CHP’de Yıldırım’a büyük tepki var!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

 

CHP, gerek Büyükşehir Belediyesi’nde, gerekse 12 ilçede ağır bir yenilgi aldı.

CHP’liler 13-0’ı hazmedemiyor.

Dünkü yazımda bu ağır yenilgi sonrasında “CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ile CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım istifa edecek mi? diye sormuştum.

Dün İzmit’te yazımı okuyan birkaç vatandaş aradı.

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a tepkililerdi.

**

Ortak görüşleri şöyleydi;

“CHP’de Sefa Sirmen seçimi kaybettiyse, bunun en büyük sorumlusu ilçe başkanı Selman Yıldırım’dır. Zira Selman bey, meclis üyeliği için yapılan ön seçimde kendi listesini seçtirdi. Durum böyle olunca da büyük bir tepki çekti. Önseçim sırasında yapılan şaibeleri herkes biliyor. Kimse de unutmaz. Selman Yıldırım’ın anahtar listesi yüzünden iyi bir meclis sıralaması olmadı. Eğer CHP seçimi kaybetmişse, bunun en büyük nedeni meclis üyesi sıralamasıdır, dolayısıyla bu anahtar listeyi hazırlayan ilçe başkanı Selman Yıldırım’dır. Önceki gün ilçe binasında partililer Selman Yıldırım’a tepki gösterdi. Selman bey de orayı terk etti. Selman bey, derhal ilçe başkanlığından istifa etmeli. Birileriyle pazarlık yapıp, İzmit’i yönetmeye kalkıştı. Partisi yerine kendini düşündü. Durum böyle olunca da seçimin kaybedilmesi kaçınılmaz oldu. Seçimi Sefa Sirmen kaybetti, ama ona seçimi Selman Yıldırım kaybettirdi” dediler.

**

Vatandaşların tepkisi böyle…

Meclis üyeliği önseçiminde Selman Yıldırım’ın anahtar listesinin kazandığı doğru…

Birol sağlam adına sandıktan fazla oy oy çıktığı da doğru…

Selman Yıldırım’ın anahtar liste çıkarıp kendi adamlarını meclise koyması, Sefa Sirmen’in tepkisine neden olmuştu.

Ama Sirmen, seçim öncesi bir polemik olmaması için sesini çıkarmadığı biliniyor.

Ama gelinen noktada CHP, İzmit’i AKP’ye kaptırdı.

**

Sirmen yakında zamanda basın açıklaması yapacağını, seçimi değerlendireceğini söyledi.

Sirmen’in seçimi nasıl kaybettikleriyle ilgili açıklaması merakla bekleniyor.

 

Fatih Mahallesi’nde

eşinin yerini aldı!

 

Derince Fatih Mahallesi Muhtarı Erol Mengüloğlu, 30 Mart’ta yapılan seçimde CHP’den belediye meclis üyesi seçildi. Erol Bey’in yerine eşi Şenay Mengüloğlu muhtar adayı oldu. Şenay hanım, seçimi kazandı. Erol Bey’i meclis üyesi seçildiği için, Şenay Hanımı da muhtar seçildiği için kutluyoruz.

 

 

Sırrıpaşa’nın yeni

muhtarı Hülya Yıldırım

 

Derince Sırrıpaşa Mahallesi’nde 2004-2009 ve 2009-2014 yıllarında muhtarlık yapan Cevat Aygün, bu dönem aday olmadı. Cevat beyin uzun süredir yanında çalışan Hülya Yıldırım, aday oldu ve seçimi kazandı. Seçimi kazanmasının en önemli faktörü insan ilişkileri. Muhtarlıkta çalıştığı dönemde herkesli iyi diyaloglar içinde olan Hülya Yıldırım’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

Pehlivan’dan

Baran’a kutlama

 

AKP’den Körfez Belediye Başkanlığını kazanan İsmail Baran’ı ilk tebrik edenlerden biri de mevcut başkan Yunus Pehlivan oldu. Halef-Selef yakında devir teslim töreninde de bir araya gelecekler. Baran’ın nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyordu. Zira Baran’ın adaylığı açıklanınca hem MHP, hem de CHP elini ovuşturmuştu. Ama gelinen noktada her iki partinin aldığı oy, ancak AKP’nin oyuna yetişiyor.

 

 

“Yenildik demeden

kimse bizi yenemez”

Hak ve Eşitlik Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Erol Tezgel, yazılı bir açıklama yaptı. Tezgel, “Seçimlerden önce de herkese söyledim, "Basının karşısında ittifak yapılmadığı sürece yıkılmayacaklar."diye. Sonuçlar ortada. Sosyal ağlarda sitelere bakıyorum bize kızıyorlar. İttifak çağrımız olmasına rağmen!.Şimdi soruyorum; oyları %1 bile almayan Eren mi böldü? Yoksa %25' lik CHP,%15' lik MHP' mi? Biz HEPAR olarak kayayı küçük ama sağlam darbelerle çatlatıyoruz ve sonunda o kayayı kıracağız. Bizde pes etmek yok. Yarından itibaren genel seçim çalışmalarına başlıyoruz. Yenildik demeden kimse bizi yenemez ”dedi.Tezgel, oldukça iddialı konuşuyor. Bakalım genel seçimde nasıl bir sonuç alacaklar?

 

 

 

Dumlu’dan teşekkür

2011 yılında yapılan genel seçimlerde milletvekilliği sırasına kızarak listeden çekilen Turan Dumlu, 30 Mart’ta Gölcük’te CHP’den belediye başkan adayı olması için zar zor ikna edildi. Öncemi kazanan Dumlu, oldukça iddialıydı. Dumlu, CHP tarihinde Gölcük’te yüksek bir oy almasına rağmen seçimi AKP’li mevcut başkan Mehmet Ellibeş’e karşı kaybetti. Dumlu seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Seçim süresince şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi, destek ve emek için hepinize şahsım adına ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

 

 

 

Tunceli Ovacık’ın

komünistliği tescillendi

 

Kocaeli Dersimliler Derneği’nin davetlisi olarak Tunceli’ye gitmiştim. Tunceli’nin Ovacık ilçesine de gitme imkanım oldu. Ovasıyla, dağıyla, Munzur nehriyle Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir. Orada yetişen tek dişli Sarımsak, dünyada eşi benzeri yoktur. Gazetemiz sahibi sayın Tanzer Ünal’a da bu sarımsağı getirmiştim. Çok beğenmişti. Ovacık, belediye başkanlığını Türkiye Kominist Partisi’nden Fatih Mehmet Maçoğlu’nun almasıyla Türkiye’nin gündemine oturdu. Maçoğlu’nun ilginç bir açıklaması vardı;  "Ovacık zaten komünist kimliğiyle biliniyordu, bu seçimler ile birlikte komünistliği tescillenmiş oldu" dedi.

 

 

Ölüm nedenleri!

TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı. Ülkemizde ölümlerin %39,8'i dolaşım sistemi hastalıklarından kaynaklandı. Kocaeli’de ise ölümlerin % 34'ü dolaşım sistemi hastalıklarından kaynaklandığı açıklandı.

 

 

1 NİSAN 1564

'NİSAN BİR...'' İlk şakalar Fransa'da yapılmaya başlandı. Bu yıl değiştirilen takvime göre, eski yılbaşı sayılan nisanın 1'i, yerini yeni yılbaşı ''1 ocak''a bırakmaktaydı. Nisanın birinde yeni yıl kutlamaya alışmış olan halk ve yeni takvim uygulamasını beğenmeyenler, çeşitli şakalar yapmaya başladılar. Fransızlar, bu şakalara ''Poisson D'avril'' (Nisan balığı) adını verdiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR