1 Kasım seçiminin galibi şimdiden belli

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran seçimlerinin ardından oluşamayan hükümet, Türkiye’yi yeni bir erken seçime doğru itti. Seçim tarihi belirlendi, adaylar belirlendi, siyasi partilerin seçim beyannameleri oluştu.

Seçim beyannameleri seçmenin beğenisine sunuldu. Sırada seçimlerin gerçekleştirilmesi var.

1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçim ile ilgili her kesimin bir iddiası var. Kimine göre değişen çok bir şey olmayacak, kimine göre AK Parti Tek Başına iktidar olacak, kimine göre AK Parti daha da gerileyecek.

Seçmen CHP-MHP koalisyonunun oluşabileceğini de düşünüyor, AK Parti’nin MHP ya da CHP ile koalisyon kuracağını da…

Ancak kim ne derse desin, hangi tezi ortaya sürerse sürsün1 Kasım gecesi gelmeden seçimin galibi olacak partiyi kestiremez. Hele ki belirsizliklerin böylesine yoğun yaşandığı bir dönemde.

Peki, başlıkta iddia ettiğim 1 Kasım seçimlerinin galibi kim?

Vallahi seçim vaatlerine baktığımızda bunu anlamak çok kolay. Seçimin galibi asgari ücretli çalışanlar ve emekliler.

Seçimin galibi AK Parti de olsa, CHP de olsa, MHP de olsa asgari ücretli hatırı sayılır bir zam alacak.

Sadece asgari ücretli mi?

Emekliye zam, çiftçiye vergi indirimi ya da sıfır vergi kapıda.

Ben vaade bakarım, bütün bu iyileştirmenin kaynağını düşünmem. Verilen sözü namus sayarım.

Siyasi partiler namuslarına laf getirmemek için 1 Kasım öncesi verdikleri sözleri 2 Kasımda da hatırlamalı.

 

Şu vaatleri birlikte tekrarlayalım, 1 Kasım sonrası unutulursa hatırlatmak için bir kanara not alalım.

 

Siyasi parti              Asgari Vaadi

AKP                           1300 TL

CHP:                          1500 TL

MHP:                         1400 TL

HDP:                          2000 TL

 

VM MEDICALPARK sağlıkta fark yaratıyor

Bir hastane düşünün…

Kapıda güzel yüzlü insanlar sizi karşılıyor, hastalığınıza göre sizi yönlendiriyor. Tüm tedavi hizmetleri ayağınıza geliyor, yataklı tedaviyi 5 yıldızlı bir otel odasında geçiriyorsunuz ve sizi güler yüzle karşılayan aynı kişiler, iyi günler diyerek sizi uğurluyor.

Bu hastanesi olanında hayali, hastası olanında, hasta olanında.

Hayali herkes kurar ama sadece imkanı ve inancı olanlar uygular. MEDICALPARK Sağlık Hizmetleri Grubu, bu hayalle yola çıktı ve Kocaeli’de grubun en önem verdiği WM MEDICALPARK’ı hizmete açtı.

 

A’dan Z’ye tüm sağlık hizmetleri ve poliklinikleri büyük bir hassasiyetle oluşturuldu. Doktorlar ve diğer personeller büyük titizlikle seçildi.

Hastanenin kuruluş aşamasında gösterilen titizlik kalitesine yansıdı. Bugün kentin en önemli ve örnek alınacak hastanesi haline geldi.

Henüz yolun başı olmasına rağmen, ilerideki köyü görebiliyoruz.

Personeli gibi tıbbi cihazlarını da büyük hassasiyetle seçen Medıcalpark bölgenin en önemli özel hastanesi konumuna geldi.

Hastane genel müdürü Dr. Necip Kozalı tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldık. Toplantıda anlatılanlar ve daha sonra hastaneyi gezerken aldığımız izlenim bizi memnun etti.

Ama asıl konu sağlığın ekonomik bedeliydi. Kendisine onu da sorduk. Cevap aslında çok netti. Hastanenin tamamı VİP ancak VİP XL isteyene de hizmet var, bana VİP sağlık yeter diyene de…

Hastanenin tüm polikliniklerinde (Check-up) hariç SGK anlaşması bulunuyor. Uygulanan fark ise kimi zaman birçok hastanenin altında, kimi zaman aynı seviyede, kimi zaman biraz üstünde. Kısacası 35 TL’ye de muayyene olabiliyorsunuz 100 TL’ye de.

 

Ebru severlere iyi seyirler

İşinin üstadı Gülseher Kahraman ve onun öğrencileri olan 15 bayan 9 Ekim 17 Ekim tarihleri arasında Ebru sanatıyla ilgili yaptıkları eserleri sergileyecekler. İzmit Tren Garı’nda 9 Ekim Cuma günü sergilenecek olan yaklaşık 50 eser bu sanata ilgi duyanları bekleyecek. Aynı zamanda satışa da sunulacak olan eserler Elif Pınarlı, Esra Topal, Fatma Altunbaş, Hacer Turan, Havva Altunbaş, Melek Altığ, Meral Oruç, Müjgan Uçar, Nesrin Tokgöz, Neval Ölmez, Ogün Altındış, Özge Ergün, Özlem Ergün, Tülinay Aluç ve Yasemin Coşkun tarafından hazırlandı.

 

Erzurumlular kongre yapacak

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu olağan genel kurulu için kolları sıvadı.  Tekin Dursun’un başkanlığını yürüttüğü federasyon 11 Ekim Pazar günü saat 14.00’da olağan genel kurulunu yapacak. Genel kurulun yapılacağı yer ise Sabancı Kültür Merkezi.

 

Avukat Sinan Barış Kaya meslektaşı Gaye ile evleniyor

Geçtiğimiz dönem Körfez ilçesinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Avukat Sinan Barış Kaya, Avukat Aysel Gaye Tutaz ile evleniyor. İki ay önce nişanlanan çift 10 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Grand Körfez Otel’de düzenlenecek olan törenle dünya evine girecek. Kaya ve Tutaz aileleri tüm dost ve yakınlarını bu mutlu günlerinde yanında görmek istiyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR