Sanatçı Ertan Sertöz'den bir başarı daha

MAKALEYİ DİNLE

Bir dönem gazetemizde de yayınladığı karikatürlerle sanatını konuşturan Ertan Sertöz, Çin'de yapılan yarışmada önemli bir başarı kaydetti.

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen yarışmada birbirinden önemli sanatçıların 100'e yakın eseri arasında dünya 5.'si olan Ertan Sertöz bir kez daha ilimizin gururu oldu. 1956 yılında İzmit Ketenciler'de doğan Sertöz'ün yurt içi ve dışı 70'den fazla ödülü bulunuyor. Türkiye'nin en önemli karikatüristlerinden birisi olan işitme engelli sanatçımız, kentimizin ismini bundan sonra da duyuracağına inandığını ifade ediyor.

 

Fatma Kaplan Hürriyet’in makam odasında Kocaelispor detayı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet koyu bir Kocaelisporlu oldu. Geçtiğimiz hafta Eskişehir’deki 3’üncü Lig’e yükselme maçını izleyen ve oradaki atmosferden etkilenen Fatma Hanım, artık koyu bir Kocaelispor taraftarı olmuş.

Öyle ki TBMM’deki odasında bulunan Atatürk posterinin altına Kocaelispor’un üzerinde “Uğruna ölmek değil yaşamak lazım” yazılı bir atkı asmış.

Meclisteki odasını süsleyen Kocaelispor motifi, Fatma Hanım’ın odasındaki en renkli ayrıntı gibi görünüyor.

 

Körfez Ticaret Odası’nın 2016 dergisi yayında

Başkanlığını Mustafa Efe’nin yaptığı Körfez Ticaret Odası’nın her yıl düzenli olarak yayınladığı “KÖRFEZ VİZYON” dergisi 2016 sayısı çıktı. Oda faaliyetleri ve aktivitelerinin yer aldığı, ekonomik gelişmelerle ilgili haberlerin içerisinde bulunduğu dergi, oda üyelerine gönderilmeye başlandı.

 

Artvinlilerden yen dernek sinyali

İlimizde yaşayan Artvinliler, yeni bir derneğin sinyalini verdi. Körfez’de oturan Nurettin Kılıç öncülüğündeki platform, dernekleşme çalışmalarına başladı. Artvin Şavşat Demirci Köyü, yani eski adıyla (Dama-Deviyet) kökenliler artık bir dernek çatısı altında kültürel çalışmalar yapacak.

Platform ilk birkaç toplantısını gerçekleştirdi ve yakında dernek olmak için ilk adımlarını atacak. Bu arada bendeniz de bu platformun adını taşıyan Şavşat Demirci Köyü kökenli biriyim.

 

Batı Trakya Türklerinden önemli bir konferans

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği , “Batı Trakya Müslüman Azınlığının Dünü  ve Bugünü” adlı bir konferans düzenliyor. Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilecek olan konferans yarın saat 17.00’da, Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde yapılacak.  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

NURETTİN KILIÇ - DERNEKLEŞME DEĞİL SADECE BİRLİK VE BARABERLİK İÇİN YAPILAN İSTAŞARI TOPLANTILAR. .

Yanıtla . 0Beğen 28 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR