Yerli ERMENİ lobisi!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Sevgili okurlarımız;

Emperyalizmin ve Emperyalistlerin çıkarları için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Bunlar geçmişte olduğu gibi günümüzde ve gelecekte de vardırlar, var olacaklar da.

Tarihi çarpıtan bunların söylemedikleri ve söyleyemeyecekleri yalan, dolan yoktur.

Bakınız 1915’ lerde yurdun her yeri İngiliz, Fransız, İtalyan ve de Yunanistan tarafından işgal edilerek paramparça olma durumu yaratıldı. İşgal güçleri her türlü entrikaya başvuruyorlar.

Osmanlı Rus Savaşı sırasında yüzlerce yıl iyi komşuluk uyumu içinde yaşayan içimizdeki Ermeni vatandaşlarımız Bağımsız Büyük Ermenistan hayali ile kışkırtıldılar.

Bu kışkırtma ile içimizdeki Ermeniler dış destekle de yakıp yıkmaya, yıllarca beraber yaşadıkları Türklere karşı katliama başladılar.

Erzurum, Kars ve Ağrı da 110.000 Türk’ü akla hayale gelmeyecek yöntemlerle katlettiler. Samanlıklara doldurarak topluca işkence ile yaktılar.

Fransız askeri elbisesi giydirilen Ermeniler Osmanlıyı arkadan vurdular. Bu vahşet karşısında Osmanlı Ermenileri koruma amaçlı tehcire (mecburi göçe) tabi tuttular. Başta Suriye olmak üzere ülke dışına sürüldüler. Giderken de araç, iaşe ve yol parası gibi kendilerine kolaylıklar tanındı.

O zaman karşılıklı kırımlar, öldürmeler olduğu tarihin acı ama gerçek bir yüzüdür.

            Ermenistan’ın ilk başbakanı Kaçaznuni konferans için hazırladığı bir raporda “Emperyalistlerin oyununa geldik. Olayları bizler başlattık. Bizler de masum değiliz” diyor.

            1960 yıllarına gelinceye kadar ses, seda çıkmıyor. Birden bire ortaya çıkan ASALA Terör Örgütü kanalı ile 40 küsur Türk hariciyecisi çeşitli ülkelerde hunharca katlediliyor.

            Bilahare yılların kinini, nefretini muhafaza eden Ermeniler 1990 lardan itibaren Rusların da desteği ile Azerbaycan topraklarının yüzde 20 sini işgal edip soykırım yaptılar.

            Hocalı da bir gecede 613 insanı genç, yaşlı, kadın, erkek demeden katlettiler.

            Dünya ne yazık ki bu vahşet ve soykırım karşısında hem kör hem de sağır kalıyor.  Bugün İstanbul’da 100 binin üzerinde Ermeni kaçak çalışarak hayatlarını sürdürüyor. Bu ne yaman çelişkidir!

            İçimizden aydın dediğimiz bazı kişilerin aşağıdaki bildiriye imza atarak kime hizmet ettiklerini tarih değerlendirecektir.

                “1915 yılında Osmanlı Ermenilerinin maruz kaldığı Büyük Felaket’e (soykırıma) duyarsız kalmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, Ermeni kardeşlerimden özür diliyorum.”

            Bu rezil bildiriyi imzalayan o bazı kişiler Açılımda “Akil” insanlar olarak karşımıza çıktılar.

            Örneğin; Tarhan Erdem, Kezban Hatemi, Murat Belge, Yıldıray Oğur, Doğu Ergil, Oral Çalışlar, Yücel Sayman, Mithat Sancar, Baskın Oran, Ali Bayramoğlu, Lale Mansur…

            Bu kişileri Türkiye tanımalıdır. Değerlendirmeyi de tarihe bırakıyoruz. 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR