Vatandaşın SEDAŞ tepkisi

MAKALEYİ DİNLE

Ödenmeyen fatura nedeniyle elektrikleri kesilen vatandaşlar, “10-15 gün içerisinde elektrik mi kesilir” diyerek tepkisini gösteriyor.

Öte yandan aynı durumu yaşayan bir vatandaşımız SEDAŞ ve SEPAŞ’a öylesine bir öfke duymuş ki, haklarında sayfalar dolusu methiyeler dizmiş. bilgi@kocaeliport.com adresinden gelen şikayet metninin bir kısmını sizinle paylaşmak istiyorum.

 

İşke o öfke dolu metnin bir kısmı;

“SEDAŞ ya da SEPAŞ, yine muhteşem hareketlere devam ediyor. Darbe girişiminin hemen ertesi günü, haftanın ilk günü, faturaların ödeme tarihleri 10-20 gün geçen abonelerin elektriklerini bir bir kesiyor.

 

Ülke büyük bir şok yaşarken, Kocaeli’de ulaşım, bazı otoparklar ücretsiz iken, GSM şirketleri bedava konuşma internet verirken, SEDAŞ darbe girişimi sonra haftanın ilk günü büyük bir "ÖZVERİ" ile çalışmaya başlayarak, İzmit’te faturalarını ödeyemeyen abonelerin elektriklerini kesmeye başlamış durumda.

 

Ortada ne bir bildiri, ne bir uyarı hiç bir şey yok. Eve ya da işyerine geliyorsunuz bir bakıyorsunuz elektrikler yok. Kapıda elektriklerin kesildiğine dair ne bir kağıt ne  bir yazı. Buzdolabındaki bütün yiyecekler bozulmuş.  İş yerleri işlerini yapamıyorlar, sıcak su ile bebeklerini yıkamak isteyen anneler sıcak su bulamıyorlar. Allah' tan kış değil. Kış olsa doğalgazı da kullanamayacaksınız.

Tabi ki faturasını ödemediğiniz elektriğin kesilmesi haklı bir harekettir.

SEDAŞ / SEPAŞ yıllardır bunu zaten yapıyor. Vatandaş faturasını son ödeme tarihinden sonra  5-10-15 gün  ödeyemezse SEDAŞ abonelerin binalarına geliyor, sessiz sedasız kapıyı bile çalmadan elektrik saatlerinden evin elektriklerini kesiyor ve kaçıyor. Hatta ve hatta SEDAŞ Kocaeli’deki camilerin bile elektriğini kesmekle ün yapmış bir kurumdur. Tabi bu iş elektriğinizin kesilmesi ile bitmiyor, SEDAŞ / SEPAŞ bir sonraki faturada sizden elektrik kesme parası olarak 20-30 TL bir ücreti bir sonraki faturanıza yansıtıyor. Bu kesme paraları da SEDAŞ’ın elektrik kesme işlerini yapan özel şirketlere gidiyor. Zor iş tabi, elektrik saatinin kablosunu çıkarmak. Milleti cezalandırmak lazım, 20-30 TL kesme parası cezası vererek !

 

Yani anlayacağınız ne kadar çok elektrik kesilirse o kadar çok para kazanıyorlar bu özel şirketler. SEDAŞ / SEPAŞ da durumdan gayet memnun olmalı ki binlerce şikayetin hiçbirini kale almıyor. Bu şirketler de vampir gibi koştura koştura darbe girişimi sonrası bile faturasını geciktiren evlere koşturuyorlar.

 

Telefonla SEDAŞ / SEPAŞ ‘ı arıyor, şikayet ediyorsunuz daha 10 gün geçti daha 5 gün geçti, faturamı ödeyemedim, neden biraz daha beklemeden, bir uyarı yapmadan elektriği kesiyorsunuz deseniz de nafile.

 

Su, internet, telefon, doğalgaz ödenmeyen faturaları en az 2 ay veya 2 dönem bekleyip kesme işlemini bundan sonra yapmaktalar. Ve de kesmeden önce uyarılar göndermektedirler. SEDAŞ ise elektrik faturanızı bir şekilde 5 gün 10 gün geciktirseniz anında sinsi sinsi evinize geliyor, kapınızı bile çalmadan elektriğinizi kesip gidiyorlar.  

 

Bunlar normal günlerde olan SEDAŞ / SEPAŞ ın muhteşem olağan  yönetimi...

Ya bugün...18 Temmuz 2016 Pazartesi.  15 Temmuz Cuma günü ülke büyük bir şok yaşadı. Ülkeye darbe girişimi oldu, millet sokaklara döküldü. Darbe girişimi püskürtüldü.  Kocaeli’de ulaşım ücretsiz, GSM firmaları vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internete girme imkanı sağladı, bazı otoparklar ücretsiz, herkes tek yürek... Gece sabaha kadar meydanlarda nöbet tutmuş bir vatandaşsınız, öğlen evinize geliyorsunuz biraz dinlenmek için, darbe girişimi sonrası haftanın ilk iş günü Pazartesi, bir bakmışsınız SEDAŞ /SEPAŞ elektriklerinizi kesmiş. Neden ? Faturanız 15 gün geciktirdiniz diye...Böyle bir günde..!

Bu SEDAŞ /SEPAŞ’tan ilk değil. Binlerce şikayet oldu şimdiye kadar SEDAŞ / SEPAŞ’la ilgili...

Umarız bu artık son şikayet olur. SEDAŞ /SEPAŞ’ın yönetimi, organizasyonu kimdeyse, kimlerin elindeyse ellerinden alınır ve düzene sokulur.”

 

Gölcük Belediyesi yaz etkinlikleri iptal…

Gölcük Belediyesi tarafından Değirmendere’de, yaz etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan Plaj Voleybol Turnuvası, Kum Futbol Turnuvası ve Sokak Basketbol Turnuvaları yaşanan darbe girişimi nedeniyle İptal edildi.

 

Bugün Karamürsel’de su kesintisi var

İSU tarafından Karamürsel ilçesi ile Ereğli ve Dereköy bölgelerini besleyen 800 mm çapındaki Güney çelik boru isale hattında arıza bakım onarım çalışması yapılacak. Bugün 24.00 ile 06.00 saatleri arasındaki çalışmada 6 saat süre ile su kesintisi yapılacak. Su kesintisinden Karamürsel ilçe merkezi ile Ereğli, Tepeköy ve Dereköy bölgeleri etkilenecek. Su kesintisine karşı belirtilen bölgelerde yer alan abonelerin gerekli önlemleri almaları öneriliyor.

 

İzmit Belediyesi’ndeki etkinlikler iptal edildi

Ülkedeki kritik durum nedeniyle İzmit Belediyesi tarafından planlanan etkinlikler iptal edildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bugün Batı Trakyalı Türklerinin efsane lideri Dr. Sadık Ahmet’i anma etkinliği ile 23 Temmuz Cumartesi günkü Pişmaniye Festivalinin İzmit ayağı yapılmayacak.

 

Halka büyük teveccüh

Yapılmak istenen darbenin kahramanı Türk milleti oldu. Adına darbe girişimi demek zorunda olduğumuz bu saçma sapan terör eylemi, halkın göğsünü siper etmesiyle önlendi.

İstiklal Marşımızın 5’inci kıtasında ne diyordu bir hatırlayalım;

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Ve o marşta denildiği gibi halk gövdesini siper etti ve hayasız akın bertaraf edildi.

Şimdi ise her tarafta halkı öven ilanlar ve afişler asılmaya başlandı. D-100 ve otoyollarda “Hakimiyet iradenindir” yazıldı ve bilbordlarda “Hakimiyet Milletindir” afişleri asıldı.
 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR