Yahya Kaptan İlkokulu müdürü hakkında soruşturma mı açılmış?

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar…

Gazetemize okullarla, öğretmenlerle, müdürlerle ilgili bize sık sık mailler atılır, telefonlar edilir, mektuplar gönderilir…

Bize gelen şikayetleri araştırır, doğruluğuna kanaat getirdikten sonra yayınlamaya karar veririz…

Önceki gün Yahya Kaptan İlkokulu Müdürü R.O ile ilgili bir şikayet geldi…

Şikayette O’nun görevi kötüye kullandığı, hakkında müfettişlerin soruşturma açtığı belirtiliyordu… 

**

Bahsi geçen okul müdürü ile ilgili yapılan şikayeti birlikte okuyalım;

“Yahya Kaptan İlkokulu Okul Müdürü R.O. hakkında görevi kötüye kullanmaktan Kasım 2015’ten itibaren soruşturma açılmıştır.

R.O., 2014-2015 öğretim yılında Yahya Kaptan İlkokulu’na okul müdürü olarak atanmış.

1 sene çalıştıktan sonra 2015 Kasım ayında velilerden alınan bağışları ve 1 sene içinde toplanan sosyal faaliyet paralarını okul için kullanmadığı ve bu paraların akıbetinin belli olmadığı gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet edilmiş ve hakkında soruşturma açılmıştır.

Soruşturmayı iki müfettiş gerçekleştirmiş ve birçok veli ile görüşmüş, şikayet konuları hakkında bilgiler toplanmıştır.

En son Nisan ayının ilk haftasında tekrar veliler müfettişler tarafından çağrılarak, tamamen para miktarını belirlemeye yönelik, 4 soruluk yazılı metni cevaplamaları istenmiştir.

Öğretim yılının başında başlanılan bu soruşturma, öğretim sonu gelmesine rağmen henüz bir sonuca vardırılmamıştır.

Veli görüşmeleri de Nisan ayı itibarıyla son bulduğundan neden hala İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karara bağlanmadığı konusu veliler arasında huzursuzluk yaratmıştır.

Veliler, İl milli Eğitim Müdürü’nün bu anlatılanlar karşısında neden Yahya Kaptan İlkokulu Müdürü  R.O.’yu koruduğuna bir anlam verememişlerdir.

Yoksa Karadenizli olmak Okul Müdürü R.O'ya bir avantaj mı sağlamıştır? “

**

Gelen mektup böyle…

Mektupta müdür ismi açık olarak yazılmış. Ama ben yazımda ismini açık yazmadım, isminin baş harflerini yazdım.  

Mektubun içeriğindeki ‘görevi kötüye kullanmayla’ ilgili bir şey diyemem… 

Ama yaptığımız araştırmada gerçekten de müfettişlerin okula gittiği ve müdürle ilgili soruşturma açıldığı bilgisine ulaştık.

Okul Müdürü R.O. için okula giden müfettişlerin Nurettin Şermet ve Zeki Bilican olduğunu da öğrendik…

Maarif Müfettişler raporlarını hazırlayıp İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’e teslim etmişler…

Veliler, müfettişlerin raporu doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün nasıl bir karar vereceğini merak ediyorlar…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuyla ilgili bir açıklama gelirse, gelen açıklamayı da köşemde yayınlarım.

 

İSU’ya teşekkür plaketi   

Hereke’de 11 ayrı programda eğitim faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Hereke Ö.İsmet Uzunyol MYO kampusunde yıllardır içmesuyu hatlarında problemler yaşanıyordu. İSU, bölgede geçtiğimiz yıllarda inşa ettiği yağmursuyu hattı ile yüzey sularını toplayarak su baskınlarının önüne geçti. Önceki gün okulun 21.Dönem Mezuniyet Töreni yapıldı. Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Erdil, yıllardır çözülemeyen alt yapı sorununu gideren İSU Genel Müdür İlhan Bayram’a plaket verdi. Bayram, plaket için teşekkür ederken, mezun olan öğrencilere de belgelerini takdim etti.

 

 

 

Kadıköy Otoparkı’nın saati 2, günlüğü 7 lira 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş.’nin İzmit Kadıköy Mahallesi’nde hizmete açtığı katlı otoparkta; bölge esnafı ve sürücülerin daha iyi yararlanabilmesi gerçekleştirilen indirim devam ediyor. . Yapılan tarife düzenlemesinde saatlik ücret 2 TL olurken günlük ücret ise 7 TL olarak belirlendi. Vatandaşlar aylık 100 TL’ye otoparka abone olabilecek. Abonelik sistemini tercih edenler, otoparkı günlük 3,30 TL’ye kullanmış olacak.

 

 

 

Holoğlu bugün bilgi verecek

Rometam Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Köksal Holoğlu, bugün saat 10.00’da Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Kocaeli Rometam Hastanesi’nde kahvaltılı basın toplantısı yapacak. Holoğlu, hastaneyle ilgili basın mensuplarına bilgi verecek.

 

 

 

 İki mahallede inişler çıkışlar kolaylaştırıldı

İzmit Belediyesi tarafından Serdar  ve Fatih Mahallerinde vatandaşların iniş çıkışını kolaylaştırıcı çalışmalar yapıldı. Serdar Mahallesi Menzil, Mine ve Çayır  ile Fatih Mahallesi Şeniz Sokaklarına yapılan tutamak korkuluklar sayesinde vatandaşların iniş ve çıkışları kolaylaşacak. Menzil Sokak’taki çalışmada 236 kilogram demir kullanılarak 46 metre uzunluğunda, Mine ve Çayır Sokaklarda da 770 kilogram demir kullanılarak 90 metre uzunluğunda, Fatih Şeniz Sokak’ta da 150 kilogram demir kullanılarak 32 metre uzunluğunda tutamak korkuluk yapıldı. Korkulukların yapılmasıyla mahallenin önemli bor sorunu giderildi.

 

 

 

Gebze’ye 14 okul yapılacak

Gebze Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okul ve derslik ihtiyacına yönelik araştırma ve çalışmalarını devam ettiriyor. Buna göre 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Gebze'de 14 yeni okulun yapılması planlanıyor. 14 yeni okulun hizmete girmesi ile birlikte Gebze’de okul sayısı 150'yi bulacak. Kocaeli genelinde 350 bin civarında öğrenci olduğu öğrenildi.

 

 

 

Görgün, öğrencilerle

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü  Prof. Dr. Haluk Görgün, Muallimköy’ de bulunan Gebze Öğrenci Yurdu’nu  ziyaret ederek üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi. Final dönemlerinde olan öğrencilere sınavlarının başarılı geçmesi için moral ve motivasyonlarını  artırıcı önerilerde bulundu. Doğum günü olan iki öğrencinin de doğum günlerini kutlayan Görgün, öğrencilere çikolata dağıttı ve öğrencilerle masa tenisi maçı yaptı. Rektör Görgün’ün bu davranışı, öğrenciler arasında memnunluk yarattı. Öğrenciler, sorunlarını Görgün’e iletti.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR