartepe Belediyesi’nin bir ahır yüzünden yolu açmadığını iddia etti.

İsmail Bey’in açıklamasını birlikte okuyalım; “Merhaba adım İsmail Şahin… 

Kartepe Köseköy Merkez’de oturduğum evime ve sokağıma yakın olan yerleşim bölgesinin tam ortasında bulunan hayvan ahırının çevreye verdiği rahatsızlığı pis koku ve oluşan sineklerin ilaçlanması için Kartepe Belediyesi’ne yapmış olduğumuz sözlü ve yazılı başvurulara istinaden hiçbir dönüş yapılmadı…

Bu ahır yüzünden önündeki yolun açılması içinde başvuruda bulunmasına rağmen hiçbir şey yapılmadı, yapılmıyorda… 

Gerekçe de bu hayvan ahırının sahiplerinin istememesi ve bu kişilerin de belediye başkanı Hüseyin Üzülmez’in akrabalarının olmasıdır.

Resmi imarlı bir yolun üstelik yerleşim bölgesinin tam ortasında olan yolun açılması için vatandaşın isteğine başvurulduğu nerde görülmüştür?

Burada bulunan sayın Üzülmez’in akrabaları hayvan ticareti yapacak diye insanlar bu kadar rahatsız olmak zorunda mı?

Üstelik defalarca muhtarlara, encümen adaylarına ve fen işlerine başvurulmasına rağmen yinede bu sokak açılmıyor.

Açılmadığı gibide ne altyapı yapılıyor ne doğalgaz, ne de parke…

Bunu görmezden geliyorlar, yaptığımız başvurular sonuçsuz kaldığı için Kartepe Belediyesi’ni gazetenizden de olsa göreve çağırıyorum.

Buradaki ve çevredeki vatandaşların sıkıntılarını sayın başkan azcık dolaşsın da dinlesin şikayetimizi…

Yayınlarsanız sonuç alırsak sayenizde vatandaş olarak çok mutlu olacağız. Kolay gelsin”

***

İsmail Bey, oturduğu eve yakın bir ahırın olduğunu, bu ahırın kaldırılması için Kartepe Belediyesi’ne başvurduğunu, herhangi bir işlem yapılmadığını bildirdi…

İsmail Bey’in iddiası böyle…

Kartepe Belediyesi’nden konuyla ilgili cevap gelirse, bu köşeden yayınlarım…

 

Çöpler nasıl alınacak?

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, çöp konteynırları önüne park eden araçlar yüzünden işlerinin aksadığını belirttiler. Yetkililer, özellikle yeraltı konteynırları vinç yardımıyla alındığından  araç parkları konteynırları boşaltmamıza mani olmaktadır. Sürücülerden ricamız, araçlarını konteynır önlerine park etmemeleridir. Aksi halde  haklarında cezai işlem uygulanacaktır” dediler. Fotoğrafta görüldüğü gibi birileri konteynırların önüne araçları park etmiş, sıkıntılara neden olmuş.

 

CHP Darıca’dan ilgi çekici pankart!

İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği'nin (AY-BİR) İstanbul'da düzenlediği "Yeni Türkiye Konferansları"nın altıncısında konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni anayasada yer almasın” sözleri tüm ülkede büyük yankı bulmuş ve tepki yürüyüşleri gerçekleştirilmişti. Bir başka tepki de CHP Darıca İlçe Başkanlığından geldi. Darıca İlçe Başkanlığı, parti binasına “Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik sosyal bir hukuk devletidir” yazılı bir pankart astı.

 

KOÜ’den siber zorbalığa yönelik yeni kamu spotu

Günümüzde özellikle çocuklar için kabus olabilecek ‘Siber Zorbalık’ konusuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi tarafından kamu spotu hazırlandı. Yeni teknoloji ürünü araçlarla bir kişi veya grubun diğerlerine yönelik sürekli ve kasıtlı bir biçimde gerçekleştirdiği rahatsızlık verici eylemler olarak nitelendirilen siber zorbalık için hazırlanan kamu spotunda, siber zorbalığın tanımı, siber zorbalığa maruz kalmış kişilerin yaşadıkları durumlar ve siber zorbalıkla mücadele için neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Kamu spotunda en dikkat çeken nokta ise ‘Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma’ sloganı oluşturuyor.

 

“Öğrencilerinize güzel örnek olun”

Gölcüklü emekli öğretmenler ile stajyer öğretmenler geçtiğimiz gün Gölcük Öğretmenevi’nde bir araya geldi. Emekli öğretmenler, öğretmenlik mesleğine yeni adım atan genç öğretmen adaylarına tecrübelerini anlattı. Söyleşi programında söz alan Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni Tekin Erdem, yaptığı konuşmalar ile öğretmen adaylarını hem güldürdü hem de düşündürdü. Öğretmenlik günlerini anlatan Erdem, “Sizler mesleklerin en güzeli olan Öğretmenlik hayatlarınıza yakında başlayacaksınız. Öğretmenler bir ülkenin gelişimi için çok önemlidir. Yani ne kadar kaliteli öğrenciler yetiştirirseniz, ülkemiz o kadar kaliteli ve güçlü olacaktır. Öğrencilerinizin sizlere saygılı olmasını istiyorsanız kesinlikle kılık kıyafetinize özen gösterin. Kravat takmayı ihmal etmeyin. Erkekler için saçınıza sakalınıza dikkat edin. Öğrencileriniz görüntünüzle size saygı duyar bunu aklınızdan çıkartmayın. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi. Öğretmen adayları bu tavsiyelere uysa kendileri için çok iyi olur.

 

Derince’de 16 bin öğrenciye çevre eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü ve Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile ortaklaşa Derince’deki İlkokul ve Ortaokullarda eğitim gören öğrencilerde çevre bilinci oluşturabilmek için eğitimler düzenliyor. Bu kapsamda 42 okulda eğitim gören yaklaşık 16 bin öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilere çevre bilinci verilmesi projesine tam destek verilmeli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR