Doruktakiler

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Gazetemiz her yıl olduğu gibi 2011 yılında da geleneksel hale getirdiği Doruktakilerin seçimini Büyük Jüri kanalı ile sonuçlandırdı. Ön tespit ve değerlendirme toplantısına katıldım. Önceden belirlenen programım nedeni ile Büyük Jüri’de bulunamadım. Tercihlerin sonucunda belirlenen kişi ve kurumları kutlayıp başarı diliyorum.
Çalışan ve başarı gösteren insanları takdir etmek aynı zamanda teşvik etmek gelecek adına güzel ve insani bir duygudur. Eleştirmek ne kadar hak ise takdir etmek de bir görev olmalıdır. Seçilenler arasında kurum temsilcisi olan üç kişi hakkında düşüncemi belirtmek istiyorum.
İBRAHİM KARAOSMANOĞLU: Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Türkiye’de tanınan ve bilinen bir isimdir. Yapılan anket sonuçlarına göre Türkiye’deki Büyükşehir Belediye Başkanları arasında en başarılı Belediye Başkanı seçildi. Macaristan Devlet Başkanı tarafından en yüksek nişan olan Devlet Şeref Madalyasını, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül huzurunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na takdim ettiler. Bu nişan aynı zamanda başkanın şahsında Kocaeli’ne takdim edildiğini düşünerek mutlu olmalıyız.
Seka Park’ta dost ve kardeş devletlere verilen Kültür Evleri nedeni ile Başkan Karaosmanoğlu’na Devlet Şeref Madalyası ile ödüllendirme amacı ile girişim ve çalışmalarında olduğu bilinmektedir. Buraları mezbelelik durumundan kurtarıp adeta tarih ve kültür müzesi konumuna getirdiler. Büyükşehir Belediyesi bu kültür ve tarih mekânlarından bir binayı da 3 boyutlu Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi olarak hayata geçiriyor. Bugün saat 13.30’da Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün katılımları ile açılışı yapılacak. Bu önemli müessese Türkiye de bir ilk oluyor. Yürüyüş yolları, dere ıslahları, battı çıktılar, yeşil alanlar gibi sayısız eserleri yarattılar. Adeta ilin konumu, görüntüsü sil baştan yenilendi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yılın çevrecisi ödülünü bileğinin hakkı ile aldılar. Kendilerini kutluyor, başarı diliyorum.

YUSUF ÇALKAVUR: Kocaeli İl Emniyet Müdürü olarak yılın bürokratı seçildiler.
İlimizde gözle görünen derece de asayiş sorunları asgariye indi. Ekip ruhu ile çalışarak başarıyı yakalamayı hedefleyen bir kişi. Efendi ve nazik yapılı kişiliği ile herkesin kalbinde yerini almıştır.
Daha önceden çalıştıkları iller olan Iğdır ve Erzurum’dan tanıdık, birçok kişi dürüst yapılı, iddialı ve dost yaklaşımlı bir müdür olduğunu söylemekteler. Buradaki meslektaşları da gayet memnun olduklarını söylüyorlar.
Şovu sevmeyen, sessiz, sakin ve başarılı müdür beyi kutlayıp, başarılarının devamını diliyorum.

İLKİN KILIÇARSLAN: Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER)’nin başkanıdır. Bir çocuğu özürlü olan İlkin Hanım duygu dolu, şartları birebir yaşamakta, kendisini çocuğuna ve aynı şartları yaşayan diğer çocuklara adayan hanımefendi bir başkandır. Prefabriklerde Derneğinin başarı ile yürüten ve yürütmeye de çalışan İlkin Hanımı yerinde ziyaret edip, çalışmalarını gözlerimle görüp bilgi almıştım.
İlkin Hanıma ve temsil ettiği KOÇDER’e yardım etmek hepimizin boynunun borcu olmalıdır. İlkin Hanım’ın güler yüzü, samimi davranış ve sözleri ile hedef büyüterek başarıyı yakalayacağına eminim.
Yardımlarından dolayı Vali Beye, Büyükşehir Belediye Başkanına, elini uzatıp, destek veren herkese ağız dolusu ile teşekkür etmeği de ihmal etmiyor.
Yılın Sivil Toplum Örgütü seçilen KOÇDER’i ve Başkanı İlkin Hanımı tebrik edip kutluyor, başarılar diliyorum.
Yeni bir yıla girdik. Yeni yılın herkese sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesini diliyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR