“Meral Akşener onurumuzdur!”

MAKALEYİ DİNLE

Kıymetli okuyucular, beni bu hafta mazur görün lütfen...

Geçen hafta kaldığımız yerden bu hafta devam edemeyeceğim...

Zira benim açımdan ailevi boyutu da bulunan bir konu bu haftaya damga vurdu...

Öyle bir konu ki, bilhassa medyada yapılan yorumlar, "tarihe not düşmek" ve "hakikati kayıt altına almak" adına beni bu yazıyı bizzat yazmaya zorunlu hissettirdi.

Evet, başlığın işaret ettiği üzere konu, halam Meral Akşener'e atılan iftira ile ilgili...

Neden yazmak zorunda hissettiğime gelince:

Ne olduğu ayan beyan ortada olan bir mevzuyu fütursuzca çarpıtmaya çalışanlar var!

Öyle ki, apaçık bir iftira ve tahkir söz konusu olduğu halde, bu ahlaksızlığı yapanlar sanki halama büyük bir iyilikte bulunmuşlar ve bir “komployu” ortaya çıkarmak için kendilerini feda etmişler gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor!

Seyredenler bilecektir:

Cemil Barlas ve Latif Erdoğan, "bir kasedin" ve buna bağlı "tehdidin" ve "esaretin" olduğunu önce ima (Cemil Barlas) ve sonra "bir bilgi" olduğu doğrultusunda iddia (Latif Erdoğan) etmek suretiyle kendisine "iftira" atmışlardır.

Üstelik bunu yaparken bilhassa Latif Erdoğan, halamı “kötü” tanıdığını, “kadına yakışmayacak görüntüleri olan bir kaseti olduğunu” ve bu nedenle “acınacak” bir halde bulunduğunu söylemek suretiyle açık seçik tahkir ifadeleri kullanmaktan da çekinmemiştir.

Hal böyle iken, özellikle sosyal medyada gerek müfteriler gerekse destekçileri, yapılanın aslında halama bir “komployu” haber vermek olduğunu, böylece kendisine “yardım” ettiklerini ve neden “suçlandıklarını” anlamadıklarını ifade ediyorlar!

Kısaca zekamıza hakaret ediyorlar!

Siz bu tabloda herhangi bir “yardım” gayreti görebiliyor musunuz?

Ya da herhangi bir komplo uyarısı?

Ya da montaj olduğuna inancını ifade eden ve seyretmekten kaçındığını gösteren herhangi bir işaret?

Peki, gerçekte durum ne?

Durum masum bir insana iki yönlü iftira atılması.

İftiranın birinci kısmı şu: Halama yapılmış herhangi bir tehdit veya şantaj yok!

İkinci kısmı ise şu: Halama iletilmiş ve uygunsuz görüntüler içeren herhangi bir kaset de söz konusu değil!

Latif Erdoğan’ın kendisine önce gösterildiğini söylediği sonra seyretmekten kaçındığını ifade ettiği ve hal böyle ise “uygunsuz görüntülerin yer aldığını neye dayanarak söylediği” bilinmeyen kaset meselesi sadece kendi iddiasından ibarettir!

Ve bilmediği bir şey üzerinden bu kadar kesin konuşmak da iftiranın ta kendisidir ki Nur Suresi 23. ayet-i kerime böylelerinin “Allah’ın lanetine ve gazabına” hak kazandığını bize haber veriyor!

Kendisi Yüksek İslam Enstitüsü mezunu olduğu için iyi bildiği düşünülerek, iffete atılan iftiranın Kur’an’daki cezasının 80 değnek olarak tespit edildiğine dair halam tarafından yapılan hatırlatmanın saptırılması ile ilgili olarak belirtmek isterim ki:

Söz konusu 80 değnek, neredeyse ilk gün itibariyle mahkemeye taşınmış bu konunun mahkeme tarafından gereği yapılmadığı takdirde, Müslüman olduğunu iddia eden şahsın “inancı gereği” tabi olduğu düşünülen şer’i hukukun adaletine müracaat edileceğini ifade etmek üzere gündeme getirilmiştir.

Bu durum inananlar için anlam ifade eder, inanmayanlar için değil.    

Ve bu süreçte gördük ki:

Dindarım diyen bazı insanlar, “menfaatleri” icabı apaçık gerçekleri çarpıtmakta hiçbir beis görmemektedirler! Onların dindarlığı menfaatlerine kadarmış…

Mağduriyet edebiyatı üzerinden pirim kazanmaya alışmış bazıları, bir “onur mücadelesi”ni “siyasi rant gayreti” olarak yaftalayacak yüzsüzlüğe erişmişler!

Onlar için bir insanın onurunun zedelenmesine “sessiz” kalması muteber bir davranış demek ki! 

Anlaşılan o ki onlar için bir kişinin muktedirleri eleştirebilmesi de ancak “tehdit” altında mümkün olabilir! Demek kendileri ancak bu şartlarda “eleştiri” kabiliyeti kazanabiliyorlar ve herkesi böyle zannediyorlar…  

Türkiye’de bazı dindarların “dine” değil sadece “menfaatlerine” dokunulduğunda celallenmesinin nedenini de böylece daha iyi anlamış olduk…

Ve daha da vahimi siyasi istikballeri için kadınların gücünden yararlanmakta herhangi bir sakınca görmeyenler, kadınları “belli bir çizgiye” çekmek için başvurmayacakları herhangi bir yol olmadığını da açıkça ortaya koydular!

Müslüman olduğunu iddia eden böylesi bir güruhtan uzak olduğumuza sen şahit ol Ya Rab!

İyilik ve takva üzerinden değil, günah ve düşmanlık üzerinden yardımlaşmayı şiar edinmiş böylesi toplulukların şerlerinden sen bizleri muhafaza eyle Ya Rab!

Her şerden bir hayır çıkaran Yüce Mevla’m, bu süreçte yüreğimize su serptiren bir hakikati bize gösterdi ki insanımızın büyük çoğunluğu, tüm algı yönetimlerine rağmen, “alçaklık” karşısında hala tek yürek olabiliyor!

İstikrarın ancak “ahlak” ile sağlanabileceğini idrak edebiliyor!

Allah hepsinden razı olsun…

Yüreği bizimle beraber atan tüm “insanlarımıza”, insan olmanın anlamını olmayanlara gösterdikleri için kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Banu Gürer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

has izmitli - meral hanımın tabiiki arkasındayız daa ya sayın erdoğan bu millet için neler yaptı adam suikaste bile uğradı sadece akp liler arkasında durdu ben de ona şaşırıyorum adam bikere tu kaka dediler memlekte herkes inandı ve hala ınanmaya devam ediyor

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 17:45
02

ÜLKÜCÜ GENÇLİK - TABİKİ ONURUMUZ. İFTİRA ATANLAR VE ATTIRANLAR SONRA ÖZÜR DİLİYOR. SENİN HALANSA BİZİM BACIMIZ.İLİMİZİN EN HARBİ VE DÜRÜST SİYASETÇİSİ.DİĞERLERİ GİBİ DERİ DEĞİŞTİRMİYOR. NEYSE O

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 17:45
01

MEDİHA ERSÖZ ARGUNER - Meral Akşenerin kaseti varmış dediler ...Güldüm geçtim .zerre kadar inanmadım.Şerefli namuslu ahlaklı bir kafına atılacak en kötü iftirayı atmaya çalıştılar lakin boşaaaaaaa..... İnsanoğlu nekadar da aciz başka açık yok tabii.....Çamur at izi kalsın politikası...Allah doğrunun yanında zalimler kendi sonlarını hiç mi düşünmediler.......BİZ MERAL HALAMIZIN DİMDİK ARKASINDAYIZ.....SEVGİLER..

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR